26.05.2021

23:39 >> 00:35

VILJAREAL JE OSVAJAČ LIGE EVROPE! De Hea zavio MANČESTER u CRNO! /VIDEO/

Fudbaleri Viljareala posle penala savladali su Mančester junajted u finalu Lige Evrope sa 11:10 (1:1)

Kakva drama u finalu! Viljareal je šampion, Unai Emeri je po četvrti put doveo svoj tim do pehara namenjenom osvajaču Lige Evrope! "Žuta podmornica" je posle penal serije uspela da "nadigra" Mančester i sačeka grešku Davida De Hee koji je promašio sa "kreča" u 11 seriji i oduzeo trofej svojim saigračima!

Imao je Unai Emeri jasnu ideju od prvog minuta kako želi da se suprotstavi Mančesteru što mu je tokom prvih 45 minuta savršeno pošlo za rukom. Mogla je povreda Huana Fojta da pokvari planove "žutoj podmornici", ali je Argentinac stisnuo zube i nastavio susret uprkos obilnom krvarenju nakon sudara sa Polom Pogbom.

Imao je Junajted terensku inicijativu i posed, ali Pol Pogba i Bruno Fernandeš nisu uspevali da pronađu rupu u defanzivnom bloku Viljareala. Španci su pretili iz kontre i prekida, a jedan takav je doneo i prednoj Emerijevoj četi.

Dani Pareho je namestio loptu i ubacio na peterac, najbolji strelac Viljareala Đerar Moreno pobegao je Edisonu Kavaniju i matirao Davida De Heu za 1:0. U nastavku prvog dela igre engleski velikan nije uspevao da razbije dva bloka ispred gola Heronima Ruljia.

U drugom poluvremenu su se uloge potpuno zamenila. Junajted je krenuo još ofanzivnije, a nagrada za napadački pristup stigla je u 55. minutu kada je Edison Kavani savladao Heronima Ruljija. Bio u je Viljareal "na konopcima" u tim momentima, mogao je Urugvajac još jednom da zatrese mrežu rivala, ali je "žuta podmornica" preživela taj period i meč odvela u produžetke.

Tokom 30 minuta fudbala u produžecima delovalo je da oba tima čekaju kraj i penale. Imao je Pako Alaser u ranoj fazi prvog prodžetka ogromnu šansu, ali je povremeni španski reprezentativac katastrofalno šutirao, te je odluka o šampionu pala tek posle penal serije!

Sigurni su bili izvođači sa obe strane! Došlo je do 10:10, Heronimo Rulji je bio siguran i pritisak prebacio na Davida De Heu koji je katastrofalno šutirao i rešio finale Lige Evrope!

VILJAREAL - MANČESTER JUNAJTED 1:1 (1:0)

Strelci: Moreno 29, Kavani 55

PGE Arena, Gdanjsk

Sudija: Klemon Turpan (Francuska)

Viljareal: Rulji - Rulji - Pedrasa, Tores, Albiol, Fojt - Trigeros, Kapu, Pareho - Pino, Moreno, Baka
Trener: Unai Emeri

Mančester junajted: De Hea - Van Bisaka - Baili, Lindelof, Šo - Fred, Pogba - Grinvud, Fernandeš, Rašford - Kavani
Trener: Ole Gunar Solskjer

Tok meča:

Penali:

11:10 - PROMAŠAJ! Odbranio je Rulji penal Davidu De Hei i tako odveo Viljareal do prvog evropskog trofeja!

11:10 - Cepa mrežu i Heronimo Rulji!

10:10 - Šutiraće GOLMANI! Pogađa i Viktor Lindelef!

10:9 - Pogađa i Pau Tores! Vodi Viljareal, sledeći izvođač je Viktor Lindelof!

9:9 - Dete Mančestera - Aleks Tuanzebe pogađa mrežu!

9:8 - De Hea se još uvek nije sastavio sa loptom! Sada je Mario Gaspar bio siguran!

8:8 - Imao je Heronimo Rulji loptu na ruci, ali mu se izmigoljila i ušla u gol!

