Autor: informer.rs

27.09.2017

22:39

(VIDEO) PARIŽANI IZREŠETALI NEMCE! "Sveci" se igrali sa Bavarcima, preokret Čelsija u 94, Junajted moćan!

U derbiju drugog kola Lige šampiona Pari Sen Žermen je pregazio Bajern sa 3:0, Mančester junajted je deklasirao CSKA sa 4:1, u Madridu je Čelsi dobio Atletiko 2:1 nakon preokreta, dok je Juventus savladao Olimpijakos 2:0

Junajted je u meču A grupe za manje od pola sata rešio posao u Moskvi protiv CSKA. Englezi su poveli posle četiri minuta igre pogotkom Lukaku, u 19. je nakon jedanaesterca koji je iznudio Mkitarijan duplirao prednost Marsijal, dok je u 27. bilo 3:0, a ubedljivo vođstvo doneo je drugim pogotkom na meču Lukaku.  Mkitarijan se tokom drugog dela pobrinuo za "poker", a Moskovljani su do kraja uspeli samo da smanje na 4:1.

Naš Nemanja Matić je na trenu proveo svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi.

Reuters

Bazel je pregazio Benfiku u Švajcarskoj sa 5:0. Posle 20 minuta igre vodio je domaćin sa 2:0. Već u drugom minutu je Lang iznenadio goste a Oberlin doneo lepo vođstvo posle samo 20 minuta posla. Rapsodija je usledila tokom drugih 45 minuta. Prvo je Fejsa skrivio penal pa je domaćin sa bele tačke povisio na 3:0, a nakon što je Almeida dobio crveni karton u 63. Bazel je do kraja meča postigao još dva gola za konačnih 5:0.

Živković je u ekipi Benfike igrao do 74. minuta dok je Fejsa odigrao ceo meč.

U derbiju kola PSŽ je za pola sata igre bacio na kolena Bajern. Svađa dve zvezde Nejmara i Kavanija nije koštala Parižane protiv Bajerna, pa su po svemu sudeći izgladili nesporazum. Alveš je nakon što je najveći deo posla odradio Nejmar šokirao Nemce u drugom minutu utakmice. Posle pola sata je sevnula konta. Mbape je uposlo Kavanija, a ovaj sa ivice šesnaesterca golčinom povećao na 2:0. "Sveci" su žestoko krenuli i u drugo poluvreme, a onda je u 63. usledio slalom Mbapea kroz odbranu Bajerna gurnuo je loptu u peterac, a smušenost odbrane Bavaraca iskoristio je Nejmar za konačnih 3:0.

Seltik je takođe u B grupi  dobio Anderleht sa 3:0. Gosti su poveli tokom prvih 45 minuta utakmice, dok je Mbođi u 50. duplirao prednost, a Singler u 94. postavio konačnih 3:0 .

U grupi C nakon što je ranije Roma dobila Karabag sa 2:1,  Čelsi je nakon preokreta u 94. šokirao Atletiko u Madridu 2:1.  Nije bilo uzbuđenja u Madridu do 40. minuta kada je Atletiko poveo sa 1:0 na Metropolitanu. Grizman je posle faula koji je skrivio David Luiz raspalio po sredini gola sa bele tačke."Plavci" su do poravnanja stigli pogotkom Morate, a Batšuaji je tri boda ekipi iz Londona doneo malo pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Olimpijakos je odoleo Juventusu tokom prvog dela meča zahvaljuljući sjajnom golmanu Protu. Za samo 15-ak minuta zaustavio je tri neverovatne šanse domaćina. Prvo je osujetio pokušaj Madžukića, nekoliko minuta i Sturata, a onda je još jednom razočarao hrvatskog napadača. U finišu poluvremena je imao još jednu paradu i to posle udarca Dibale. Ali," stara dama" je put do gola pronašla u 69. kada je Iguan pogodio za 1:0, a sve dileme rešio Mandžukić u 80. minutu utakmice.

Saša Zdjelar je bio u startnoj postavi Olimpijakosa, a Uroša Đurđevića ni u protokolu, kao ni Jagoša Vukovića zbog povrede.

U drugom meču D grupe Barselona je dugo čekala na vođstvo protiv Sportinga u Lisabonu, a do tri boda došla je autogolom Koatesa u 50. minutu - 1:0.

Reuters

LIGA ŠAMPIONA

2. kolo

Sreda

Grupa A

CSKA Moskva - Man. junajted 1:4 (0:3)
(Kučaev 90 - Lukaku 4, 27, Marcijal 19pen, Mkitarijan )

Bazel - Benfika 5:0 (2:0)
(Lang 2, Oberlin 20, 69, Volfsvinkel 50pen,Riveros 77 )

Atletiko Madrid - Čelsi 1:2 (1:0)
(Grizman 40pen - Morata 60, Batšuai 94 )

TOK MEČEVA

- 90'. CSKA postiže utešni gol i smanjue rezultat protiv Junajteda na 4:1.

- 80'. Juventus verovatno rešava pitanje pobednika, Mandžukić donosi "staroj dami" 2:0 u duelu sa Olimpijakosom.

- 77'. Petarca Bazela, pregazili su Švajcarci Benfiku - 5:0.

