09.03.2022

20:00 >> 22:56

SPEKTAKL U MADRIDU! PSŽ poveo, ali Benzema HET-TRIKOM za 17 minuta odveo Real u četvrtfinale LŠ! Siti odradio posao (VIDEO)

Fudbaleri madridskog Reala i Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona

Real je do četvrtine finala stigao jednom od najuzbudljivijih utakmica poslednjih godina u elitnom takmičenju.

Nakon pobede Pari Sen Žermena u Francuskoj od 1:0, Real je u revanšu slavio sa 3:1 i plasirao se u narednu fazu.

Međutim, uopšte nije izgledalo da će do toga doći, s obzirom na to da je u prvom poluvremenu ekipa PSŽ-a bila neuporedivo opasnija.

Naime, gol Madriđana je konstantno "visio u vazduhu", a igrao se 34. minut kada je Kilijan Mbape prvi put pogodio mrežu. Ipak, on je poništen zbog minimalnog ofsajda, ali je pet minuta kasnije Francuz dao regularan gol.

Mbape je potom u 54. minutu postigao još jedan gol, koji bi završio na TV špicama da nije bio iz ofsajda. Tada je delovalo da će se PSŽ prošetati do naredne faze.

Ipak, onda je na scenu stupio Karim Benzema!

Kapiten madridskog Reala je u razmaku od svega 17 minuta postigao het-trik. Benzema je prvi gol dao u 61. minutu, potom je u 76. poravnao ukupan rezultat, a već u 78. je eksplodirao "Santijago Bernabeu".

Real Madrid - Pari Sen Žermen 3:1 (0:1) /prvi meč 0:1/

/Benzema 61, 76, 78 - Mbape 39/

STADION: "Santijago Bernabeu" (Madrid)

SUDIJA: Dani Makeli (Holandija)

REAL: Kurtoa - Karvahal (od 66. Vaskez), Militao, Alaba, Naćo - Modrić, Kros (od 57. Kamavinga), Valverde - Asensio (od 57. Rodrigo), Benzema, Vinisijus. Trener: Karlo Anćeloti.

PSŽ: Donaruma - Hakimi (od 88. Draksler), Markinjos, Kimpembe, Mendeš - Danilo (od 81. Di Marija), Verati, Paredes (od 71. Gej) - Nejmar, Mesi, Mbape. Trener: Maurisio Poketino.

Mančester siti je u revanšu protiv lisabonskog Sportinga samo odradio posao započet u prvoj utakmici.

Podsetimo, pre tri nedelje su "građani" slavili sa 5:0 u Portugalu, a revanš je završen bez golova.

Tačnije, viđen je jedan pogodak, ali neregularan. Igrao se 47. minut kada je Gabrijel Žesus zatresao mrežu gostiju iz Lisabona, ali se našao u malom ofsajdu, pa je on poništen.

Mančester siti - Sporting 0:0 (0:0) /prvi meč 5:0/

STADION: "Siti of Mančester" (Mančester)

SUDIJA: Halil Umut Meler (Turska)

MANČESTER SITI: Ederson (od 73. Karson) – Egan-Rajli, Stons, Laport (od 84. Mbet), Zinčenko – Gundogan, Fernandinjo, Silva (od 46. Marez) – Foden (od 46. Makati), Žezus, Sterling. Trener: Pep Gvardiola.

SPORTING: Adan – Injasio, Koates, Neto (od 89. Fedal) – Poro (od 78. Esgajo), Ugarte, Tabata, Mateus Reis – Sarabija (od 58. Edvards), Paulinjo (od 78. Santos), Slimani (od 89. Ribeiro). Trener: Ruben Amorim.

Tok mečeva

Kraj! I Real je u četvrtfinalu! Madriđani su savladali Pari Sen Žermen sa 3:1 i plasirali se među osam najboljih!

Kraj! Završena je utakmica u Mančesteru rezultatom 0:0! Siti je u četvrtfinalu Lige šampiona!

90+1. minut - Mesi je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta prošla nedaleko od okvira gola.

89. minut - Dobar šut Modrića, ali lopta odlazi preko gola.

78. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Benzemaaaaaaaaa! Real vodi 3:1!

