19.10.2021

20:45 >> 22:58

SPEKTAKLI U PARIZU I MADRIDU! Dva gola Mesija, poraz Atletika! Ajaks PONIZIO Borusiju, Real PETARDIRAO rivala, Milan izgubio /VIDEO/

Fantastični mečevi su odigrani prvog dana trećeg kola Lige šampiona

Na osam mečeva širom Evrope je palo neverovatnih 35 golova.

Pari Sen Žermen je u meču punom preokreta pobedio Lajpcig kod kuće sa 3:2. Kilijan Mbape je doneo prednost "svecima", ali su Andre Silva i Nordi Mukiele preokrenuli rezultat. Ipak, Lionel Mesi je prvo u 67. minutu izjednačio, a onda je sedam minuta kasnije sa bele tačke doneo trijumf Parižanima. U istoj grupi je nešto ranije Mančester siti sa 5:1 na strani pobedio Klub Briž.

Na polovini grupne faze, PSĆ ima sedam bodova, Mančester siti šest, Klub Briž četiri, a Lajpcig je i dalje na nuli.

Spektakularan meč su u okviru grupe B odigrali Atletiko Madrid i Liverpul u kom su "redsi" u gostima slavili sa 3:2. Engleski tim je već u 13. minutu imao dva gola prednosti, pošto su Mohamed Salah i Nabi Keita tresli mrežu Jana Oblaka, ali je Antoan Grizman do poluvremena dva puta matirao Alisona za izjednačenje. Ipak, baš Grizman je na startu drugog dela dobio direktan crveni karton, a trijumf gostima je doneo Salah iz penala u 78. minutu. Kasnije je sudija Danijel Zibert dosudio penal za Atletiko, ali je posle gledanja snimka promenio odluku.

U drugom meču grupe B je Porto golom Luisa Dijaza minimalnim rezultatom savladao Milan.

Posle dva kola Liverpul ima devet bodova, Atletiko i Porto su osvojili po četiri, a Milan je na začelju tabele sa svim porazima.

Što se tiče grupe C, tu je Ajaks u Amsterdamu do koske ponizio Borusiju Dortmund. "Kopljanici" su ubeldjivo slavili sa 4:0, a mrežu svog tima je autogolom načeo Marko Rojs. Kasnije su se u strelce upisali još Dejli Blind, Entoni i Sebastijan Ale. U ranijem terminu je Sporting iz Lisabona u gostima pobedio Bešiktaš sa 4:1.

Ajaks je prvi na tabeli sa devet bodova, Borusija ima šest, Sporting tri, a Bešiktaš je jedini tim bez bodova u grupi C.

Na kraju, u grupi D je Real Madrid u gostima sa čak 5:0 pobedio Šahtjor, dok je Inter naneo prvi poraz Šerifu rezultatom 3:1 u Milanu.

Real je poveo autogolom Sergeja Krivtsova, a potom su gol Šahtjora pogađali Vinisijus Žunior dva puta, Rodrigo i Karim Benzema. U utakmici Intera i Šerifa je mrežu prvi zatresao Edin Džeko i to je bio jedini gol u prvom poluvremenu. U nastavku je Sebastijan Til doneo izjednačenje Moldavcima, ali su Arturo Vidal i Stefan De Fraj na kraju ipak doneli trijumf "neroazurima".

U ovom trenutku, Šerif je bez obzira na poraz ostao prvi na tabeli sa šest bodova, koliko ima i Real. Inter je osvojio četiri, dok je Šahtjor poslednji sa jednim poenom.

Tok mečeva

Kraj! Završene su sve večerašnje utakmice.

90+1 - GOOOOOOL! Petarda u Kijevu! Real vodi 5:0 zahvaljujući Karimu Benzemi.

83. minut - Sudija Danijel Zibert je dosudio penal za Atletiko Madrid protiv Liverpula, ali je posle gledanja snimka preinačio svoju odluku.

