05.05.2021

20:22

ČELSI JE U FINALU! Tuhel NADMUDRIO Zidana! /VIDEO/

Fudbaleri Čelsija pobedili su Real Madrid rezultatom 2:0 (1:0) na Stamford Bridžu i ukupnim rezultatom 3:1 prošli su u finale gde će se sastati sa Mančester Sitijem

Real je počeo ofanzivno od samog starta, a Čelsi je svoju priliku čekao iz kontre.

Prvu opasnu priliku na meču, kraljevski tim je imao preko Benzeme. Šutirao je sa 25 metara, a Mendi je fantastično odbranio i poslao loptu u korner.

Samo dva minuta kasnije, Čelsi je poveo. Kante je ušao u  šesnaesterac Reala i uočio Haverca. Kurtoa je izašao na Nemca, a on ga je lobovao. Lopta je tom prilikom pogodila prečku, a Verner je pratio celu akciju i sa dva metra glavom ubacio loptu u praznu mrežu.

Do kraja poluvremena, Benzema je imao veliku šansu. Modrić je prošao po levoj strani i pronašao Benzemu koji je ostao sam na petercu. Šutirao je glavom, a Mendi je spektakularno intervenisao i poslao loptu u korner.

Već na početku drugog poluvremena, velika šansa za Čelsi. Žoržinjo je pronašao Haverca koji je bio viši u skoku od Militaa, šutirao glavom i pogodio prečku.

Haverc je imao ponovo veliku priliku. Sjajan pas Žoržinja, prihvatio je Nemac koji je izašao jedan na jedan sa Kurtoom, ali je čuvar mreže Reala rukometnom odbranom spasio svoj tim.

Zatvorio je Tuhel prilaze golu i čekao priliku iz kontre, a upravo u 85. minutu, Kante je uposlio na desnoj strani Pulišića. On je izašao iskosa sa desne strane ,a Kurtoa je krenuo na njega. Sjajno je uočio Maunta u petercu koji je odreagovao iz prve i postigao gol.

Ostalo je 2:0. Čelsi je u finalu i sastaće se sa Mančester Sitijem. Finale je na programu 29. maja u Istanbulu.

Čelsi - Real Madrid 2:0 (1:0)

Stadion: Stamford Bridž   Sudija: Danijele Orsato

Strelci: 28 Verner, 85 Maunt

Čelsi: Mendi - Ridiger, Silva, Kristijansen - Čivel, Žoržinjo, Kante, Aspelikueta (od 88. Džejms) - Maunt (od 89. Zijeh), Verner (od 67. Pulišić), Haverc (od 94. Zijeh)

Real Madrid: Kurtoa - Mendi (od 63. Valverde), Ramos, Militao, Načo - Modrić, Kazemrio (od 76. Rodirgo), Kros - Azar (od 89. Mariano) - Benzema, Žunior Vinisijus (od 63. Asensio)

KRAJ! Čelsi je u finalu! Utakmica je završena rezultatom 2:0.

94 minut - Žiru je zamenio Haverca.

90. minut - Sudija je produžio utakmicu za tri minuta.

90. minut - Žuti karton je dobio Valverde.

89. minut - Mariano je zamenio Azara.

88. minut - U igru su ušli Džejms i Zijeh, a izašli su Aspilikueta i Maunt.

85. minut - GOL! Čelsi ima ogromnu prednost. Pulišić je imao priliku za šut. Izašao iskosa sa desne strane, ali mu je Kurtoa zatvorio ugao. Pronašao je u petercu Mejsona Maunta koji je reagovao iz prve i postigao gol!

77. minut- Pulišić je odlično prošao po desnoj strani i ubacio loptu na drugu stativu, ali je Haverc zakasnio.

76. minut - Iz igre je izašao Kazemiro, a na teren ušao Rodrigo.

73. minut - Maunt je centrirao iz kornera sa desne strane, a ponovo je Silva pokušao glavom i lopta je otišla pored leve stative!

72. minut - Toni Kros je oštro startovao nad Pulišićem i dobio žuti karton.

67. minut - Tuhel je izvršio izmenu. U igru je ušao Pulišić umesto Tima Vernera.

63. minut - Zidan mora da menja. U igru su ušli Valverde i Asensio umesto Mendija i Vinisius Žunirora.

62. minut - Oštar start Naća nad Havercom. Orsato je pokazao žuti karton.

59. minut - Ponovo velika prilika za Haverca! Žoržinjo ga je sjajno pronašao, izašao je jedan na jedan sa Kurtoom, ali je Belgijanac rukometnom odbranom spasio svoj gol.

52. minut - Dobra šansa za Čelsi. Čivel je centrirao iz slobodnog udarca sa leve strane. Najviši u skoku je bio Silva, a njegov udarac glavom završio je iznad prečke.

47. minut - PREČKA! Havec je bio bolji u skoku od Militaa, šutirao glavom, ali je lopta pogodila prečku!

45. minut - Orsato nije produžio poluvreme. Čelsi vodi na poluvremenu 1:0 golom Tima Vernera u 28. minutu.

43. minut - Čelsi pokušava da dođe do gola preko kontra napada.

39. minut - Novi žuti karton. Kristijansen je oštro startova nad Mendijem.

36. minut - Žuti karton je dobio kapiten Reala, Serhio Ramos.

35 minut - KAKVA ODBRANA MENDIJA! Centrirao je Modrić sa leve strane, poslao odličan centaršut u peterac do usamljenog Benzeme. Francuz je šutirao pod prečku, ali je golman Čelsija fenomenalno intervenisao.

34. minut - Real napada, Čelsi je odlično zatvorio zadnje linije tima i čini se da vrebaju priliku iz kontre.

28 minut - GOL! Čelsi vodi! Haverc je sjajno prihvatio loptu koju mu je prosledio Kante i pokušao da lobuje Kurtou iskosa sa leve strane. Lopta je pogodila prečku, Verner je ispratio tu akciju i sa dva metra pogodio praznu mrežu!

26. minut - VELIKA ŠANSA! Karim Benzema je raspalio po lopti sa 20-ak metara, a Mendi sjajno interveniše i šalje loptu u korner.

18. minut - Čivel je utrčao po levoj strani iz drugog plana, prosledio loptu na drugu stativu do Vernera koji postiže gol. Međutim, dosuđen je opravdani ofsajd!

14. minut - Prvi žuti karton na meču. Žoržinjo je oštro startovao nad Vinisijusom.

11. minut - Prvi šut ka golu Mendija. Kros je pokušao sa 25 metara, ali je golman Čelsija lako intervenisao.

8. minut - Real napada, ali je Čelsi nametnuo visok presing.

6. minut - Treći oštar start. Ovoga puta na polovini terena Haverc je faulirao Azara.

4. minut - Kante je zaustavio Tonija Krosa i sprečio kontru Reala.

1. minut - Sa centra su krenuli igrači Real Madrida.

20:55 - Trenutna temperatura u Londonu je šest stepeni, a na zagrevanju je padala kiša.

20:35 - Za tim iz Londona neće nastupiti Mateo Kovačić, dok u madridskom timu neće nastupiti Rafael Varan i Dani Karvahal.

20:30 - Dobro došli na lajv prenos druge utakmice polufinala Lige šampiona između Čelsija i Real Madrida. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal informer.rs.