Crvena zvezda pobedila je Gent (2:0), došla nadomak nokaut faze Lige Evrope, napredovala na UEFA lsiti, ali i popravila koeficijent Srbije
27.11.2020
09:27
Crvena zvezda je pobedom nad Gentom u Belgiji prošle sedmice praktično obezbedila mesto u prolećnom delu takmičenja, a posle Realovog šokantnog poraza u Ukrajini u utorak uveče, Madriđanima visi nastavak takmičenja u eliti.
Foto: Starsportphoto
Nije nemoguće da Real Madrid završi na trećem mestu grupe B, u kojoj je kolo pre kraja moguće da sva četiri tima prođu u osminu finala Lige šampiona, ali i da ispadnu iz tog takmičenja. Takođe, potrebno je da Zvezda bude druga u grupi pred žreb za šesnaestinu finala Lige šampiona 14. decembra.
Zvezdi malo nedostaje da i matematički obezbedi nastavaak takmičenja u Ligi Evrope, ali je potrebno čudo da ne bude među dva najbolja tima u grupi Lige Evrope. Potrebno za to bi bilo da Slovan iz Libereca savlada Gent, Zvezda izgubi od Hofenhajma, a potom Slovan protiv Zvezde u Češkoj nadoknadi onaj poraz 5:1 sa "Marakane".
Što se tiče Reala pred poslednje kolo Lige šampiona. ludnica je u grupi, svi mogu u prva dva, ali i svi mogu da ispadnu iz takmičenja.
U poslednjem kolu Real dočekuje Gladbah, dok Inter dočekuje Šahtjor. Potrebno je da Real završi na 3. mestu, pa bi pobede Intera i Gladbaha to osigurale. Real može da bude treći i ako oba meča budu nerešena, jer su izjednačeni po broju bodova sa Šahtjorom, ali su oba međusobna meča izgubili od Ukrajinaca. Treća varijanta da Real bude 3. u grupi je da Real odigra nerešeno sa Gladbahom, ali da Šahtjor pobedi Inter.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na Kosovu i Metohiji danas se održavaju vanredni izbori za skupštinu privremenih institucija samouprave, pošto nakon izbora održanih 9. februara vlada nije formirana.
Rektor Univerziteta u Beogradu, Vladan Đokić, Dejan Bodiroga, košarkaš i sada predsednik Evrolige kao i profesor Vladimir Dugalić, specijalista abdominalne hirurgije, podržali blokadere, koji sakupljaju potpise.
Blokader dr Branimir Nestorović žestoko je kritikovao tajkuna Dragana Đilasa, podsetivši na, kako je rekao, simbol lošeg upravljanja i sumnjivih odluka iz vremena kada je Đilas bio na vlasti, a takođe se dotakao i ponašanja opozicije.
Napad na Novom Beogradu, u kojem je za sada nepoznati muškarac nožem ranio baku pred maloletnim unukom, Žaklina Tatalović, novinarka N1, sramno je iskoristila za politički govor.
Na gradskim trgovima širom Srbije organizovani su štandovi na kojima se "spontano okupljeni studenti" zalažu za raspisivanje izbora. Kartonski panoi, flomasteri, parole o demokratiji - sve deluje mladalački, čisto i nestranački. Ili bar tako treba da izgleda.
Za razliku od 2025. godine, kada su građani Medijane ostali uskraćeni za doček Nove godine po julijanskom kalendaru, 13. januara 2026. godine, u parku Svetog Save, ispred Gradske opštine Medijana, nastupaće Ana Štajdohar.
Velika Novogodišnja žurka sa dodelom paketića najmlađim Voždovčanima održana je danas na platou ispred Opštine Voždovac, a predsednica Opštine Bojana Jakšić izjavila da je organizovan bogat praznični program, poput mađioničarskih predstava, vožnja kočijom i druženje sa Deda Mrazom.
Do subote, 27. decembra u 19:00 sati stiglo je 451.404 prijava za upis bespravnih objekata po Zakonu o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava svojine na nepokretnostima, nazvanom "Svoj na svome".
Premijer Izraela Benjamin Netanjahu putuje u Sjedinjene Američke Države gde bi u ponedeljak trebalo da se sastane s američkim predsednikom Donaldom Trampom, a u fokusu razgovora biće sporazum o okončanju rata u Gazi, odnosno prelazak u drugu fazu, kao i mogućnost novog napada na Iran.
Grupa iranskih hakera Handala navela je danas da je uspela da hakuje, odnosno kompromituje telefon šefa kabineta premijera Izraeala Benjamina Netanjahua, Cačija Bravermana.
Neke ljubavi traju koliko i kadar, a neke ostanu zauvek urezane u kolektivno sećanje. Domaće serije i filmovi doneli su parove čija je hemija bila jača od scenarija i veze koje su publiku naterale da navija, pati, veruje i pamti. Ovo su parovi koji su obeležili naše ekrane i postali više od fikcije.
Brižit Bardo ostavila je neizbrisiv trag u svetu mode. Njen stil, koji je spajao jednostavnost, slobodu i seksepil, i dalje inspiriše i postavlja standarde u industriji.
U "Eliti 9" je došlo do svađe između Bore Santane i Luke Vujovića zbog Anite Stanojlović, a situacija je eskalirala do te mere da je reagovalo i obezbeđenje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar