24.02.2022

20:44

SEVILJA SE TRESLA, ALI IZBACILA DINAMO! Sergej upisao asistenciju, Lacio ispao iz Lige Evrope (VIDEO)

Reuters

Fudbaleri Sevilje, Porta, Atalante i Lajpciga plasirali su se u osminu finala Lige Evrope

Sevilja je do ove faze došla tako što je posle trijumfa kod kuće nad zagrebačkim Dinamom od 3:1, u revanšu na "Maksimiru" izgubila minimalnim rezultatom.

Gol za "modre" je dao Mislav Oršić iz penala u 65. minutu, ali je to bilo sve što je šampion Hrvatske uradio.

Lacio i Porto su remizirali u Rimu sa 2:2, ali su Portugalci prošli dalje zbog pobede na svom terenu u prvom meču od 2:1.

U Rimu je poveo Lacio preko Ćira Imobilea kome je asistirao Sergej Milinković-Savić, ali su Mehdi Taremi iz penala i Mateus Uribe doneli preokret gostima. Na kraju je Danilo Kataldi u nadoknadi vremena postavio konačan rezultat.

Atalanta je u Pireju sa ubedljivih 3:0 pobedila Olimpijakos i na taj način potvrdila trijumf iz Bergama od 2:1.

Žoakim Mele je u prvom poluvremenu načeo mrežu crveno-belih, a Ruslan Malinovski je sa dva pogotka u dva minuta rešio sve dileme.

Posle remija u Nemačkoj (2:2), Lajpcig je u gostima sa 2:1 pobedio Real Sosijedad i tako se plasirao u narednu fazu.

"Bikovi" su poveli preko Vilija Orbana, a potom je njihovu prednost duplirao Andre Silva. Martin Zubimendi je vratio nadu španskom timu, ali to je bilo sve, pošto je Emil Forsberg iz penala postavio konačan rezultat.