08.10.2020

23:14

(VIDEO) PRORADIO SRPSKI INAT! Orlovi očitali čas fudbala Norvežanima i Halandu! SMS dostavio dva komada za pobedu!

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u baraž meču selekciju Norveške sa 2:1 i došla na korak od plasmana na Evropsko prvenstvo

Iako su se svi pribojavali tzv. "Čuda od deteta", Erlinga Halanda, Srbija je na večerašnjem meču stavila u džep norveškog golgetera i očitala fudbalsku lekciju Skandinavcima. Od prvog, pa sve do poslednjeg 120. minuta duela, Orlovi su mleli i na kraju samleli Norvešku.

Nizale su se prilike za Mitrovića, kasnije i Đuričića, međutim, Orlove nije hteo gol! Ulaskom Sergeja Milinkovića-Savića u igru krajem meča, "mađija" sa gola Jarštajna konačno je skinuta. SMS je odma po ulasku zatresao mrežu i doveo naš tim do prednosti.

Na veliku žalost, Norman je pred kraj meča doneo svojoj selekciji izjednačujući gol i odveo meč u produžetke. I u dodatnih 30 minuta igre Srbija je bila bolji rival, a tačku na trijumf čete Ljubiše Tumbakovića postavio je svoj drugim golom SMS i tako odveo naš tim dalje.

Orlovi će u direktnoj borbi za plasman na Evropsko prvnstvo igrati sa boljim iz meča Škotska - Izrael.

Norveška - Srbija 1:2

(Norman 88 - Sergej Milinković- Savić 81, 101)

Stadion: Uleval     Sudija: Daniele Orsato

Norveška:  Jarstajn - Elabdelui, Reginiusen (od 91. Strandberg), Ajer, Alesami (od 106. Lines) - Edegard (od 111. Eljunusi), Berge, Henriksen (od 46. Norman), Johansen (od 66. King) - Serlot, Haland.

Srbija: Rajković – Milenković, S. Mitrović, Kolarov – Lazović (od 106. Gaćinović), Gudelj, Maksimović (od 80. Milivojević), Ristić – Tadić, Đuričić (od 80. Milinković Savić) – A. Mitrović.

Tok meča!

KRAAAAJJJ! Pobeda SRBIJE!

120. minut - Još minut nadoknade vremena!

118. minut - Lukić menja Tadića!

117. minut - Norveška opsada gola Srbije! Ali, bez konkretne akcije!

114. minut - Još nešto više od šest minuta! Pobeda je na dohvat ruke!

110. minut - Norvežani se hvataju za slamku spasa! Halanda je do sada nevidljiv.

106. minut - Gaćinović menja Lazovića na startu drugog produžetka!

Kraj prvog produžetka!

102. minut - GOOOOOOOL! Ponovo SMS! Sjajan lob udarac!

100. minut - Neverovatno, ali istinito! Jarštajn ponovo ima sreće! Lazović pogađa stativu.

97. minut - Prilika za Srbiju, Tadić nije uspeo da loptu sprovede u mrežu.

95. minut - Velika šasna za Norvešku! Rajković brži od Halanda i kupi tu loptu.

93. minut - Velika borba u nastavku duela. Srbija je po svim paramatrima zaslužila trijumf nakon prvih 90. minuta.

PRODUŽECI!

90. minut - Još četiri minuta nadoknade vremena.

88. minut - Norman izjednačuje na 1:1!

87. minut - Novi udarac glavom Mitrovića, ostaje 1:0~

86. minut - Sjajna intervencija Rajkovića! Spasio je naš tim!

85. minut - Sam finiš meča u Oslu!

81. minut - Gooooool! Tek što je ušao u igru Milinković Savić je doneo našoj selekciji prednost!

79. minut - Izmena u redovima naše selekcije. Sergej Milinković-Savić menja Maksimovića, dok Milivojević ulazi na teren umesto Đuričića!

73. minut - Sada i rezervista King preti iz daljine! Rajković ponovo na pravom mestu.

70. minut - Pokušao je Edegard, ali lopta ide preko gola.

68. minut - Nešto mirniji tempo u ovim trenucima meča.

60. minut - Norvežani traže pena, ali ništa od toga!

56. minut - Novi centaršut Lazovića, a Mitrović ponovo promašuje!

54. minut - Neverovatno... Đuričić sa svega četiri metra šutira direktno u Jarštajna!

50. minut - Duga lopta ka Halandu, ali Rajković je hvata!

48. minut - Srbija je nastavila sa agresivnom i ofanzivnom igrom i u nastavku meča!

POLUVREME!

44. minut - Serlot šutira, ali Rajković siguran!

35. minut - Mitrović promašuje sa pet metara čitav gol! Đuričić ga je sjajno uposlio.

32. minut - Velika šansa za domaće nakon kornera! Rajković brani!

30. minut - Šutirao je Berge iz velike udaljenosti. Daleko od gola je otišla lopta.

25. minut - Velika šasna za Srbiju! Centirao je Lazović, a Mitrović glavom sa svega pet metara šutirao pored gola.

17. minut - Mitrović glavom, ali direktno u Jarštajna!

11. minut - Prvi pravi napad Norvežana! Haland pravi prekršaj!

8. minut - Srbija deluje SAVRŠENO na startu!

5. minut -Odličan start Srbije! Đuričić na veliku žalost loše reaguje u završnici nakon dodavanja Tadića. Poslao je loptu pored gola! U narednom danu Lazović promašuje još jednu šansu za naš tim!

3. minut - Neoprezan start Ajera! Udario je kopačkom u glavu Dušana Tadića. Na svu sreću naš as se ubrzo pridigao i nastavio meč.

1. minut: Prva akcija naših igrača! Maksimović je glavom šutirao pored gola.

Utakmica je počela!

20.17 - Selektor Srbije Ljubiša Tumbaković istakao je da će našoj selekciji pomoći Bog u zaustavljanju Erlinga Halanda:

- Uradićemo sve što možemo da neutrališemo individualni kvalitet Norveške. Znamo koje su njihove mane i pokušaćemo da iskoristimo. Verujem u Boga i Bog će nam pomoći da sačuvamo Halanda. Sve je ovde otvoreno. Oba tima su dogurala daleko. Norveška ima malu prednost što će igrati na domaćem terenu - rekao je Tumbaković.

19.25 - Selektor Tumbaković se odlučio da u prvih 11 uvrsti Mihajla Ristića, igrača koji u prethodnom periodu nije dobijao šansu u našoj reprezentaciji.

19.00 - Dobrodošli na lajv prenos baraž meča između selekcija Norveške i Srbije u Oslu. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uživo putem portala Informer.rs