8:7 - Pod prečku je poslao loptu Fransis Kokelan!

7:7 - Danijel Džejms takođe vara golmana! Ponovo je nerešeno!

7:6 - Raul Albiol šalje loptu na jednu, a De Heu na drugu! Danijel Džejms sada ide ka lopti!

6:6 - Pogađa sada i Fred! Pritisak je ponovo na Viljarealu!

6:5 - Ni blizu nije bio David De Hea, siguran je Moi Gomez, sledeći šutira Fred!

5:5 - Siguran je i Edison Kavani! Sada je svaka serija eliminaciona!

5:4 - Pocepao je mrežu Dani Pareho, sada Kavani mora da pogodi!

4:4 - Pogađa i Markus Rašford, Rulji sada nije ni stranu pogodio!

4:3 - I Moreno je siguran sa "kreča", ponovo vodi Viljareal! Naredni izvođač je Markus Rašford!

3:3 - Ponovo je Rulji pogodio stranu, zakačio loptu, ali je ipak gol! Siguran je bio Bruno Fernandeš!

3:2 - Imao je De Hea loptu na ruci, ali je prošla ispod golmana Junajteda, Alkaser dovodi Viljareal do nove prednosti!

2:2 - Siguran je bio je Aleks Teles! Ponovo je golman Viljareala pogodio stranu, ka lopti sada ide Alkaser!

2:1 - Uveo je Emeri Rabu da izvede penal, a Španac rutinski vara De Heu!

1:1 - Pogađa "malu mrežu" Španac, Rulji je pogodio stranu, ali nije imao šanse!

1:0 - Siguran je bio Đerar Moreno! Prvi izvođač Mančestera je Huan Mata!

Prvi će šutirati Đerar Moreno za Viljareal!

Golman Mančester junajteda David De Hea poslednji penal je odbranio 2016. godine!

Drugi produžetak:

120. minut - Tri minuta nadoknade u drugom produžetku nakon što su se redom povređivali Rašford, Mektominej i Šo.

115. minut - VAR proverava da li ima osnova za penal u korist Viljareala! Pokušao je Žerar Moreno, ali je Fred rukom blokirao, ipak, ništa od kaznenog udarca!

111. minut - Ponovo je Pako Alkaser bio meta Dani Pareha, ali je Luk Šo krajnjim naporom uspeo da zaustavi napadača Viljareala - 1:1!

107. minut - Utisak je da svi akteri finala čekaju kraj meča, odnosno penale!

Prvi produžetak:

105. minut - Gotov je prvi produžetak! Još 15 minuta fudbala u finalu!

100. minut - Ogromna šansa za Paka Alkasera! Imao je napadač Viljareala mnogo prostora na dasetak metara od gola Davida De Hee, ali je jako loše šutirao, ostaje 1:1!

98. minut - Povukao se Mančester junajted nakon nekoliko opasnih kontri Viljareala! Bez uzbuđenja u dosadašnjem delu produžetaka!

94. minut - Pokušao je Pako Alkaser da nadmudri Erika Bailija, ipak štoper Junajteda presekao je njegovo dodavanje ka Morenu - 1:1!

91. minut - Počeo je prvi produžetak u Gdanjsku!

90. minut - Još tri minuta igre u regularnom delu susreta - 1:1!

89. minut - Dobra situacija za Pola Pogbu u šesnaestercu VIljareala, ali je Francuz glavom prebacio gol!

85. minut - Nepažljiv start Huana Fojta, Argentinac je otvorenim đonom pokosio Luka Šoa, Turpan mu pokazuje samo žuti karton!

80. minut - Velika šansa za Edisona Kavanija, pokušao je iskusni Urugvajac petom, ali je Rulji dobro reagovao.

76. minut - Preti ponovo Viljareal posle prekida, Pareho je ubacio loptu, ali je Pogba dobro intervenisao, od svega novi korner za "žutu podmornicu"!

72. minut - Najbolja prilika na meču za Mančester junajted! Šutirao je Luk Šo i pogodio Edisona Kavanija na drugoj stativi, ali je Urugvajac pogodio Paua Toresa na gol-liniji, ostaje 1:1!

