MILIJARDER NA ČELU AFRIČKOG FUDBALA! Bio je prvi tamnoputi Afrikanac na FORBSOVOJ listi, a sada je preuzeo konfederaciju!
Podeli vest
Južnoafrički milijarder Patris Mocepe izabran je danas u Rabatu za predsednika Afričke fudbalske konfederacije (CAF)
On je na to mesto izabran bez glasanja, nakon što su se preostala tri kandidata povukla iz trke intervencijom predsednika Međnarodne fudbalske federacije (FIFA) Đanija Infantina. Mocepe je za predsednika potvrđen aklamacijom, aplauzom zvaničnika, na Generalnoj skupštini CAF.
Međunarodni bord fudbalskih asocijacija (IFAB) zadužen za promenu fudbalskih pravila odlučio je danas da slučajno igranje rukom igrača u akciji prilikom postizanja gola više neće biti kažnjivo
05.03.2021
23:59
Prema dogovoru sa Fifom, 59-godišnji Mocepe i njegova tri protivkandidata trebalo bi da budu deo zajedničkog tima u CAF-u. Takođe je dogovoreno da će trenutna generalna sekretarka FIFA Fatma Samura, koja je iz Senegala, postati generalna sekretarka CAF-a.
Foto: Reuters
Infantino je prisustvovao generalnoj skupštini CAF gde fa je Mocepe nazvao "svojim bratom" i zahvalio mu na "viziji i podsticanju jedinstva".
Mocepe će na funkciji zameniti Ahmada Ahmada, koji je izabran za predsednika 2017. godine, ali mu je u međuvremenu zabranjen rad u fudbalu na pet godina, zbog kršenja finansijskih zakona i sprečen je da se kandiduje ponovo. Ahmadu je žalbom ta kazna smanjena na dve godine.
Mocepe je bio prvi tamnoputi Afrikanac koji se našao na Forbsovoj listi milijardera i zet je južnoafričkog predsednika Sirila Ramafose. Bogatstvo južnoafričkog rudarskog magnata prema navodima tog lista iznosi 2,9 milijardi dolara, a do sada je bio i vlasnik lokalnog fudbalskog kluba Mamelodi Sandauns.
Mamelodi Sundowns sends its congratulations & best wishes to Dr. Patrice Motsepe after being elected CAF President ? Mamelodi Sundowns supports you in all your endeavours, The Sky is the Limit! ?#Sundownspic.twitter.com/0r0Rbo98UQ
— Mamelodi Sundowns FC (@Masandawana) March 12, 2021
Prvi zadatak novog predsednika biće da obezbedi finansijsku stabilnost toj organizaciji, pošto se gubici u protekle dve godine procenjuju na 11 miliona dolara. U svom predizbornom govoru, Mocepe je obećao da će podstaknuti strožu revizorsku praksu u CAF-u i stvoriti prihod osiguravajući veće sponzorske ugovore, posebno za dva najveća turnira CAF-a, Afrički kup nacija i afričku Ligu šampiona.
Mocepe je, takođe, rekao da će profesionalizovati sudijsku organizaciju, nakon nedavnih skandala vezanih za podmićivanja koji uključuju fudbalske sudije, kao i da će primeniti VAR sistem na svim takmičenjima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Međunarodni bord fudbalskih asocijacija (IFAB) zadužen za promenu fudbalskih pravila odlučio je danas da slučajno igranje rukom igrača u akciji prilikom postizanja gola više neće biti kažnjivo
Vrhovni komandant ukrajinskih oružanih snaga Aleksandar Sirski potpisao je naredbu kojom se zahteva da trupe na frontu ostanu bez rotacije najviše dva meseca.
Mehanizam u Hagu još nije doneo odluku o zahtevu porodice i advokata generala Ratka Mladića da on zbog teškog zdravstvenog stanja bude pušten na lečenje u Srbiju, izjavio je danas njegov sin Darko Mladić.