76. minut - Sjajnu šansu je imao Sporting, ali je Karson odbranio šut Paulinja u situaciji 'jedan na jedan'.

76. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Real vodi 2:1! Benzema je ponovo strelac!

73. minut - Velika šansa! Vinisijus Žunior je bio sam ispred gola na petercu, ali je lansirao loptu preko prečke.

73. minut - Zanimljiva izmena u Mančesteru! Skot Karson menja Edersona. Odlučio je Gvardiola da pruži priliku rezervnom golmanu u završnici.

67. minut - Marez je ubacio oštru loptu u srce šesnaesterca Sportinga, čija je odbrana uspela da odreaguje i Siti je dobio samo korner.

64. minut - Benzema šutira glavom, a lopta prolazi tik pored stative.

61. minut - GOOOOOOOOOL! Real dolazi do izjednačenja! Karim Benzema poravnava na 1:1!

54. minut - PONIŠTEN GOL! Mbapeu je zbog nedozvoljene pozicije poništen još jedan gol! Ovaj gol je bio nešto posebno i prava je šteta što se Francuz našao u ofsajdu.

47. minut - PONIŠTEN GOL! Žesus je zatresao mrežu Sportinga, ali je zbog ofsajda pogodak poništen. Ostaje 0:0 u Mančesteru.

Utakmice su nastavljene!

Poluvreme! U Madridu PSŽ vodi 1:0, dok u Mančesteru mreže miruju!

39. minut - Sterling je propustio dobru priliku, pošto je iz blizine šutirao pravo u Adana.

39. minut - GOOOOOOOOOOL! Pari Sen Žermen vodi 1:0! Mbape je zatresao mrežu Reala!

37. minut - Benzema je šutirao glavom posle centaršuta Krosa, ali lopta prolazi pored gola.

34. minut - PONIŠTEN GOL! Mbape je zatresao mrežu Reala, ali je prethodno Nuno Mendeš bio u ofsajdu.

31. minut - Mesi je bocnuo loptu preko Kurtoe, ali je ona išla paralelno sa gol-linijom.

25. minut - Lukav pokušaj Benzeme sa distance, ali lopta prolazi nekoliko centimetara pored stative, nakon što ju je vrhovima prstiju zakačio Đanluiđi Donaruma.

24. minut - Foden je žestoko zapretio ekipi Sportinga, ali je siguran na golu bio Adan.

22. minut - Odličan napad PSŽ-a je šutem završio Nejmar, ali nije bilo opasnosti po Kurtou.

13. minut - Velika šansa! Mbape je opet ušao sa leve strane u šesnaesterac Reala, šutirao je, ali je loptu zaustavio Kurtoa.

9. minut - Siti tražio penal! Gabrijel Žesus je oboren u kaznenom prostoru, ali sudija Meler je pokazao da nema ništa od najstrože kazne.

8. minut - Šutirao je Mbape posle prodora po levoj strani, ali je Kurtoa odbranio.

Utakmice su počele!

20.45 - Mečevi počinju za 15 minuta.

20.20 - U nastavku pogledajte startne postave za koje su se opredelili treneri današnjih rivala.

U Madridu se sastaju Real i PSŽ, a Karlo Anćeloti i Maurisio Poketino su se opredelili za sledeće sastave:

REAL: Kurtoa - Karvahal, Militao, Alaba, Naćo - Modrić, Kros, Valverde - Asensio, Benzema, Vinisijus.

PSŽ: Donaruma - Hakimi, Markinjos, Kimpembe, Mendeš - Danilo, Verati, Paredes - Nejmar, Mesi, Mbape.

Sa druge strane, Pep Gvardiola i Ruben Amorim su odlučili da utakmicu Mančester siti - sporting započnu u sledećim postavama:

MANČESTER SITI: Ederson – Egan-Rajli, Stons, Laport, Zinčenko – Gundogan, Fernandinjo, Bernardo Silva – Foden, Žezus, Sterling.

SPORTING: Adan – Injasio, Koates, Neto – Poro, Ugarte, Tabata, Mateus Reis – Sarabija, Paulinjo, Slimani.

20.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog revanš utakmica osmine finala Lige šampiona između madridskog Reala i Pari Sen Žermena, odnosno Mančester sitija i Sportinga iz Lisabona.

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.