67. minut - Imao je sada Markus Rašford veliku šansu da preokrene rezultat, promašio je reprezentativac Engleske, a kasnije se oglasio i pomoćni sudija zbog ofsajda - 1:1!

61. minut - Ponovo fudbaleri Junajteda traže penal, ali Turpan samo odmahuje rukom!

57. minut - Razigrali su se "crveni đavoli" nakon gola Kavanija, ali je Viljareal uspeo da se "otrezni" - 1:1!

55. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Edison Kavani poravnava na startu drugog poluvremea! VAR je pokvario slavlje igračima Junajteda, ali bitno je da je ponovo egal - 1:1!

52. minut - Ništa od penala!

51. minut - Pao je Mejson Grinvud u šesnaestercu Viljareala nakon sudara sa Pedrasom, čeka se reakcija iz VAR sobe!

48. minut - Ogromna šansa za Viljareal tek pošto je počelo drugo poluvreme! Katastrofalno je reagovao Erik Baili, lopta je došla do Karlosa Bake, ali je Kolumbijac loše reagovao - 1:0!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nije bilo promena u timovima!

Legendarni trener Mančester junajteda Ser Aleks Ferguson bodri bivši klub u Gdanjsku!

47. minut - POLUVREME!

46. minut - Najveća šansa na meču za Mančester junajted, probio je Mejson Grinvud po boku ubacio loptu ka Kavaniju, ali je Raul Albiol presekao pas i umalo savladao Ruljija, ostaje 1:0!

45. minut - Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu!

43. minut - Prva sporna situacija na meču! Pino je povukao kontru Viljareala izašao sam pred četvroricu igrača Junajteda, pokušao je mladi Španac da ugrozi De Heu, ali se lopta odbila u Šoovu ruku. Ipak, sudija Turpan nije ništa signalizirao - 1:0!

40. minut - Nakon nekoliko furioznih minuta gol Viljareala totalno je "umrtvio" dešavanja na terenu. Španci se brane sa svih deset igrača, dok manevar Junajteda ne uspeva da probije dva gola izrpred Ruljijevog gola!

36. minut - Steže Mančester obruč oko Viljarealovog gola, ali za sada potpuno nevidljiv napadački trio Junajteda - 1:0!

32. minut - Povukao se Viljareal nakon datog gola, ima velikih problema odbrana Junajteda da iznese loptu sa svoje polovine, slaba igra "crvenih đavola" u dosadašnjem delu susreta - 1:0!

29. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Vodi Viljareal na PGE stadionu! Strelac je Đerar Moreno! Sjajno je Pareho pronašao napadača "žute podmornice" iza odbrane Junajteda, a najbolji strelac tima matirao je Davida De Heu - 1:0!

27. minut - Nova prilika za Viljareal, ponovo je "pucao" Jeremi Pino, ali je lopta otišla daleko od gola!

24. minut - Rasplamsala se borba u poslednjih nekoliko minuta, sevnula je sada kontra Mančestera preko Grinvuda i Kavanija, imao je Urugvajac dobru poziciju za udarac, ali je rešio da proigra Rašfroda, falio je završni pas - 0:0!

23. minut - Magičan potez Karlosa Bake koji je "rabonom" pogodio Toresa u šesnaestercu, ali je štoper Viljareala šutirao preko gola - 0:0!

22. minut - Tri vezana kornera za Viljareal, sada je Pino pokušao sa velike udaljenosti, ali je pogodio nekoga u šesnaestercu, ponovo je Pareho izvesti udarac iz ugla - 0:0!

20. minut - Mogao je vrlo lako Luk Šo da dovede Junajted do prednosti, "sela" mu je na nogu jedna odbijena lopta, ali je šutirao pored gola - 0:0!

18. minut - Prošlo je početno "opipavanje snaga" na PGE stadionu u Gdanjsku. Za sada bez prevelikih uzbuđenja, Junajted ima posed, ali je Viljareal bio konkrentniji.

