20.03.2022

19:59

MURINJOV DOKTORAT U RIMSKOM DERBIJU! Vučica POČISTILA Sergejev Lacio! (VIDEO)

Tanjug

Fudbaleri Rome pobedili su nebesko-plave u velikom rimskom derbiju rezultatom 3:0 (3:0), a sve dileme otklonjene su već posle prvog poluvremena

Junak trijumfa Vučice bio je Tejmi Ejbraham koji je postigao prva dva gola za tim Žozea Murinja.

Još se ni gledaoci nisu smestili na tribine Olimpika, a Strakoša je bio prinuđen na kapitulaciju.

Posle samo 60 sekundi, napadač Rome je iznenadio golmana Lacija, iskoristio gužvu pred njegovim golom i telom uspeo da ugura loptu u nezaštićenu mrežu - 1:0.

Isti igrač je u 22. minutu posle asistencije Karsdorpa iz blizine rutinski pogodio, za ogromnih 2:0, a nedugo zatim Zelevski i Mktarijan su mogli da povećaju prednost Vučice na četiri pogotka viška.

Na terenu je postojao samo jedan tim, potvrdio je to u 40. minutu sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca Lorenco Pelegrini.

Drugo poluvreme bilo je čisto odrađivanje posla, Lacio nije niti u jednom trenutku zapretio, pa je Roma ostvarila veoma značajnu pobedu pred domaćim navijačima.

Reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić odigrao je čitav meč za Lacio.

Vučica je ovim trijumfom preskočila Lacio i našla se na petom mestu Serije A sa 51 bodom, dok Lacijali imaju 49.