SRBIJA SE IZVUKLA PROTIV JAMAJKE! Greške, kiks golmana, pa golčina Pavlovića za spas "orlova"! /VIDEO/
Podeli vest
Fudbalska reprezentacija Srbije odigrali je meč bez pobednika sa Jamajkom - 1:1 u prijateljskom meču u Japanu
Odigrali su puleni Dragan Stojkovića dva različita poluvremena. Istina, videli smo na terenu brojne debitante, niko nije ni očekivao da će "plesati" po terenu, ali su "orlovi" vrlo loše delovali tokom prvih 45 minuta meča. Međutim, znatno bolje izdanje tokom drugih 45 minuta isplatilo se našem timu.
Fudbalska reprezentacija Srbije putovaće oslabljenja na prijateljske mečeve u Japanu, gde se 7. juna sastaje sa selekcijom Jamajke (9.00), a četiri dana kasnije u meču Kirin kupa, rival je selekcija Japana (12.25).
31.05.2021
14:49
Gubili su "orlovi" od 29. minuta utakmice, ali su mnogo bolje zaigrali u drugom delu meča što im se isplatilo u 61. minutu kada je Strahinja Pavlović prvim golom u dresu orlova doneo izjednačenje našem timu - 1:1 i ispostavilo se postavio konačan rezultat.
Selektor Dragan Stojković je počeo meč sa sedmoricom debitanata, na teren je poslao golmana Đorđa Nikolića, defanzivce Savu Aranđela Čestića, Aleksu Terzića, vezistu Ivana Ilića, te ofanzivce Nemanju Jovića, Željka Gavrića i Dejana Joveljića.
Foto: Starsportphoto
Jamajka je to kaznila i stekla gol prednosti posle prvih 45 minuta igre. Grej je doveo svoj tim u vođstvo u 29. minutu nakon velike greške našeg golmana Nikolica. Izašao je mladi čuvar mreže van pozicije, jedva je uspeo da izbegne da uhvati loptu van kaznenog prostora, ostavio je prazan gol, a to su lako iskoristili Jamajkanci.
Bili su "orlovi smušeni i nesigurni u odbrani, mnogi grešil, dok je napad prodao tek u finišu prvog dela utakmice, kada su stvorene dve dobre prilike. Ilić je sjajno šutirao glavom, ali je golman Jamajke bio na mestu i zaustavio taj šut. Potom su sjajno kombinovali Joveljić i Terzić, ali Gavrić nije stigao do lopte. Takođe, golman Nikolić je nekoliko minuta pre kraja prvog dela meča sprečio Jamajku da duplira prednsot, pa se malo iskupio zan kiks kod pogotka.
U drugom delu je Srbija zaigrala ofanzivnije. Piksi je napravio četiri izmene, u igru je uveo Marka Ilića, Strahinju Pavlovića, Milana Makarića i Uroša Spajića i brzo je dobio rezultate. Naša reprezentacija je igrala dva klasična napadača i u nastavku delovala ofanzivnije nego u prvom delu igre.
Foto: fss.rs
Bolja igra u drugom delu isplatila se u 61. minutu meča. Strahinja Pavlović je iz drugog pokušaja postigao prvenac u dresu Srbije. Prvi pokušaj levom je bio blokiran, a naredni desnom, slabijom nogom završio je u golu Jamajke za 1:1.
Desetak minuta posle pogotka Pavloviće je zabriljirao pred našim golom. Zaustavio je Greja i sprečio Jamajku da opet povede. U finišu meča je opao nivo igre, Srbija nije uspela da ozbiljnije zapreti rivalima, ali je sačuva svoj gol pa nije bilo promene rezultata.
Srbija će u Japanu odigrati još jednu utakmicu, pošto će 11. juna od 12:25 igrati protiv domaće selekcije.
SRBIJA - JAMAJKA 1:1 (0:1)
Strelci: Pavlović 61. minut - Grej 29. minut
Stadion: "Miki". Sudija: Jamamoto (Japan)
SRBIJA: Nikolić (od 46. M. Ilić)- Petković, Mitrović, Čestić (od 46. Pavlović), Terzić - Gudelj, Grujić (od 64. minuta Maksimović), I. Ilić (od 46. Spajić) - Gavrić (od 46. Makarić), Jović, Joveljić.
JAMAJKA:Tejlor - Mur, Bel, Lou (od 72. minuta Morison) - Fišer, Harding, Marijapa, Vilijams - Grej (od 79. Tilt), Ist, Targot.
TOK MEČA
Drugo poluvreme
KRAJ MEČA!
94. minut - Morison je šutirio, ali daleko preko gola.
93. minut - Pavlović je prekinuo kontru Jamajke faulom, bilo je malo čarki na terenu, Morison se naljutio, ali brzo su se strasti smirile.
90. minut - Slobodan udarac za Srbiju. Gudelj je šutirao, ali neprecizno, loš udarac preko gola je lopta završila.
90. minut- Igraće se još tri minuta!