15. minut - Beležimo i prvu priliku pred golom Mančestera! Pronašao je Pareho Manua Trigerosa na drugoj stativi, ali je vezista "žute podmornice" kasnio sekundu - 0:0!

14. minut - Oslobodio se Viljareal početnog pritiska Junajteda. Pokušao je Pedrasa da ubaci loptu ka Karlosu Baki, od svega samo korner.

10. minut - Nastavlja Huan Fojt utakmicu, sa zavojem preko čitave glave.

8. minut - Pao je sada Huan Fojt preko lopte, a prilikom prizemljenja udario je glavom u koleno Pola Pogbe! Odmah je ušla medicinska ekipa Viljareala, a mladi Argentinac izašao je sa terena kako bi mu zaustavili krvarenje - 0:0!

6. minut - Ponovo je Fernandeš bio "arhitekta" Mančesterovog napada, nova upotrebljiva lopta, ali je udarac Edisona Kavanija izblokiran - 0:0!

3. minut - Ofanzivan početak Mančestera, poslao je sada Bruno Fernandeš sjajnu loptu ka Mejsonu Grinvudu, ali mladi Englez nije uspeo da iskontroliše pas - 0:0!

1. minut - Utakmica je počela!

20:05 - Izašli su sastavi oba tima! Kapiten Mančestera Hari Megvajer nalazi se na klupi, kao i srpski internacionalac Nemanja Matić. Sa druge strane, Emeri je šansu ispred Alkasera dao Baki, dok se Čukvueze i Ibora nisu oporavili od povreda i njih nema ni među rezervama.

20:00 - Dobro došli na lajv prenos finalne utakmice Lige Evrope između Mančester junajteda i Viljareala. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!

Srbija nije eksperimentalno telo da se stalno na njoj krši međunarodno pravo!

Ministar spoljnih poslova i predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić ocenio je danas da je sramotno to što je Odbor za političke poslove Saveta Evrope (SE) prihvatio preporuku da tzv. Kosovo bude primljeno u Savet Evrope, da je suprotno svim principima na kojima počiva ta organizacija i ukazao da Srbija nije "eksperimentalno telo" da se stalno na njoj krši međunarodno pravo.

28.03.2024

13:02

Jutjub cenzuriše medije koji izveštavaju o masakru u Moskvi! Protiv Rusije se vodi hibridni rat na svim mogućim poljima!

Teroristički napad u Moskvi je tema broj jedan svetskih medija. Međutim, Zapad na različite načine pokušava da cenzuriše informacije koje dolaze iz Rusije. Sa Jutjub platforme koja je dostupna u većem delu sveta, skidaju se emisije i snimci koji izveštavaju o dešavanjima u Moskvi. To se dešava i televiziji Informer. Sve naše informativne emisije u kojima razgovaramo o ovom užasnom masakru uklonjene su sa Jutjuba sa objašnjenjem da kršimo njihove uslove korišćenja. Cenzurišu se samo i isključivo oni mediji koji postavljaju logično pitanje: da li su Ukrajina i zapadne sile umešane u ovaj teroristički akt? Na ovu temu u "Info jutru" govorio je novinar i publicista Drago Delić i Boško Vasiljević, stručnjak za srpsko-ruske odnose.

28.03.2024

12:44

Šta će biti sa parkovima po Beogradu? Opozicija pokušava da manipuliše građanima! (VIDEO)

Pred beogradske izbore članovi opozicije pokušavaju da izmanipulišu građane Beograda. Malo, malo dižu paniku netačnim informacijama: tvrde da će pešački prelazi nestati sa mesta na kojima su neophodni, spinuju da je država dozvolila građenje stambenog objekta na mestu dečijeg parka, dižu paniku gde je nema. Sa druge strane, kada zađete među građane i kada popričate sa njima uglavnom komentarišu da Beograd nikada lepše nije izgledao. Gost "Info jutra" bio je glavni gradski urbanista Marko Stojčić sa kojim smo razgovarali o EXPU koji će se održati u Beogradu 2027. godine, ali i drugim važnim temama vezanim za naš glavni grad.