• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

11.03.2021

10:04

NIJE UMRO, UBILI SU GA! Argentinci izašli na ulice, traže istinu i pravdu za Maradonu! /FOTO/

Fudbal

NIJE UMRO, UBILI SU GA! Argentinci izašli na ulice, traže istinu i pravdu za Maradonu! /FOTO/

Argentincima je prekipelo, izašli su na ulice Buenos Ajresa zbog idola Dijega Maradone

Argentinci traže pravdu za Maradonu koji je umor 25. novembra prošle godine. 

Istraga o smrti legende još nije dala nikakve odgovore, a navijači više ne žele da ćute.

- Nije umro, ubili su ga! - skandirali su Argentinci tokom protesta ispred Obeliska u Buenos Ajresu gde su njegovi navijači mahali zastavama i pevali pesme u znak poštovanja prema idolu nacije.

Na skupu su bile i bivša Maradonina supruga Klaudia Vilafan i dve njegove ćerke, Dalma i Đanina.

Foto: ap photo

 

- Pravda za Diega", "Želimo suđenje i kažnjavanje krivih - bili su samo neki od transparenata koji su štrčali u nepreglednoj gomili ljudi, sledbenika velikog fudbalera.

 

Maradona je umoro u svojoj kući dok se oporavljao od operacije na glavi. Kao zvanični uzrok smrti navodi se infarkt. Ali istraga koja bi to trebalo da potvrdi ili opovrgne i dalje traje i tokom minulih meseci u javnost su izašli brojni šokantni detalji.

Njegova porodica veruje da je preminuo zbog loše brige doktora i njegovih pomoćnika. Uzrok Maradonine smrti istražuje tužilaštvo San Isidra, a trenutno je optuženo sedam osoba.

Pod istragom su Maradonin doktor Leopoldo Luke, psiholog Karlos Diaz koji je imao terapije s Maradonom pre smrti, te medicinske sestre Dahiana Žisela Madrid i Rikardo Almiron, i još troje ljudi.

Foto: ap photo

 

Maradona je bio jedan od najboljih fudbalera u istoriji ovog sporta, legenda, ikona Napolija i Boke Juniors. Karijeru je započeo 1976. godine u Argentinos Juniorsima. U karijeri je igrao za Boka Juniorse, Barselonu, Napoli, Sevilju i Njuels Old Bojse, a završio je 1997. godine u dresu Boka Juniorsa.

U dresu Napolija je osvojio dve titule prvaka Italije, Kup Uefa, italijanski Kup i Superkup. Za reprezentaciju Argentine je upisao 91 nastup i postigao 34 gola, a "gaučose" je predvodio do titule svetskog prvaka te čuvene 1986. godine.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Očekuju se vazdušni napadi na Gvatemalu! Biće ovo velika tragedija bez presedana
Društvo

Očekuju se vazdušni napadi na Gvatemalu! Biće ovo velika tragedija bez presedana

Tog 29. juna, iako je prethodnog dana glavna tema bio Balkanski savez Turske, Grčke i Jugoslavije, što se direktno odnosilo na njihov život, a naročito u svetlu činjenice da je zemlja još uvek bila u grču od sukoba sa Staljinom i Sovjetskim savezom koji je trajao neprekidno već šest godina, zbog čega je svaka vest koja se odnosila na političko pozicioniranje Jugoslavije u međunarodnim odnosima bila od izuzetne važnosti, čitaoce "Večernjih Novosti" ponovo je sačekala stara tema koja je već danima dominirala - Gvatemala.

29.06.2026

14:43

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set