24.10.2021

16:00 >> 18:11

LUDNICA U ZAVRŠNICI! Real srušio Barsu u El Klasiku /VIDEO/

Reuters

Prvi ovosezonski El Klasiko pripao je Realu koji je u gostima savladao Barselonu sa 2:1

Madriđanima su trijumf doneli David Alaba i Lukas Vaskez, dok je utešni gol za Katalonce dao Serhio Aguero.

Real je poveo preko Alabe u 32. minutu, kada je Austrijanac sjajno istrčao kontru i fenomenalnim udarcem poslao loptu u dalji ugao Ter Štegenovog gola.

Barselona je u završnici utakmice krenula na sve ili ništa, pa je u trećem minutu sudijske nadoknade sevnula kontra koju je Vaskez završio golom, nakon što je došao do lopte koju je Ter Štegen odbio odbrnaom Benzemi.

Na kraju, konačan rezultat je u sedmom minutu nadoknade postavio Kun Aguero posle oštro ubačene lopte Desta sa desne strane.

Real se sada vratio na čelo tabele Primere sa 20 bodova, dok je Barselona ostala osma sa pet manje.

Barselona - Real Madrid 1:2 (0:1)

/Aguero 90+7 - Alaba 32, Vaskez 90+3/

STADION: "Kamp Nou"

SUDIJA: Hoze Sančez.

BARSELONA: Ter Štegen - Mingeza (od 46. Kutinjo), Pike, Garsija, Alba - F. De Jong (od 77. Roberto), Buskets, Gavi (od 85. L. De Jong) - Dest, Depaj, Fati (od 74. Aguero). Trener: Ronald Kuman.

REAL MADRID: Kurtoa - Vaskez, Militao, Alaba, Mendi - Modrić, Kazemiro, Kros - Rodrigo (od 72. Valverde) (od 90+1. Karvahal), Benzema, Vinisijus (od 87. Asensio). Trener: Karlo Anćeloti.

Tok meča

Kraj! El Klasiko je završen pobedom Reala od 2:1!

90+7. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Kun Aguero smanjuje na 2:1! Argentinac je postigao gol posle ubačene lopte Desta sa desne strane.

90+3. minut - GOOOOOOOOOL! Real vodi 2:0! Lukas Vaskez trese mrežu iz kontre nakon što je došao do lopte koju je Ter Štegen odbio posle šuta Benzeme. Inače, kontra je krenula krenula nakon što je Pike tražio penal pošto je srušen u kaznenom prostoru.

90. minut - Igraće se još sedam minuta.

85. minut - Nešto mirniji period igre u Kataloniji.

72. minut - Benzema nije uspeo sa manje od tri metra da utera loptu u gol! Neverovatno...

62. minut - Dobra šansa za Benzemu, ali nije uspeo da savlada Ter Štegena.

58. minut - Pike dobija žuti karton zbog prigovora.

55. minut - Dinamičan start drugog dela, ali bez pravih šansi.

46. minut - Kutinjo menja Mingezu.

Poluvreme! Real vodi posle prvih 45 minuta golom Davida Alabe.

35. minut - Šutirao je Pike glavom posle kornera iz dobre pozicije, ali nije uspeo da savlada Kurtou.

32. minut - GOOOOOOOOOL! Real vodi 1:0! David Alaba je strelac! Sjajno je štoper Reala istrčao kontru, zagazio u kazneni prostor i sjajno pogodio dalji ugao.

25. minut - Obrukao se Seržinjo Dest! Fudbaler Barselone je bio potpuno sam na deset metara od gola, namestio se, pa šutirao visoko iznad prečke.

21. minut - Vinisijus Žunior je pao u kaznenom prostoru, Madriđani su tražili penal, ali je sudija Sančez odlučio da ne pokaže na belu tačku.

20. minut - Većih uzbuđenja i dalje nema na "Kamp Nou".

10. minut - Prilično miran početak El Klasika.