Marko Marjanović, "blokader", žali se policiji zbog skupa SNS-a na štandu, a ne smetaju mu 25.000 neprijavljenih skupova istih "blokadera" koje podržava.
Međunarodni rezidualni mehanizam za krivične sudove saopštio je danas da mu je odbrana generala Ratka Mladića dostavila hitan zahtev za njegovo privremeno ili prevremeno puštanje na slobodu na osnovu humanitarnih razloga.
Na sajtu Ministarstva unutrašnje i spoljne politike Republike Srbije, saopšteno je da se iz svih maloprodajnih objekata "Pepko" povlače šolje zbog rizika od opekotina, a kupci imaju mogućnost povraćaja novca.
Na današnji dan, 1. maja 1999. godine, NATO projektili pogodili su autobus koji je prelazio most u Lužanima, 18 kilometara severno od Prištine. Petnaestoro dece i desetine odraslih, Srba i Albanaca, poginuli su na licu mesta
Prvi put, nakon 30 godina, Vladin Odbor za negovanje tradicije oslobodilačkih ratova uvrstio je Dan sećanja na stradale Srbe u operaciji "Bljesak" u kalendar državnih ceremonija.
U Osnovnoj školi "Ratko Mitrović" u Čačku dogodio se incident koji je uzmemirio roditelje, kada je učenica petog razreda donela skalpel u školu i navodno je imala spisak dece.
Prvi maj mnogima znači uživanje u prirodi, roštilju, muzici i druženju sa najbližima. To je dan odmora i slavlja, ali uprkos veselju, pamte se i tragični događaji koji su se desili tog datuma.
Američka mornarica koristiće softver veštačke inteligencije za pronalaženje iranskih mina u Ormuskom moreuzu, postavljenih od početka sukoba krajem februara, na osnovu novog ugovora sa kompanijom „Domino dejta lab“, prenosi Rojters.
Zapadni mediji sa uznemirenjem su preneli upozorenje zamenika predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrija Medvedeva o mogućnosti nuklearne apokalipse, nakon što je poručio da sukob Rusije sa zapadnim svetom danas ima egzistencijalni karakter.
U Izraelu su izbili masovni protesti ultraortodoksnih Jevreja protiv hapšenja muškaraca koji odbijaju služenje vojnog roka, a demonstranti su blokirali ulaz u Jerusalim i poručili da neće prihvatiti regrutaciju u izraelsku vojsku.
Uništavanje najmanje 30.000 ruskih vojnika mesečno i pojačani udari na rafinerije, luke i ciljeve duboko u ruskoj pozadini postavljeni su kao jedan od glavnih prioriteta Kijeva.
Kultni film Nacionalna klasa iznedrio je brojne nezaboravne likove, a među njima je bila i Senka, devojka koja se pojavila u svega nekoliko scena, ali je ostavila snažan utisak na publiku.
"Heroji radničke kalse", "Varljivo leto `68" i "Tesna koža" samo su neka od domaćih ostvarenja koje je idealno pogledati za prvomajske praznike, a otkrivamo i zbog čega.
Kralj Čarls i kraljica Kamila priveli su kraju posetu Sjedinjenim Američkim Državama. Uoči polaska na aerodrom, srdačno su se oprostili od predsednika SAD Donalda Trampa i prve dame Melanije Tramp. Tokom tog susreta dogodio se detalj koji nije promakao pažnji prisutnih.
Jedna od stvari koja može primetno da ubrza telefon jeste brisanje keš memorije, odnosno privremenih podataka koje aplikacije neprestano stvaraju tokom korišćenja.
Kolač sa jagodama je idealan za sve koji vole voćne deserte. Po ukusu podseća na klasični žuti kolač sa višnjama, samo što su u ovoj verziji višnje zamenjene sočnim jagodama, što mu daje svežiju i nežniju aromu.
Pevačica Teodora Džehverović privodi kraju opremanje stana u Beogradu na vodi, a pratiocima na društvenim mrežama pokazala je kakav nameštaj je odabrala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar