28.06.2021

20:17 >> 23:59

ŠVAJCARCI POSLE VELIKE DRAME I PENAL SERIJE U ČETVRTFINALU! Mbape TRAGIČAR!

Tanjug

Fudbaleri Švajcarske pobedili su Francusku posle penala rezultatom 5:4 (3:3) i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva gde će se sastati sa Španijom.

U veoma uzbudljivom meču, Švajcarska se plasirala u četvrtfinale posle boljeg izvođenja penala.

Švajcarci su poveli golom Seferovića u 15. minutu. Ključni momenat meča dogodio se u 55. minutu kada je Hernandez promašio penal. Za samo dva minuta je Benzema sa dva majstorska gola preokrenuo rezultat.

Pol Pogba je postigao jedan od najlepših golova turnira, a Švajcarska je u finišu utakmice smanjila.

Do potpune ludnice došlo je u 90. minutu kada je Gavranović sjajno šutirao i savladao Ljorisa.

U produžecima nije bilo golova, a nakon boljeg izvođenja penala, Švajcarska je bila bolja.

Francuska je bolje otvorila meč i imala početnu inicijativu. Hladan tuš je usledio u 15. minutu kada je Seferović sjajno odreagovao nakon centaršuta Zubera i sa sedam metara postigao sjajan gol glavom.

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 1:0, a Francuska nije uputila udarac u okvir gola.
U drugom poluvremenu, pravi rolerkoster. U 51. minutu, Zuber je prošao po levoj strani, a Rafael Varan je napravio prekršaj. Sudija Rapaljini je dosudio penal nakon gledanja VARA.

Ljoris je pročitao Fernandeza i odbranio penal, a baš ova situacija je u potpunosti preokrenula meč.
Karim Benzema je izjednačio u 57. minutu. Mbape je uposlio Benzemu koji je petom prebacio loptu ispred sebe i savladao Zomera.

Samo dva minuta kasnije, potpuni preokret. Grizman i Benzema su razmenili dupli pas. Grizman je uočio Benzemu na drugoj stativi koji je sa dva metra glavom poslao loptu u praznu mrežu.

U 75. minutu, majstorija Pola Pogbe. Namestio se i sa 30 metara raspalio loptu koja je završila u desnim rašljama gola Švajcarske.

Šest minuta kasnije, Švajcarska je smanjila. Mbabu je centrirao sa desne strane, a Seferović je udarcem glavom sa pet metara postigao drugi gol na meču.

Švajcarci su krenuli na sve ili ništa, a to je moglo da im se isplati u 85. minutu. kada je Gavranović postigao gol, ali je bio u ofsajdu.
U 90. minutu, Švajcarci su izjednačili. Gavranović je sjajno šutirao po zemlji sa ivice šesnaesterca, a Ljoris nije uspeo da odbrani.

U poslednjem minutu zaustavnog vremena, Koman je pogodio prečku i otišlo se u produžetke.

U nastavku je Dešamp morao da iz igre izvede Karima Benzemu, a da uvede Žirua.
Veliku priliku propustio je Pavar koji je dobro šutirao, ali je Zomer rukometnom odbranom spasio gol svoje reprezentacije.

U nastavku je intenzitet igre opao usled umora i otišlo se u penal seriju. Švajcarska je bila bolja rezultatom 5:4, a Kilijan Mbape je promašio poslednji šut.

FRANCUSKA - ŠVAJCARSKA  (4:5), 3:3 (0:1)

Stadion: Nacionalna Arena (Bukurešt)    Sudija: Fernando Andres Rapaljini (Argentina)

Strelci: Benzema 57,59, Pogba 75 - Seferović 15, 81, Gavranović 90

Francuska: Ljoris - Varan, Lengle (od 46. Koman, od 111. Tiram), Kimpembe - Rabio, Kante, Pogba, Pavar - Grizman (od 88. Sisoko), Benzema (od 94. Žiru), Mbape

Švajcarska: Zomer - Rodrigez (od 87. Mehmedi) , Akanđi, Elvedi - Vidmer (od 73. Mbabu), Frolije, Džaka, Zuber (od 79. Fassnacht) - Šaćiri (od 73. Gavranović), Embolo (od 79. Vargas), Seferović (od 97. Šer)

Penali:

4:5 - MBAPE JE PROMAŠIO PENAL! Zomer je odbranio! Švajcarska je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva!

4:5 - Mehmedi šalje loptu u desnu stranu, a Ljorisa u levu.

4:4 - Kimpembe postiže sjajan gol. Ponovo izjednačenje.

3:4 - Vargas uz dosta sreće postiže gol. Ljoris je zakačio loptu ali ne dovoljno da spreči gol.

3:3 - Izjednačenje. Tiram postiže gol, a Zomer je bio blizu odbrane.

2:3 - Akanđi postiže gol. Švajcarska ponovo vodi.

