• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

08.02.2022

10:02

ISTORIJA OVO NE PAMTI! Mundijal sve POREMETIO! Pomera se Superliga, PAUZA će biti antologijska!

Starsportphoto

Fudbal

ISTORIJA OVO NE PAMTI! Mundijal sve POREMETIO! Pomera se Superliga, PAUZA će biti antologijska!

Svetsko prvenstvo u Kataru dovelo je do pomeranja nacionalnih prvenstava, pa i Superlige

Tekuća fudbalska godina biće istorijska, jer se prvi put u hronologijii Svetsko prvenstvo održati od novembra do decembra, a ne kao što je bila tradicija tokom leta od juna do jula.

Ovakva odluka prouzrokovaće pomeranja u mnogim nacionalnim prvenstvima, pa tako i u Superligi Srbije.

Prema pisanju "Žurnala", sezona 2022/2023 u srpskoj fudbalskoj eliti počinje 8. jula i završava se 13. novembra, što znači da će za igrače koji ne budu akteri Mundijala uslediti veoma duga pauza, obzirom da se takmičenje nastavlja tek 11. februara naredne godine.

Borba u Superligi Srbije završiće se 21. maja 2023. godine, posle čega slede utakmice baraža za opstanak 27. i 31. maja istog meseca. Finale Kupa Srbije odigraće se 28. maja.

Ranije će početi i kvalifikacije za evropska takmičenja u sezoni 2022/2023. Borba za Ligu šampiona startovaće već 5. jula, a za Ligu Evrope i Ligu konferencije dva dana kasnije. Utakmice će se igrati na svakih sedam dana, do 19. septembra i prvog FIFA termina.

Aktuelna superligaška sezona završava se 28. maja, kada će igrati finale Kupa Srbije, dok se Superliga završava pre tog meča.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Niko nije pošteđen! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Niko nije pošteđen! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam kakav je to javni blam doživeo revolucionar u pokušaju Savo Manojlović, gde voli da sedi advokat blokader Božo Prelević, čime se u slobodno vreme bavi glumac blokader Tika Stanić, na koji način se opušta penzionisani policijski general-pukovnik Goran Radosavljević Guri…

12.06.2026

10:39

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

"Šta se mrštiš na mene, svog brata?!" Tužilaštvo otkrilo sve detalje o ubistvu Aleksandra Nešovića - Proširena istraga protiv osumnjičenih
Hronika

"Šta se mrštiš na mene, svog brata?!" Tužilaštvo otkrilo sve detalje o ubistvu Aleksandra Nešovića - Proširena istraga protiv osumnjičenih

Nakon 30 dana od pokretanja istrage, na osnovu do sada prikupljenih dokaza, Više javno tužilaštvo u Beogradu, zbog velikog interesovanja za dati predmet, obavestiilo je javnost da je donelo naredbu o proširenju istrage zbog krivičnog dela Teško ubistvo koje je izvršeno 12. maja 2026. godine na štetu Aleksandra Nešovića u restoranu "27" i povezanih krivičnih dela.

13.06.2026

10:41

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set