05.08.2021

17:45 >> 20:49

VOJVODINA NA KORAK OD ELIMINACIJE! Crveno-beli tresli okvir gola, a LASK mrežu

Prva utakmica trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija između Vojvodine i LASK-a završena je pobedom austrijskog tima.

LASK je u Novom Sadu slavio sa 1:0, a jedini gol je postigao Petr Mihorl u 70. minutu utakmice.

Vojvodina je odigrala hrabro na "Karađorđu", a iako je austrijski tim bio bolji i imao je više šansi, crveno-beli imaju za čime da žale.

Tokom prvog poluvremena su se ređale prilike za LASK, ali je golman novosadsake "stare dame" Nikola Simić pokazao da je veoma kvalitetan i branio je na nivou koji je mnogo veći od Lige konferencija.

U drugom delu je Simić takođe u nekoliko navrata pravio čuda, ali kod šuta Mihorla u 70. minutu nije mogao ništa, pa je Austrijanac postigao evrogol.

Ipak, sve je moglo da bude drugačije, samo da je 13 minuta ranije Nemanja Čović za nijansu bio precizniji. Naime, kapiten Vojvodine je tada poslao pravi projektil sa nekih 25 metara, ali je lopta zatresla samo stativu, a ne i mrežu.

Na kraju, dodatni hendikep za tim Salvoljuba Đorđevića pred revanš biće to što je Luka Cucin u samoj završnici meča dobio direktan crveni karton zbog faula s leđa.

Revanš u kom će Vovjodina pokušati da napravi pravo čudo igraće se narednog četvrtka u Lincu.

Vojvodina - LASK 0:1 (0:0)

/Mihorl 70/

STADION: "Karađorđe"

SUDIJA: Mihael Fabri (Italija)

CRVENI KARTON: Cucin

VOJVODINA: N. Simić - Devetak, Stevanović, Kovačević, Cucin - Busnić, Čović, Topić - Mrkaić (od 46. Kabić), Novevski (od 68. Zukić), V. Simić (od 87. Bastajić). Trener: Slavoljub Đorđević.

LASK: Šlager - Janis (od 73. Marešić), Vizinger, Filipović, Rener - Pocman (od 46. Fleker), Grgić, Mihorl - Gojginger (od 62. Hong), Šmit - Karamoko (od 62. Balić). Trener: Dominik Talamer.

Tok meča

Kraj! Vojvodina je poražena minimalnim rezultatom na svom terenu!

90. minut - Direktan crveni karton za Luku Cucina! Bivši bek Partizana je startovao na jednog fudbalera gostiju sa leđa, a nije bio ni blizu da odnese loptu, pa se čini da je odluka italijanskog arbitra opravdana.

89. minut - Pokušao je Devetak da iznenadi Šlagera iz velike daljine, ali bilo je to previše slabo.

88. minut - Mihorl je još jednom pokušao da postigne evrogol, ali je lopta ovog puta prohujala pored stative Simićevog gola.

87. minut - Veljko Simić ustupa svoje mesto Nebojši Bastajiću.

82. minut - Dario Marešić je zaradio javnu opomenu.

76. minut - Nova odlična intervencija Simića, pa rezultat ostaje nepromenjen.

73. minut - Marešić je zamenio Janisa.

70. minut - GOL! LASK vodi 1:0! Prelep pogodak Petra Mihorla!

68. minut - Odmah nakon javne opomene, Novevski izlazi, a menja ga Zukić.

67. minut - Žuti karton za Novevskog.

62. minut - Balić i Hong menjaju Karamoka i Gojgingera kod gostiju.

57. minut - Stativa! Nemanja Čović je opalio po lopti sa nekih 25 metara, ali je nažalot pogodio samo okvir gola.

50. minut - Provala oblaka u ovim trenucima na "Karađorđu". Nezapamćen pljusak u Novom Sadu otežava igru fudbalerima oba tima.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, a na obe strane je napravljena po jedna izmena. Kabić je zamenio Mrkaića u Vojvodini, a Fleker Pocmana u ekipi LASK-a.

Poluvreme! Bez golova u prvih 45 minuta na "Karađorđu".

34. minut - Filipović šutira, ali van okvira gola Vojvodine.

33. minut - Ponovo sjajni Simić brani pokušaj Renera.

32. minut - Štoper Austrijanaca Filipović je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Mrkaićem.

28. minut - Još jednom sjajni Simić. Ovog puta se isprečio Šmitu.

27. minut - Simić brani pokušaj Pocmana.

24. minut - Žuti karton za vezsitu LASK-a Grgića.

17. minut - Nova intervencija Simića koji je ovog puta zaustavio pokušaj Šmita.

15. minut - Dobru priliku je imala Vojvodina, ali nema promene rezultata. Devetak je centrirao iz slobodnog udarca, a Mrkaić je pokušao glavom da zatrese mrežu Austrijanaca.

13. minut - Prva intervencija Simića. Zaustavio je golman Vojvodine pokušaj Renera.

9. minut - Prvi pokušaj domaćih igrača, ali je lopta posle šuta Novevskog otišla daleko od gola.

4. minut - Pokušao je Karamoko, ali je lopta otišla van okvira gola Vojvodine.

2. minut - Šutirao je štoper gostiju Filipović posle kornera, ali je lopta ipak završila malo iznad prečke.

Utakmica je počela!

18.45 - Do početka meča ostalo je još 15 minuta, a pogledajte kako ilustrovano izgleda startna postava crveno-belih.

18.20 - Šansu sa klupe za rezerve u domaćem timu čekaće Vukliš, Maksimović, Zukić, Miletić, Jeličić, Mirić, Stojsavljević, Bastajić i Kabić.

Na klupi u ekipi LASK-a su ostali Gebojer, Polster, Sukar, Balić, Hong, Fleker, Vild, Boler, Radulović i Marešić.

17.50 - Više od sat vremena pre početka meča pojavile su se startne postave oba tima. Šef struke Novosađana će Slavoljub Đorđević je odlučio da od prvog minuta na teren pošalje sledeći tim:

N. Simić - Devetak, Stevanović, Kovačević, Cucin - Busnić, Čović, Topić - Mrkaić, Novevski, V. Simić.