20.12.2020

16:58

ZVEZDO, ČUVAJ SE TURBO MILANA! "Rosoneri" postigli najbrži gol u istoriji Serije A! Trku za Skudeto nastavio i Inter /VIDEO/

Četiri utakmice Serije A odigrane su u nekada davno najpopularnijem terminu Kalča, nedelja u 15, a pobede su ostvarili Milan, Inter i Benevento, dok je meč Kaljarija i Udinezea završen nerešenim rezultatom

Milan je trijumfom u gostima protiv Sasuola (2:1) ostao na čelnoj poziciji Serije A. Ipak, to neće ostati upamćeno kao samo još jedna pobeda "rosonera", već kao meč na kom je postignut najbrži gol u istoriji Kalča.

Već u sedmoj sekundi utakmice je vođstvo Milanu doneo Rafael Leao i tako za sekundu oborio rekord iz sezone 2001/02 koji je držao tadašnji fudbaler Pjaćence Paolo Pođi.

Prednost gostiju je u 26. minutu udvostručio Aleksis Salemakers.

Nadu domaćem timu vratio je Domeniko Berardi pogotkom iz slobodnog udarca u 89. minutu, ali to je bilo sve od Sasuola.

Ekipa Intera u stopu prati gradskog rivala i pobedom kod kuće nad Specijom od 2:1 je nastavila poteru za Milanom koji ima bod više na tabeli.

"Neroazuri" su poveli u 51. minutu posle dobrog napada i udarca Ašrafa Hakimija.

Na 2:0 je 20 minuta kasnije povisio Romelu Lukaku sa bele tačke.

Poraz gostiju je ublažio Roberto Pikoli u petom minutu sudijske nadoknade.

Benevento je na svom terenu rezultatom 2:0 savladao Đenovu.

Prvi gol na meču dao je Roberto Insinje u 57. minutu.

Konačan rezultat je u završnici meča postavio Marko Sau iz penala.

Jedini remi u ovom terminu viđen je na "Serdenja areni" gde su 1:1 odigrali Kaljari i Udineze.

Haralampos Likojanis je u 27. minutu doneo prednost Kaljariju iz slobodnog udarca.

Ipak, bod gostima je doneo Kevin Lazanja u 12. minutu drugog poluvremena.