- 69'. Uspeo je Juvenstus da pronađe put do gola Olimpijakosa, Iguan je smestio loptu u mrežu nakon odbitka - 1:0.

- 69'. Benfika je ostala bez Alemeide koji je dobio crveni karton u 63. minutu a šest minuta kasnije Bazel to kažnjeva i vodi sa velikih 4:0. Oberln postiže drugi gol na meču.

- 67'. Bajern smanjuje zaostatak protiv Pari Sen Žermena, ali ga sudija ne priznaje. Vidal je poslao loptu u mrežu ali je bio ofsad.

- 63'. Samo je bilo pitanje kada će Bajern primiti treći gol. Nejmar pogađa, PSŽ vodi 3:0. Mabpe je izveo majstoriju na desnoj strani, titnuo loptu u peterac, a Nejmar je iskoristio smušenost Nemaca.

- 60'. U Madridu Čelsi je izjednačio protiv Atletika na 1:1 pogotkom Morate i to nakon asistencije Azara - 1:1.

- 59'. Ljubomir Fejsa je skrivio penal fauliravši Oberlana. Volfsvinkel rutinski pogađa za nedostižnih 3:0 za Bazel protiv Benfike.

- 57'. Junajted ne staje, vodi 4:0 protiv CSKA  golom Mkitarijana.

- 53'. Nejmar je za samo tri minuta prokockao dve strašne šanse, mogao je PSŽ da vodi bar 3:0, ali nema promene rezultata

- 50'. Mbođi donosi  Seltiku dva gola prednosti protiv Anderlehta - 2:0.

- 49'. Barselona autogolom dolazi do vođstva u meču sa Sportingom - 1:0. Koates je smetio loptu u sopstvenu mrežu.

AP PHOTO

- 42'. Briljira golman Olimpijakosa Proto, prvo je zaustavio šut Sturaru, pa Mandžukiću, a onda je razočarao i Dibalu.

- 40'. Atletiko je poveo protiv Čelsija sa bele tačke 1:0. Grizman je strelac.

- 38'. Bajernu preti katastrofa ako ovako nastavi. Nejmar je odložio loptu za Kavanija ali brani golman Bavaraca čija odbrana je kako švajcarski sir.

- 38'. Seltik je došao do prednosti u duelu sa Anderlehtom - 1:0

- 31'. PSŽ vodi 2:0. Kavani nakon aistencije Mbapea golčinom sa ivice šesnaesterca duplira vođstvo "svetaca" protiv Bajerna. Čestitao mu je i Nejmar sa kojim je u svađi.

- 33'. Odoleva Sporting Barseloni, Luis Suarez je imao jednu solidnu šansu, ali su to domaćini na vreme sasekli.

- 27'. Uzbuđenje u Parizu, Kavani je pucao, ali samo pored gola.

- 27'. Junajted je završio posao u Moskvi, novi pogodak Lukakua i Mančester vodi sa 3:0, a nije ni pola sata prošlo.

- 24'. Morata je probao glavom, ali golman Atletika Oblak odlično interveniše i ostaje 0:0 u Madridu.

- 22'. Levandovski je sada pucao glavom, ali ponovo na visini zadatka golman PSŽ-a.

- 20'. Prednost od dva gola ima i Bazel u duelu sa Befinkom, Oberlin je duplirao vođstvo Švajcaraca.

- 19'. Mogao je Bajern sada do poravnanja u Parizu ali golman PSŽ-a Areola zaustavio je šut Martineza.

- 20'. Bez golova i nekih sjajnih šansi na meču između Juventusa i Olimpijakosa u Torinu.

- 18'. Junajted duplira vođstvo u Moskvi na 2:0, strelac je Marsijal sa bele tačke.

- 13'. Azar je umalo doneo prednost Čelsiju protiv Atletika, ali je pogodio stativu.

- 4'. Lukaku je doneo prednost Junajtedu koji gostuje CSKA u Moskvi 1:0.

- 2'. GOL i u Parizu. Odmah je kapitulirala odbrana Bajerna. Ostao je sam Dani Alveš i PSŽ vodi 1:0.  Nejmar je sve sam uradio po levoj strani, ništa mu nisu mogli gosti, a onda je dodao loptu velikom prijatelju Alvesu koji je zakucao u mrežu kroz noge golmanu Ulrajh.

- 2'. Pao je prvi GOL! Bazel je ekspresno pogotkom Langa poveo protiv Benfike.

- Ljubomir Fejsa i Andrija Živković su u stastavu Benfike, Uroš Spajić igra za Anderleht kao i Nemanja Matić za Mančester junajted i Saša Zdjelar za Olimpijakos.

Evo kako izgleda novi stadion Atletiko Madrida - Metropolitano.

Navijači i Parizu spremni za okršaj sa Bavarcima.

Brnabić: Građanima dugujemo pristojan dijalog među strankama!

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da je razgovor između vlasti i opozicije lekovit za parlament, a da je pristojan dijalog političkih stranaka koje drugačije misle nešto što političari duguju svim građanima Srbije, bez obzira na to da li su oni glasali za vlast, opoziciju ili možda nisu uopšte izašli na izbore.