27.06.2021

22:26 >> 22:59

BELGIJA JE U ČETVRTFINALU! Šampion se VRAĆA kući!

Tanjug

Fudbaleri Belgije pobedili su Portugal rezultatom 1:0 (1:0) i tako se plasirali u četvrtfinale gde će igrati sa Italijom.

Belgijanci su kontrolisali gotovo čitav meč, a pobedonosni gol postigao je Torgan Azar prelepim golom u 42. minutu.

Posle početnog ispitivanja snaga, Belgija je preuzela terensku inicijativu i bila je konkretnija.
Belgija je postigla gol u 42. minutu. Torgan Azar se namestio i fantastičnim udarcem iskosa sa leve strane sa oko 25 metara savladao Patrisia.

Veliki peh za Belgiju dogodio se samo minut nakon početka drugog poluvremena. Nakon oštrog starta Palinje nad Kevinom De Brujenom, fubdaler Mančester Sitija je morao da napusti teren zbog povrede.
Veliku priliku propustili su Portugalci u 58. minutu kada je Žota iz izgledne pozicije loptu poslao preko gola.

Najbolju priliku za izjednačenje, Portugal je propustio u 83. minutu. Na loptu je naleteo Rafael Gerero, ali je lopta pogodila stativu.

Do kraja je ostalo 1:0 za Belgiju. U četvrtfinalu će se sastati sa Italijom.

Belgija - Portugal 1:0 (1:0)

Stadion: La Kartuha   Sudija: Feliks Brih (Nemačka)

Strelac: 42 T.Azar

Belgija: Kurtoa - Aldervireld, Vertongen, Vermalen - Menije, Tilemens, Vitsel, T. Azar (od 95. Dendonker) - De Brujne (od 46. Mertens), Lukaku, E. Azar (od 87. Karasko) .

Portugal:  Patrisio - Dalo, Dijas, Pepe, Gereiro - Mutinjo (od 55. Feliks), Palinja (od 78. Danilo), Sančes (od 78. S.Oliveira) - Silva (od 55. Fernandeš), Ronaldo, Žota (od 70. An. Silva).

KRAJ! Belgija je pobedila Portugal i plasirala se u četvrtfinale.

94. minut - Žoao Feliks je sjajno pokušao, ali je lopta prošla pored stative.

90. minut - Sudija je utakmicu produžio pet minuta.

83. minut - Stativa Portugalaca. Nakon šuta Rafaela Gerera lopta je pogodila stativu. Milimetri su delili Portugal od izjednačenja.

82. minut - Velika prilika za Portugal! Udarac Rubena Dijasa glavom je odbranio Kurtoa.

81. minut - Aldervejled je dobio žuti karton.

77. minut - Opšti haos na sredini terena. Palinja je zakačio kopačkom u glavu Lukakua, a u nastavku je Pepe u nameri da zaustavi igru faulirao Mertensa.

72. minut - Vermalen je dobio žuti karton posle prekršaja nad Žoaom Feliksom.

66. minut - Portugal napada, ali je Belgija odličnom odbranom zatvorila prilaze golu.

61. minut - Centrirao je Renato Sančez, a glavom je šutirao Žoao Feliks sa desetak metara. Kurtoa je sigurno intervenisao.

58. minut - Velika prilika za Portugal! Kristijano Ronaldo je uputio pas ka Diogu Žoti koji je šutirao sa ivice šesnaesterca malo iznad prečke.

55. minut - Izmena u Portugalu. U igru su ušli Žoao Feliks i Bruno Fernandeš, a izašli su Mutinjo i Bernardo Silva.

49. minut - Dalo je oštro startovao nad Edenom Azarom i dobio žuti karton.

46. minut - Kakav maler za Kevina De Brujnea. Palinja je oštro startovao nad De Brujneom, nakon čega je Belgijanac morao da napusti teren. Zamenio ga je Mertens.

45. minut - Palinja je dobio žuti karton nakon oštrog starta nad De Brujneom.

42. minut - GOOOL!!! Torgan Azar postiže fantastičan gol. Šutirao je snažno sa 25 metara iskosa sa leve strane u rašlje golmana Patrisia.

37. minut - Menije je šutirao levom spoljnom pored gola.

29. minut - Oštar start Pepea nad Azarom.

24. minut - Fantastičan udarac Kristijana Ronalda sa iskosa sa desne strane. Sjajna odbrana Kurtoe.

15. minut - Mutinjo je prilikom starta na loptu zakačio Vitsea i obojica su završila na travi.

9. minut - Belgija polako preuzima inicijativu.

6. minut - Velika prilika za Portugal. Renato Sančez je povukao kontru i uposlio Dioga Žotu na levoj strani koji je bio neprecizan.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Belgije.

20:20 - Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Belgija - Portugal. Tok meča možete pratiti na portalu informer.rs