88. minut - Srbija ima inicijativu, ali bez šanse za novi pogodak.
80. minut - Deset minuta ostalo je do kraja utakmice, videćemo da li Srbija može do preokreta.
77. minut - Grej je izbacio Mitrovića iz igre, krenuo ka našem golu, ali pored Pavlovića nije mogao. Sjajan start Strahinje u kaznenom prostoru, sprečio je verovatno čist gol Jamajke.
72. minut- Na teren će Ravel Morison, nekada veliki talenat Mančester junajteda. Menja kapitena Demijana Loua.
64. minut - Marko Grujić je završio meč, a nerenu je Nemanja Maksimović.
61. minut - GOOOL! Strahinja Pavlović zatresao je mrežu desnom nogom za 1:1 . Pavlović postiže prvi gol u dresu Srbije. Prvi pokušaj levom je bio blokiran, a naredni desnom, slabijom nogom završio je u golu Jamajke za 1:1. Odmah je otrčao Pavlović so selektora Stojkovića da sa njim proslavi gol.
59. minut - Aleksa Terzić je bio u dobroj šansi da donese Srbiji 1:1, ali bio je u ofsajdu.
58. minut - Mur je prvi igrač Jamajke koji je dobio žuti karton.
53. minut - Grujićje odlično s loptom spojio Petkovića, koji pokušava da prođe čuvara, ali gubi loptu i pravi prekršaj.
50. minut - Srbija želi što pre da se vrati u meč. Drugo poluvreme počinje sa dva špica - Dejanu Joveljiću se oridružio najbolji strelac Superlige Makarić.
47. minut - Prvi korner na utakmici izvešće Srbija.
46. minut - Selektor Stojković je napravio četiri promene. Marko Ilić, Strahinja Pavlović, Milan Makarić i Uroš Spajić ulaze u igru, a izlaze Đorđe Nikolić, Sava Čestić, Ivan Ilić i Željko Gavrić.
Foto: Starsportphoto
Prvo poluvreme
46. minut - Lepa akcija Terzića i Joveljića, ali lopta nije stigla do Gavrića, bila je prejaka. Šteta!
45. minut- Umalo 2:0 za Jamajku, ali Nikolić na mestu i brani.
43. minut - Sad je Srbija imala priliku da se vrati u meč. Posle odlične akcije centrirao je Petković s boka na peterac, Ilić je skočio i šutirao glavom, ali je golmana Jamajke odbranio udarac.
Foto: fss
37. minut - Nova greška Nikolića, oklevao je sa ispucavanjem lopte, pa je napucao Ista, srećom lopta se odbila u gol aut.
36. minut - Smušeno su sada naši igrači, ali na sreću Ilić je blokirao na kraju udarac Vilijamsa.
35. minut - Opet Jamajka preti, ali Gudelj je u dva navrata blokirao udarad i spasio Srbiju.
Foto: Starsportphoto
32. minut - Odličan potez Jovića, poslao je loptu na kontra stranu ka Petkoviću, ali mu je lopta pobegla.
29.minut - GOOOL! Jamajka vodi 1:0, golom Greja koji je iskoristio grešku našeg golmana Nikolića. Nikolić je izleteo je na ivicu šesnaesterca, pobegla mu je lopta iz ruku, a Grej je to kaznio i sa oko 15 metara poslao fudbal u praznu mrežu.
27. minut - Prva ozbiljnija akcija Srbije. Grujić je pronašao Joveljića pred golom Jamajke, ali nije uspeo da uputi udarac, dao je sebi malo jači for. Konačno, bar malo uzbuđenja.
23. minut - Faul nad Nemanjom Jovićem.
18. minut - Prvi pokušaj Srbije, Aleksa Terzić je šutirao sa oko 18 metara, ali loše, preko gola.
Foto: Starsportphoto
16. minut - Petković je zaustavio napad Jamajke ali je dobio jak udarac u koleno i žali se na povredu. Spajić je otišao na zagrevanje. Dobra vest, defenzivac se ipak vratio na teren.
14. minut - Čestić je dobio žuti karton posle faula.
13. minut - Sada je bilo opasno. Nikolić je pogrešio, izgubio je loptu, ali na našu sreću spetljali su se igrači Jamajke pred golom Nikolića, pa su orlovi uspeli da se odbrane. Pokušaj Targota izblokiran.
12. minut - Jamajka ne uspeva da priđe našem šesnaestercu, mada ni Srbija nije opasna u napadu.
Foto: Starsportphoto
11. minut - Mnogo grašeka prave naši momci, što nije čudno jer su odradili zajedno samo nekoliko treninga.
9. minut - I dalje bez uzbuđenja na utakmici Srbije i Jamajke.
5. minut - Bez prilika tokom prvih pet minuta utakmice, ni na jednoj strani.
- Na klupi reprezentacije Srbije su: golmani Ilić i Rajković, Pavlović, Ristić, Spajić, Maksimović, Makarić i Vulić.
1. minut - Počela je utakmica!