2:2 - Žiru je izjednačio. Delovao je nesigurno ali je poslao loptu u desnu stranu, a Zomera u levu.

1:2 - Šer je sačekao da Ljoris padne i poslao loptu u levu stranu.

1:1 - Precizan Pogba. Milimetarski precizan šut u leve rašlje gola Švajcarske.

0:1 - Švajcarska vodi. Gavranović precizan.

Drugi produžetak:

120. minut - KRAJ! Izvodiće se penali, prvi put na ovom Evropskom prvenstvu.

119. minut - Veliku priliku je propustio Žiru koji je sjajno šutirao glavom, ali je Zomer fantastično odbranio.

118. minut - Obe reprezentacije su vidno izgubile snagu usled veoma teškog meča. Intenzitet igre je opao.

111. minut - Koman nije mogao da nastavi meč. Zamenio ga je Markus Tiram.

110. minut - Najbolja prilika za Francusku u produžetku. Koman je fantastično pronašao Mbapea koji je šutirao iskosa sa leve strane, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

109. minut - Koman je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta prošla pored desne stative.

108. minut - Prekršaj Akanđija nad Pogbom. Švajcarac je dobio žuti karton.

Prvi produžetak:

105. minut - Kraj prvog produžetka. Bez golova u prvih 15 minuta.

97. minut - Seferović je izašao, a zamenio ga je Skar.

95. minut - Kakva šansa za Pavara, Zomer je odbranio nemoguće. Pavar je fantastično šutirao, ali je Zomer fantastično odbranio i izbacio loptu u korner.

94. minut - Olivije Žiru je zamenio dvostrukog strelca, Karima Benzemu.

Kraj. Završena je utakmica. Ide se u produžetke.

94. minut - Prečka! Koman je raspalio po loptu sa desetak metara iskosa sa leve strane, ali je pogodio prečku!

90. minut -  GOOOOOL!!!! Švajcarska je izjednačila! Gavranović je šutirao sa ivice šesnaesterca i savladao golmana Ljorisa.

85. minut - Seferović je postigao gol, ali je bio u milimetarskom ofsajdu.

81. minut - GOOOL! Švajcarska je smanjila! Posle centaršuta sa desne strane Mbabua, Seferović je sjajno odreagovao i postigao efektan gol glavom sa peterca.

75. minut - GOOOOL!!!!! Šutirao je Pol Pogba sa oko 30 metara u desne rašlje golmana Zomera, a golman Švajcarske nije mogao ništa da uradi.

73. minut - Petković je napravio dvostruku izmenu kako bi osvežio redove. U igru je uveo Gavranovića i Mbabua umesto Šaćirija i Vidmera.

67. minut - Švajcarska je doživela šok za pet minuta od kog se teško oporavlja. Napadi nisu organizovani, a Francuska kontroliše utakmicu.

59. minut - GOOOL! Ponovo Karim Benzema! Grizman je razmenio dupli pas sa Benzemom koji ga je pronašao na drugoj stativi, a on glavom postiže gol sa dva metara.

57. minut - GOOOOL! Karim Benzema postiže gol. Mbape je samo minut posle promašaja uposlio Benzemu koji je fantastično petomprebacio loptu ispred sebe i šutirao sa peterca postigavši spektakularan gol.

56. minut - Mbape je propustio veliku priliku. Pogba je fantastično uposlio Mbapea iskosa na levoj strani, a on je šutirao pored desne stative.

55. minut - Švajcarska je promašila penal! Ljoris je odbranio jedanaesterac Rodrigezu.

51. minut - Cuber je prošao Pavara po levoj strani, a sudija Rapaljini je nakon gledanja VARA dosudio penal za Švajcarce.

Dešamp je morao da napravi izmenu. U igru je umesto Lenglea ušao Koman.

Prvo poluvremen je završeno vođstvom Švajcarske 1:0.

45. minut - Prvo poluvreme je produženo dva minuta.

37. minut - Francuska napada, ali je Švajcarska zatvorila sve prilaze golu.

30. minut - Rafael Varan je dobio žuti karton.

29. minut - Rabio je snažno šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

26. minut - Mbape je snažno šutirao posle odbitka nakon slobodnog udarca, ali je lopta prošla pored desne stative.

15. minut - GOOOL! Švajcarska vodi! Seferović je sjajno šutirao glavom sa sedam metara i savladao Ljorisa.

7. minut - Francuska napada, a Švajcarci čekaju priliku za kontru.

2. minut - Francuzi su od početka nametnuli svoj ritam i krenuli veoma ofanzivno ka golu Zomera. Prvu priliku za Francusku propustio je Rafael Varan koji je šutirao glavom, ali je lopta otišla preko gola.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Švajcarske.

20:30 - Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Francuska - Švajcarska. Tok meča možete pratiti na portalu informer.rs.