78. minut - GOOOOOOL! Mohamed Salah iz penala donosi prednost "redsima" od 3:2 na gostovanju Atletiku.

74. minut - GOOOOL! Pari Sen Žermen opet vodi! Pogodak za 3:2 protiv Lajpciga je postigao Lionel Mesi iz penala.

72. minut - GOOOL! Ajaks puni mrežu Dortmunda! Sebastijan Ale daje gol za 4:0.

67. minut - GOOOOOOOOOL! Leo Mesi donosi izjednačenje Pari Sen Žermenu protiv Lajpciga! Rezultat na "Parku prinčeva" je 2:2.

67. minut - GOOOL! Inter vodi 3:1 protiv Šerifa, a mrežu Moldavaca je zatresao Stefan De Fraj.

65. minut - GOOOOOOOOOL! Porto vodi protiv Milana sa 1:0, a strelac je Luis Dijaz.

65. minut - GOL! Real demolira Šahtjor. Pogodak za 4:0 je postigao Rodrigo.

58. minut - GOOOOL! Inter opet vodi protiv Šerifa! Arturo Vidal daje gol za 2:1.

57. minut - GOOOOOOOOL! Preokret u Parizu! Nordi Mukiele daje gol za 2:1! Lajpcig vodi protiv PSŽ-a.

57. minut - GOOOOOL! Ajaks vodi 3:0 protiv Borusije, a gol je dao Entoni!

56. minut - GOOOOL! Vinisijus Žunior daje još jedan gol Šahtjoru, Real vodi 3:0.

52. minut - Crveni karton! Grizman je isključen zbog grubog faula.

52. minut - GOOOOOOOOOL! Šerif iz slobodnog udarca dolazi do izjednačenja protiv Intera. Gol je dao Sebastijan Til.

51. minut - GOOOL! Real vodi 2:0 protiv Šahtjora. Strelac je Vinisijus Žunior.

Počelo je drugo poluvreme na svim utakmicama.

Poluvreme!

38. minut - GOOOOOL! Sergej Krivtsov daje autogol i Real vodi 1:0 protiv Šahtjora.

34. minut - GOOOOOOL! 2:2 u Madridu! Grizman opet trese mrežu Liverpula!

34. minut - GOOOOL! Edin Džeko donosi prednost Interu protiv Šerifa 1:0.

28. minut - GOOOOOOL! Lajpcig dolazi do izjednačenja protiv PSŽ-a. Pogodak za 1:1 je dao Andre Silva.

25. minut - GOOOOOOL! Ajaks vodi 2:0 protiv Dortmunda. Strelac je Blind.

20. minut - GOOOOOL! Atletiko se vraća u igru protiv Liverpula! Grizman smanjuje na 2:1.

13. minut - GOOOOOL! Nabi Keita pogađa za 2:0! Liverpul je sjajno krenuo u meč protiv Atletika.

11. minut - GOOOOOOOOOL! Ajaks vodi 1:0 protiv Borusije Dortmund posle slobodnog udarca koji je izveo Dušan Tadić. Pogodak je pripisan Marku Rojsu koji je poslao loptu u svoju mrežu.

10. minut - GOOOOL! Kilijan Mbape donosi prednost PSŽ-u protiv Lajpciga.

8. minut - GOOOOL! Mo Salah postiže prvi gol večeras. Liverpul vodi na gostovanju Atletiku.

5. minut - Nema golova za sada.

Utakmice su počele!

20.50 - Od srpskih igrača će se na terenima širom Evrope od prvog minuta naći samo Dušan Tadić koji sa kapitenskom trakom predvodi Ajaks koji dočekuje Borusiju iz Dortmunda.

Marko Grujić je ostao na klupi Porta u utakmici protiv Milana, dok Luka Jović nije otputovao u Ukrajinu na duel Šahtjora i Reala.

20.45 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmica trećeg kola Lige šampiona.

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.