17.03.2022

20:30

Prošli Barselona i Braga! ZVEZDINA PIROVA POBEDA!

Pobeda Crvene Zvezde golovima Ivanića i Bena (2:1) nedovoljna za prolaz u četvrtfinale

Odigrane su uzvratne utakmice 1/8 finala Lige Evrope u kojoj su uglavnom favoriti opravdali taj epitet.

Atalanta je i u revanšu bila bolja od Leverkuzena golom u nadoknadi vremena, dok je rival Crvene zvezde Braga prošla u 1/4 finale koja je bila bolja od francuskog Monaka.

Poveo je Galatasaraj u 28. minutu golom Marsaa, da bi Barselona izjednačila preko Pedrija u 37. minutu. Pobedu Barseloni doneo je Pjer Emerik Obamejang golom u 49. minutu.

Strelac pobedonosnog gola za Atalantu bio je Žeremi Boga u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Prolaz dalje obezbedila je i Braga odigravši u gostima protiv Monaka nerešeno 1:1, Braga je slavila u prvom duelu u Portugalu sa 2:0.

Povela je Braga golom Abela Ruisa u 20. minutu, da bi Monako izjednačio u 90. minutu golom Aksela Disasija.

Vest Hem je na početku utakmice poveo preko Součeka i zadržao prednost do kraja, i tako odveo meč u produžetke. Nemanja Gudelj je odigrao ceo meč.

Ajntraht u Frankfurtu poražen je od  Betisa tako da je i ova utakmica je takođe otišla u produžetke.

Jednu od zanimljivijih utakmica večeri odigrali Porto i Lion gde je već na poluvremenu bilo 1:1. Poveo je domaćin golom Dembelea, a izjednačio ofanzivni vezista Pepe pred kraj prvog poluvremena čime je postavio konačan rezultat

Žreb četvrtfinalnih parova Lige Evropa na programu je u petak, 18. marta i održaće se u Nionu.