11.11.2021

20:05 >> 22:40

SRBIJA MORA DA POBEDI U LISABONU! Portugal remizirao sa Irskom! Pepe propušta VELIKO FINALE!

Reuters

Fudbalske reprezentacije Republike Irske i Portugala remizirale su u pretposlednjem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo

Utakmica u Dablinu završena je bez golova, a iako je Portugal bio favorit, bliža pobedi je bila selekcija Republike Irske.

Obe ekipe su imale svoje šanse na "Aviva" stadionu, ali su prilike domaćeg tima bile za nijansu zrelije. Pritom, Irci su u četvrtom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena zatresli mrežu gostiju, ali je španski arbitar Hesus Hil dosudio prethodno faul nad golmanom Ruijem Patrisiom.

Ovaj rezultat iz Dablina znači da će u nedelju, u poslednjem kolu kvalifikacija, Srbija u Lisabonu morati da pobedi Portugal kako bi se plasirala direktno na Mundijal. Iako obe reprezentacije imaju isti broj bodova, Portugalci se nalaze na pol-poziciji zbog bolje gol-razlike i oni su ti kojima odgovara eventualni remi.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Ipak, olakšavajuća okolnost za izabranike Dragana Stojkovića Piksija biće ta što veliko "finale" kvalifikacija neće moći da igra iskusni štoper Pepe, koji je u završnici meča u Dablinu zaradio isključenje.

Utakmica između Portugala i Srbije zakazana je za nedelju u 20.45, a igraće se na stadionu Benfike "La Luž".

Republika Irska - Portugal 0:0

STADION: "Aviva" (Dablin)

SUDIJA: Hesus Hil (Španija)

CRVENI KARTON: Pepe

REPUBLIKA IRSKA: Bazunu - Kolman, Dafi, Igan - Doerti, Kalen, Hendrik (od 78. Harihejn), Stivens (od 78. Meklejn) - Ogbene (od 90+1 Kin), Robinson, MekGrat (od 61. Ajda). Selektor: Stiven Keni.

PORTUGAL: Rui Patrisio - Semedo, Pepe, Danilo, Dalo - Palinja, Mateus (od 57. Mutinjo), Fernandeš (od 75. Renato Sančes) - Ronaldo, An. Silva (od 75. Žoao Feliks), Guedeš (od 57. Leao) (od 83. Fonte). Selektor: Fernando Santoš.

Tok meča

Kraj! Utakmica je završena rezultatom 0:0!

90+6. minut - Šutirao je Ronaldo iskosa sa desne strane, ali je Bazunu odlično reagovao.

90+4. minut - Trese se mreža Portugala, ali je sudija Hil svirao faul nad golmanom Patrisiom.

90. minut - Igraće se još pet minuta u Dablinu.

82. minut - Crveni karton za Pepea! Štoper Portugala dobija drugi žuti karton zbog udaranja protivnika.

Trenutak kad je Pepe dobio crveni karton

79. minut - Opasan pokušaj Ronalda sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola.

76. minut - Stivens je imao priliku da iz srca šesnaesterca zatrese mrežu Portugala, ali je loše zahvatio loptu i poslao ju je visoko preko gola.

67. minut - Puno, puno sreće za Irsku! Ronaldo je šutirao glavom sa peterca, a lopta je prošla bukvalno nekoliko milimetara pored stative.

Kristijano Ronaldo na meču protiv Republike Irske

65. minut - Tempo utakmice je opasno opao u ovim trenucima, ali Irci i dalje pružaju veliki otpor i maksimalno se trude da dođu do trijumfa.

54. minut - Šutirao je Kalen sa 20-ak metara, ali je Patrisio uspeo da odbrani.

Počelo je drugo poluvreme! Selektori se nisu odlučili ni za jednu izmenu.

Poluvreme! Nema golova u Dablinu, a Irci su bili opasniji iako su Portugalci više imali loptu u svojim nogama.

44. minut - Velika šansa za Irce! Ogbene je šutirao glavom sa četiri metra, ali je poslao loptu preko gola.

35. minut - Šutirao je Robinson iz velike daljine, a lopta je prohujala pored stative gola gostiju.

Detalj sa meča u Dablinu

26. minut - Robinson je šutirao sa leve strane izvan kaznenog prostora, ali se Patrisio bacio poput pantera i sačuvao svoju mrežu.

18. minut - Irski navijači su bili na nogama. Rui Patrisio je izleteo daleko od gola, ali je za delić sekunde stigao do lopte pre Robinsona, koji tako nije iskoristio priliku za gol.

13. minut - Prva velika šansa! Andre Silva se našao u prilici, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

10. minut - Bez velikih prilika na startu! Portugal ima loptu u svojim nogama, a Irci čekaju šansu iz kontre.

Gonsalo Guedeš okružen igračima Republike Irske

Utakmica je počela!

20.15 - Utakmica počinje za pola sata, a startne postave su poznate.

Irci će zaigrati u formaciji 3-4-3:

Bazunu - Kolman, Dafi, Igan - Doerti, Kalen, Hendrik, Stivens - Ogbene, Robinson, MekGrat.

Sa druge strane, Portugalci se drže proverene 4-3-3 formacije:

Rui Patrisio - Semedo, Pepe, Danilo, Dalo - Palinja, Mateus, Fernandeš - Ronaldo, An. Silva, Guedeš.

20.05 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Republika Irska - Portugal.

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.