02.10.2019

22:52 >> 22:45

(VIDEO) BAŠ JE LEPO GLEDATI OVAJ SALCBURG! Austrijanci se vratili posle "minus tri", ali poraženi od Liverpula, Tadić oduševio novom magijom - Suarez je spasitelj Barselone!

Fudbaleri Liverpula pobedili su Salcburg sa 4:3 u meču drugog kola grupne faze Lige šampiona. Englezi su vodili 3:0, ali je ekipa iz Mocartovog grada uspela da dođe do 3:3. Ipak, Mohamed Salah se pobrinuo da bodovi ostanu na "Enfildu". Dušan Tadić ponovo pokazao majstorsvo u pobedi Ajaksa nad Valensijom (3:0)

Kakvo veče na "Enfildu", pravi praznik za one neutralne navijače. Baš je lepo gledati ovaj Salcburg kome je zaista nedostajala Liga šampiona. Austrijanci su na dva meča postigli devet i primili šest golova, dakle na njihovim utakmicama protiv Genka i Liverpula oni koji su došli na stadion prisustvovali su postizanju čak 15 pogodaka.

Šampion Evrope sjajno je krenuo, već u 36. minutu vodio sa 3:0 golovima Sadija Manea, Andrea Robertsona i Mohameda Salaha. Delovalo je da će Salcburg snaći ono što je i Genk pre dve nedelje u Austriji kada je bilo 6:2 za ekipu iz Mocartovog grada.

Ipak, Hvang He Čan je najavio povratak, Minarino nastavio da trasira put ka izjednačenju, a Norvežanin Heland koji je dao tri gola Genku u prošlom kolu mogao je opet da postane heroj.

Ipak, Salah mu nije dopustio pa je u 69. minutu postavio konačan rezultat.

Još jedan zanimljiv meč odigrali su Barselona i Inter. Italijani su golom Lautara Martineze već u drugom minutu pretili da šokiraju Špance, ali se probudio uspavani Luis Suarez.

U 58. i 84. minutu Urugvajac je pogađao mrežu Samira Handanoviča i doneo veliki preokret i konačno jednu pobedu u velikom meču za Barselonu ove sezone.

Naš Dušan Tadić ponovo je pokazivao svoje magične trikove. Ovoga puta bio je asisten za Van der Beka u ubedljivoj pobedi nad Valensijom (3:0). Pored njega pogađali su Hakim Zijeh i Kvinsi Promes.

Na ostalim mečevima Čelsi je pobedio Lil sa 2:1 u Francuskoj, Lion je sa 2:0 bio bolji na gostovanju u Lajpcigu. Zenit našeg Branislava Ivanovića slavio je u sudaru sa Benfikom Ljubomira Fejse više nego lako, 3:1.

Golove možete pogledati u nastavku teksta, kao i tabele posle dva odigrana kola.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

LIGA ŠAMPIONA 2. kolo:

Grupa E:

18.55 Genk - Napoli 0:0

21.00 Liverpul - Salcburg 4:3 (Mane 9, Robertson 25, Salah 36, 69- Hvang He Čan 39, Minamino 55, Heland 62)

Grupa F:

18.55 Slavija Prag - Borusija Dortmund 0:2 (Hakimi 35, 89)

21.00 Barselona - Inter 2:1 (Suarez 58, 84 - Lautaro 2)

Grupa G:

21.00 Lajpcig - Lion 0:2 (Depaj 11, Terijer 65)

21.00 Zenit - Benfika 3:1 (Dzjuba 22, Dijas 70, Azmun 78 - De Tomas 85)

Grupa H:

21.00 Lil - Čelsi 1:2 (Osmineh 33 - Abraham 22, Vilijan 78)

21.00 Valensija - Ajaks 0:3 (Zijeh 8, Promes 34, Van der Bek 67)

KRAJ!

85. minut - GOOOOL! Benfika smanjuje golom De Tomasa!

84. minut - GOOOOOL! SUAREZ! Barselona vodi!

78. minut - GOOOOOL! Ponovo na dva meča! Čelsi vodi golom Vilijana, a Zenit dolazi do 3:0 pogotkom Azmuna!

70. minut - GOOOOL! Zenit je duplirao vođstvo autogolom Dijasa!

69. minut - GOOOOOOL! Goleada u Liverpulu se nastavlja! Salah vraća domaće u vođstvo!

67.minut - GOOOOL! Ajaks potvrđuje pobedu, Dušan Tadić ja namestio pogodak Van der Beku!

65. minut - GOOOOL! Terijer za 0:2 Liona u Lajpcigu!

62. minut - GOOOOL! Ludnica u Liverpulu, Salcburg golom Helanda stiže sa 3:0 na 3:3!

58. minut - GOOOOOL! Kakav pogodak Suareza za 1:1!

55. minut - GOOOOL! Salcburg se potpuno vratio u igru! Minamino smanjuje na 3:2!

45. minut - Poluvreme, goleade širom Evrope!

39. minut - GOOOOL! Evo odgovora Liverpula, Hvang He Čan!

36. minut - GOOOOL! Liverpul već vodi 3:0, Salah strelac!

34. minut - GOOOOOL! Ajaks preko Kvinsija Promesa duplira vođstvo nad Valensijom!

33. minut - GOOOOL! Lil se vraća! Osmineh za 1:1!

25. minut - GOOOOL! Liverpul rešen da ubedljivo slavi! Robertson povećava vođstvo protiv Salcburga! Valensija sa druge strane, maši penal za izjednačenje protiv Ajaksa, Pareho nesiguran.

22. minut - GOOOOL! Pala su dva gola u istom minutu. Čelsi preko Abrahama dolazi do vođstva protiv Lila, dok je Zenit golom Dzjube poveo u duelu sa Benfikom!

11. minut - GOOOOL! Lion dolazi do prednosti u Lajpcigu golom Depaja!

9. minut - GOOOOL! Mane! Liverpul vodi protiv Salcburga!

8. minut - GOOOOL! Zijeh donosi prednost Ajaksu u Valensiji!

2. minut - GOOOOL! Inter vodi u Barseloni! Lautaro Martinez!

21.00 - Počeli su mečevi kojima će biti zatvoreno drugo kolo.

20.50 - Uskoro počinju preostali mečevi drugog kola grupne faze Lige šampiona.

KRAJ! Dortmund siguran u Pragu, Napoli samo do boda protiv Genka!

89. minut - GOOOOL! Hakimi je heroj Borusije, drugi gol Marokanca za pobedu Dortmunda u Pragu!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Borusija vodi u Pragu, bez golova u Belgiji!

35. minut - GOOOL! Borusija vodi u Pragu, Hakimi dovodi goste do vođstva!

1. minut - Utakmice u Genku i Pragu su upravo počele.

18.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama drugog kola grupne faze Lige šampiona. Dan počinjemo iz Praga i Genka. Uz informer.rs pratite uživo dešanja sa svih utakmica i promene rezultata na stadionima širom Evrope.