Kompletirano je 21. kolo Linglong Superlige Srbije, te je sudijski ekspert Zdravko Jokić analizirao suđenje u rundi koja je iza nas. Jokić ističe da grešaka na utakmicama večitih rivala nije bilo, ali da je Vojvodina oštećena protiv Čukaričkog
Prva tema za analizu bio je drugi gol Partizana u pobedi nad Novim Pazarom kada je arbitar pokazao na belu tačku nakon kontakta Bibrasa Natha sa defanzivcem protivničke ekipe.
Večiti rivali na najbolji mogući način otvorili su prolećni deo sezone. Partizan je na svom terenu nadigrao Napredak sa 3:0, dok je Zvezda slavila u Novom Pazaru rezultatom 3:1
07.02.2021
19:41
- Sudija je bio dijagonalno, imamo povlačenje koje je trajalo kratko, igrač je pušten, a sudija je tu jedini da proceni da li je to povlačenje bilo takvo da je fudbaler Partizana morao da odustane od igre. Bilo je u vidokrugu sudije. Deluje da je kratko trajalo, međutim vidi se da je dres odvojen od tela i to može da doprinese da je sudija bio u pravu. Opravdana odluka - rekao je Jokić za "TV Arena sport".
Jokić se potom pozabavio utakmicom iz Niša u kom je Radnički ukrstio koplja sa Crvenom zvezdom. Oba tima su često prigovarala glavnom arbitru Simoviću. Glavno pitanje bilo je da li je Zvezda oštećena za penal protiv Radničkog? Nikola Stevanović je zahvatio loptu rukom u kaznenom prostoru.
- Ne bih rekao, telo je bilo prvo, pa ruka - istakao je sudijski ekspert.
Bilo je govora i o kontaktu Pavkova sa golmanom Ristićem pre gola Mirka Ivanića.
- Pa... Mislim da je golman odigrao, pa uleteo u igrača. Po meni je sudija dobro procenio.
Za kraj Zdravko Jokić analizirao je i dešavanja za utakmice Čukaričkog i Vojvodine, a nekadašnji arbitar smatra da je novosadski tim oštećen.
- Pomoćni sudija je trebalo da bude kod zastavice da bi bio 100 odsto siguran da je lopta napustila teren. Ako je lopta i pola centimetra dodirivala liniju, ona je i dalje u igri. Moj je utisak da je gol i da nije trebalo da bude poništen. Sudija nije u liniji, baš me interesuje kako je mogao da vidi - rekao je Zdravko Jokić i konstatovao da su ostale odluke Miloša Milanovića bile na mestu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Komentar Zdravka Jokića kod povlačenja Natha: "Deluje da je kratko trajalo, međutim vidi se da je dres odvojen od tela i to može da doprinese da je sudija bio u pravu. Opravdana odluka" Na snimku se vidi da je povlačenje i samo padanje Natha trajalo par desetinki sekunde. Ne možemo pomoću snimka utvrditi da li je Natho pao pre ili u trenutku Povlačenja. Pogledajte snimak procenite sami. https://www.youtube.com/watch?v=vOycQGXTwS0
Nikola Stevanović je zahvatio loptu rukom. Komentar Zdravka Jokića: Ne bih rekao, telo je bilo prvo, pa ruka. Pogledajte snimak. Koji te to deo tela lopta pogodila Nikolu Stevanovića pre nego što ga je pogodila u ruku. Na snimku se situacija jasno vidi.
Večiti rivali na najbolji mogući način otvorili su prolećni deo sezone. Partizan je na svom terenu nadigrao Napredak sa 3:0, dok je Zvezda slavila u Novom Pazaru rezultatom 3:1
Promenu strategije nacionalne bezbednosti administracije američkog predsednika Donalda Trampa, koja više ne naziva Rusiju "direktnom pretnjom" i čak poziva na saradnju sa Moskvom u oblasti strateške stabilnosti, Kremlj smatra pozitivnim korakom, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Ispovest Marije Radivojević, majke dečaka Vuka (13) kog je grupa vršnjaka zlostavljala na ulici uz povike da je "ćaci", šokirala je i rasplakala Srbiju.
Tajkun Dragan Đilas, politička luzer, posle tačno sedam dana od izbornog debakla na lokalnim izborima u Mionici na kojima je njegova SSP osvojila 1,4 odsto, konačno se oglasio o ovom temi.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
U Srbiji danas oblačno i hladno, mestimično sa kišom, na visokim planinama kratkotrajno i sa slabim snegom, i s najnižom temperaturom od tri do šest, a najvišom od sedam do 10 stepeni.
U jednom poznatom restoranu na Novom Beogradu, večeras oko 21 čas upucan je navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
Kineski vojni avioni su u subotu usmerili radar na borbene avione japanskih Snaga za samoodbranu (SDF) jugoistočno od glavnog ostrva Okinave, izjavio je danas japanski ministar odbrane Šindžiro Koizumi.
U nemačkom maloprodajnom sektoru u proteklih godinu dana propao je najveći broj firmi u poslednjoj deceniji, saopštila je kompanija za osiguranje kredita Allianz Trade.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Predigra je mnogo više od fizičkog kontakta, ona je iskustvo koje uključuje sva čula i gradi emocionalnu povezanost, a uz tri trika iskustvo će biti nikad bolje.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar