18.03.2021

22:55

MILAN ISPAO IZ LIGE EVROPE! Pogba srušio "rosonere"! Tadić golom i asistencijom pogurao Ajaks u četvrtfinale /VIDEO/

Odigrani su svi revanš mečevi osmine finala Lige Evrope, pa su poznati i svi četvrtfinalisti

Arsenalu, zagrebačkom Dinamu, Granadi i Romi su se pridružili Mančester junajted, Slavija Prag, Viljareal i Ajaks.

Derbi osmine finala igrali su Milan i Mančester junajted, a posle remija na "Old Trafordu" (1:1), usledio je zanimljiv revanš u Italiji koji je završen minimalnim trijumfom gostiju.

Meč je golom u 49. minutu rešio Pol Pogba koji je na poluvremenu tek ušao u igru i tako lansirao "crvene đavole" u četvrtfinale.

Ajaks je u Bernu sa 2:0 savladao Jang Bojs i tako potvrdio pobedu iz Amsterdama od pre sedam dana.

Najzaslužniji za pobedu "kopljanika" bio je Dušan Tadić koji je u prvom poluvremenu namestio gol Davidu Neresu, a potom i iz penala postavio konačan rezultat na startu drugog dela.

Pet minuta posle Tadićevog pogotka je Žan Pjer Nsame dao počasni gol za Švajcarce u dvomeču, ali je on poništen posle gledanja VAR-a.

Među osam najboljih se našao i Viljareal koji je ponovo sa 2:0 srušio kijevski Dinamo.

Ovog puta je "žutu podmornicu" do pobede provozao Đerar Moreno sa dva pogotka u prvom poluvremenu.

Poslednji učesnik četvrtfinala je praška Slavija koja je u Škotskoj sa 2:0 srušila Rendžers, posle prošlonedeljnog remija (1:1) u Češkoj.

Gosti su u oba poluvremena postigli po gol. Rendžerse je načeo Peter Olajinka u 14. minutu, a konačan rezultat je postavio Nikolae Stančiu u 16 minuta pre kraja, nakon što su domaćini ostali sa dva igrača manje.

Pogledajte i kako su Škoti dobili crvene kartone.