18.02.2021

23:06

TADIĆ POKRENUO AJAKS! Hofenhajm imao dva gola prednosti i penal, ali nije pobedio! Goleada i u Belgiji /VIDEO/

Svi prvi mečevi šesnaestine finala Lige Evrope odigrani su ovog četvrtka, a od 21 čas je na programu bilo sedam utakmica

Fudbaleri Ajaksa su velikim preokretom došli do pobede na gostovanju Lilu sa 2:1.

Francuzi su vodili zahvaljujući Timotiju Vei, ali je izjednačenje "kopljanicima" doneo Dušan Tadić u 87. minutu sa kreča. Pobedu Holanđanima je doneo Brajan Brobi dva minuta kasnije.

Veliko uzbuđenje viđeno je u Norveškoj, gde se Molde izvukao iz gotovo bezizlazne situacije. Hofenhajm je vodio 3:1, imao penal, ali je meč na kraju završen 3:3.

Za Nemce je dva gola na startu postigao Dabur, potom je Elingsen prepolovoi prednost gostiju, ali je do poluvremena Baumgartner vratio dva gola prednosti Hofeu.

Posle toga je Daburu poništen gol zbog ofsajda, pa je promašio penal, aonda su u četiri minuta Uland-Andersen i Fofana vratili nadu Moldeu pred revanš.

Još uzbudljivije je bilo u Belgiji, gde je Rendžers posle zaostatka na poluvremenu srušio Antverpen sa 4:3.

U 38. minutu je Aribo doneo prednost "policajcima", ali je domaći tim preko Avenatija i Rafaelova do poluvremena prreokrenuo.

U drugom poluvremenu je Borna Barišić poravnao na 2:2, ali je Hongla ubrzo vratio Antverpen u vođstvo.

Međutim, u samoj završnici su Kent i Barišić doneli preokret i pobedu Škotima.

Veliki derbi igran je u Rimu gde je Benfika bila nominalni domaćin Arsenalu. Taj meč je završen bez pobednika - 1:1.

Portugalci su poveli u 55. minutu preko Picija koji je pogodio iz penala, a samo dva minuta kasnije je konačan rezultat postavio Saka.

Granada je na svom terenu napravila iznenađenje, pošto je savladala Napoli sa 2:0.

Oba gola su pala u prvom poluvremenu, tačnije u 19. i 21. minutu, a postigli su ih Erera i Kenedi.

Veliki korak ka osmini finala napravili su Šahtjor i Viljareal, pošto su obe ekipe slavile sa 2:0 u gostima. Ukrajinci su bili bolji od Makabija, a Španci od Salcburga.

Pobedu Šahtjoru su doneli Alan Patrik i Tete golovima u 31. i trećem minutu nadoknade meča.

Sa druge strane, i "žuta podmornica" je postigla po gol u oba poluvremena, a oni su bili delo Paka Alkasera i Nina.

Bukalakis 9, Mvila 37, Arabi 45+2, Masuras 83 – Zahavi 14, 39

Real Sosijedad – Mančester junajted 0:4 (0:1)

Pici 55p - Saka 57

Aleksandar Vulin o izborima 2. juna: Vučić mora da se bavi izborima, ovo nisu lokalni izbori, hoće da slome kičmu Vučiću i našoj slobodarskoj politici

Gostujući u jutarnjem programu televizije Prva, Aleksandar Vulin je kazao da se 2. juna odlučuje o budućnosti Srbije, te da nije reč o lokalnim izborima koji se samo tako zovu. Vulin je kazao da na ovim izborima hoće da slome kičmu Vučiću da bismo se odrekli Republike Srpske, Kosova i Metohije, da bismo priznali da smo genocidan narod i uveli sankcije Rusiji.