- Stefan Mitrović sa kapitenskom trakom na ruci predvodi saigrače na terenu!
- U jedinom međusobnom susretu do sada Srbija je bila bolja od Rege bojsa u maju 2014. godine – 2:1.
?????
Dejan Joveljic steht bei Serbiens Testspiel gegen Jamaika in der Startelf und bestreitet damit sein erstes Länderspiel!
08.30 - Selektor Stojković je na teren poslao sedmoricu debitanata: golmana Đorđa Nikolića, defanzivce Savu Aranđela Čestića, Aleksu Terzića, vezistu Ivana Ilića, Nemanju Jovića, Željka Gavrića i Dejana Joveljića.
08.28 - Selektor Stojković će iskoristiti ovaj meč da kombinuje i menja formaciju, da testira kvalitet budućih nada.
08.20 - Dobro došli! Pratite uz Informer.rs meč između Srbije i Jakamke u Japanu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Sladjan
pre 4 godine
Daj bre ljudi koji mladi ,pa mi zadnjih 30 godina nemamo ni najbolji Tim,vecito kao neki mladi ,koji nemaju kvalitet ni za nasu ligu!
Fudbalska reprezentacija Srbije putovaće oslabljenja na prijateljske mečeve u Japanu, gde se 7. juna sastaje sa selekcijom Jamajke (9.00), a četiri dana kasnije u meču Kirin kupa, rival je selekcija Japana (12.25).
Američki napad razotkrio je slabu odbranu Venecuele: Ruski S-300 i „Buk“ nisu radili, što doprinosi teoriji da je Moskva zapravo „papirni tigar“, piše Njujork tajms.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sa ambasadorom Evropske unije u Srbiji Andreasom fon Bekeratom, u četvrtak, 15. januara 2026. godine.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić osvrnula se na izjavu evroposlanika Tonina Picule u vezi sa posetom delegacije EU Srbiji, koja je poslednjih dana podigla veliku prašinu u javnosit.
Tretman koji je legendarna pevačica Snežana Đurišić imala u Zagrebu samo zato što je pevala pesmu "Vidovdan", i divljački napad blokadera na Anu Bekutu u Čačku, još jednom je pokazao da će antisrpski ekstremisti vrlo lako naći zajednički jezik.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Posetom Dečijoj bolnici u Novom Sadu, pripadnici Odreda Žandarmerije u Novom Sadu obradovali su najmlađe pacijente paketićima, toplim rečima, pažnjom i podrškom.
Austrija je od početka 2026. godine uvela znatno strože kazne za vožnju auto-putevima bez važeće vinjete, pa tako ukoliko je nemate, možete dobiti kaznu od čak 200 evra. Ovo pravilo važi i za vozače iz Srbije.
Telo muškarca (40) pronađeno je jutros u lokvi krvi u bašti jednog poznatog kafića u centru Beograda u ulici Nikole Spasića, a sumnja se da je pao sa zgrade.
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunima demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 2.500 ljudi, prema podacima američke grupe za ljudska prava, dok pojedini izvori upozoravaju da bi taj broj mogao biti drugačiji. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
Najmanje 32 osobe su poginule, a 64 su povređene nakon što je dizalica pala na voz koji je prolazio kroz tajlandsku provinciju Nakhon Ratčasima sredu ujutru.
Visina snega u Moskovskoj oblasti dostigla je rekordnih 59 centimetara dok je u Moskvi napadalo 48 centimetara, upozorio je meteorolog Jevgenij Tiškovec.
Predstava "Kuća" Nebojše Ilića, u režiji Voje Brajovića, otkazana je zbog zdravstvenog stanja glumca Branimira Brstine i neće biti izvedena u sredu, 21. januara, saopštio je danas Zvezdara teatar.
Glumica Lidija Vukićević kaže da slavni scenarista Siniša Pavić nije voleo seriju "Bolji život" jer su mu govorili da su mu sve ostale serije ličile na to kultno ostvarenje.
Američki glumac Leonardo Dikaprio izazvao je salve smeha među obožavaocima zahvaljujući svojim spontanim i živopisnim reakcijama tokom dodele Zlatnih globusa.
Glumica Radmila Živković osam godina pred smrt nije glumila i dobijala uloge, a kako je jednom prilikom otkrila, razlog tome je što mnogima nije odgovarala.
Malo ko zna da se naš legendarni glumac Bata Paskaljević zapravo zvao Mihajlo Zojić, a ime pod kojim je ušao u istoriju jugoslovenskog glumišta uzeo je po dedi Paskalju Zojiću.
Pevač Đorđe David zaprepašćen je onim što se dogodilo Ani Bekuti u Čačku, ali ne i iznenađen jer je i sam nekoliko puta bio žrtva linča zbog svojih stavova.
Pevačica Seka Aleksić izrazila je žaljenje zbog onoga što se sinoć dogodilo Ani Bekuti u Čačku, iako već mesecima podržava blokadersko nasilje širom Srbije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar