Fudbalsku reprezentaciju Srbije očekuju mečevi u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo
U kvalifikacijama za Mundijal 2022. u Kataru Srbija je u grupi sa Portugalom, Republikom Irskom, Luksemburgom i Azerbejdžanom. U prvom prozoru Srbija 24. marta igra s Irskom (20.45), a tri dana kasnije s Portugalom (20.45), takođe u Beogradu.
Srbiju će predvoditi novi selektor Dragan Stojković Piksi, a fudbaler Ajaksa i reprezentacije Srbije Dušan Tadić očekuje težak posao.
- Neizvesna je grupa, a samo jedan tim ide dalje. Portugal je odličan sastav, oni će nam biti najteži protivnik. Igrali smo nedavno i s Irskom, pa znamo da su čvrst protivnik. Luksemburg i Azerbejdžan takođe poseduju određeni kvalitet, moraćemo da damo sve od sebe kako bismo prošli dalje - kazao je za sajt FIFA Dušan Tadić i dodao:
- Za mene je Svetsko prvenstvo ostvarenje dečjeg sna, kao i za većinu igrača, pretpostavljam. Kad sam gledao mečeve kao dete, zamišljao sam da ja igram. Zinedin Zidan bio je moj heroj, voleo sam da ga gledam. Ronaldo je takođe bio fenomenalan igrač, uticao je na mene, baš kao i Ronaldinjo.
Foto: APphoto
Zinedin Zidan bio je heroj Dušanu Tadiću
Na Svetskom prvenstvu 2018. godine Srbija je dobila Kostariku, da bi zatim izgubila od Švajcarske 2:1 i od Brazila 3:1.
- Za nas je bio san da odemo na SP, čekali smo osam godina na to. Ipak, bili smo jako razočarani što se nismo plasirali u narednu rundu. Znali smo da smo u jakoj grupi, ali mislim da smo mogli bolje.
Pre nego što se vratio u Ajaks 2018. godine, Tadić je četiri sezone igrao u Premijer ligi za Sautempton.
- Ponosan sam. Ostvarili smo najviši plasman Sautemptona u istoriji u Premijer ligi, a ja sam u tri sezone bio među prvih pet po asistencijama. Neki veliki klubovi tražili su me posle druge sezone, ali klub nije želeo da me pusti. To je bilo posle te sezone kad smo završili šesti. Beležili smo dobre rezultate do moje četvrte sezone, a onda smo se borili za opstanak. Rekao sam upravi da ću uraditi sve što je do mene da ostanemo u Premijer ligi, ali da želim da odlučim u koji klub želim da odem na kraju sezone. Tačno tako je i bilo.
Foto: Starsportphoto
Sa Ajaksom je igrao polufinale Lige šampiona.
- Očekivao sam takav uspeh jer smo imali vrlo jako tim i igrali smo najbolje u Evropi. Svi su bili iza nas. Mislim da smo unapredili fudbal jer su mnogi počeki da nas kopiraju. Izbacili smo Bajern, Real Madrid i Juventus pri tom igrajući veoma atraktivno. Čak i s Totenhenom u polufinalu, dobili smo prvi meč 1:0 u gostima, u revanšu vodili 2:0 na poluvremenu… I dalje ne razumem kako smo uspeli da izgubimo, mislim da smo zaslužili plasman u finale - zaključuje Tadić.
Fudbaleri Ajaksa nastavili su pohod na titulu prvaka Holandije pošto su sa 2:0 savladali Zvole, a opet je jedan od najbolji na terenu bio reprezentativac Srbije Dušan Tadić
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaleri Ajaksa nastavili su pohod na titulu prvaka Holandije pošto su sa 2:0 savladali Zvole, a opet je jedan od najbolji na terenu bio reprezentativac Srbije Dušan Tadić
Nakon objavljivanja blokaderske liste u medijima, veliko nezadovoljstvo među subotičanima je izazvala pojava imena Nele Tonković, zaposlene u Muzeju savremene umetnosti u Subotici i funkcionerke Demokratske stranke u tom gradu.
Novi dokaz da blokaderski novinari ne spavaju, ne jedu i ne žive bez Aleksandra Vučića osvanuo je na društvenoj mreži Iks kada je novinarka Jovana Gligorijević šokirala javnost bolesnom opsednutošću predsednikom Srbije, analizirajući do najsitnijih detalja – verovali ili ne – kako Vučić sipa testo za palačinke.
Tema predstojećeg skupa na Žitnom trgu su "vladavina prava i uloga mladih", ali spisak govornika izazvao je potpuni šok, nevericu i zgražavanje građana Sremske Mitrovice.
Unutrašnji rat i raspad u opozicionim redovima ne prestaju. Zeleno-levi front (ZLF) potresa ozbiljan raskol zbog odluke da se pruži podrška takozvanoj "studentskoj listi", a na površinu su isplivale žestoke nesuglasice i međusobno optuživanje za izdaju i prodaju glasova.
Poslanik Srpske napredne stranke (SNS), Milenko Jovanov, žestoko je reagovao na sraman progon Dejana Ljevnaića u Crnoj Gori i poručio da Srbija mora da odgovori oštro i primeni reciprocitet!
Preduzeće Trepča jug, kojim upravljaju privremene prištinske institucije, zatražilo je od korisnika da oslobode više objekata u Zvečanu, tvrdeći da su ti objekti u vlasništvu Trepče.
Situacija sa požarom u Deliblatskoj peščari znatno je stabilnija i pod kontrolom, a broj aktivnih žarišta je drastično smanjen u odnosu na prethodne kritične dane, kažu pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, kao i meštani koji zajedno sa njima od početka avgusta danonoćno gase vatrenu stihiju koja guta okolna sela i šume.
Brojke koje su objavili Hrvati potvrđuju činjenice koje iznosimo u poslednjim mesecima. Turistička sezona im je zvanično pukla, a turisti glavom bez obzira beže od ustaša!
Predsednik Vlade Srbije Đuro Macut najavio je da će se na sutrašnjoj sednici Republičkog štaba za vanredne situacije analizirati aktuelna situacija izazvana nepovoljnim vremenskim uslovima i eventualne nove mere u saniranju posledica.
Ruska državljanke Ljudmila Turkova Konstantinova (27), koja je ubijena 26. jula u iznajmljenom stanu u Borči, kako Kurir nezvanično saznaje, prvi kontakt sa osumnjičenim za zločin imala je kobne noći i to preko sajta za upoznavanje!
Žene mafijaša bile su ili direktne mete zbog kriminalnih obračuna, ili kolateralne žrtve koje su se našle u društvu svojih partnera. Poznati su slučajevi koji su potresli javnost, njih je života koštalo što su bile supruge "žestokih momaka".
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Živorada Č. (35) zbog sumnje da je sa Vorihom I. (31) vrbovao maloletnicu i primoravao je na prostituciju.
Pokušaji ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da izazove Treći svetski rat nisu uspeli, objavio je Florijan Filipo, lider stranke Francuski patrioti, na svom nalogu na društvenim mrežama.
Pripadnik Oružanih snaga Ukrajine Sergej Gnjezdilov, javnosti poznat kao pristalica bivšeg ukrajinskog ministra odbrane Mihaila Fedorova, zapanjio je javnost predlogom o mobilizaciji žena bez dece.
Vlada nemačkog kancelara Fridriha Merca prodaje sopstvene građane pokrivajući višemilijarderske kredite za Ukrajinu, izjavila je Sara Vagenkneht, osnivačica nemačke stranke "Unija Sara Vagenkneht - Za razum i pravdu", na svojoj stranici na društvenoj mreži X.
Porodice pripadnika američke vojske i članovi Kongresa izrazili su zabrinutost zbog sve izraženije krize mentalnog zdravlja među posadom američkog nosača aviona USS Abraham Linkoln nakon izveštaja da je bilo više pokušaja mornara da skoče u more zbog rekordno dugog boravka na brodu.
Britanski seksolozi sproveli su veliko istraživanje među Evropljanima različitog uzrasta i pola o seksualnim navikama, a posebno su izdvojili odgovore na pitanje koliko su često imali seksualne odnose u poslednja tri meseca.
Stjuardesa Šeri Piters, koja iza sebe ima čak 27 godina iskustva u avio-industriji, otkrila je nekoliko korisnih trikova koji putnicima mogu pomoći da se lakše naspavaju tokom dugih letova i izbegnu iscrpljenost nakon sletanja. Kako objašnjava, izbor sedišta može imati veliku ulogu, a uz nekoliko jednostavnih saveta putovanje može biti znatno prijatnije.
Mnoge žene depiliraju ili briju intimnu regiju, međutim, britanska doktorka Eva Meleg upozorava da to može dovesti do raznih problema sa kožom intimne zone, piše "San".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.