NIŠTA OD BOJKOTA - ENGLEZI ŽELE NA MUNDIJAL! Sautgejt NE MARI za ljudske živote!
Podeli vest
Selektor Engleske Geret Sautgejt odbacio je mogućnost da njegova reprezentacija bojkotuje Svetsko prvenstvo u Kataru
Fudbaleri Engleske bez poraza završili su kvalifikacioni ciklus za odlazak na Svetsko prvenstvo u Kataru, a očekivanja tamošnje javnosti dugo nisu bila veća. Četa Gereta Sautgejta poražena je u finalu Evropskog prvenstva, a najbolji "lek" za rane iz Londona bio bi trofej sa ovogodišnjeg Mundijala.
Ponude na adresu Erlinga Halanda stižu u ogromnoj meri, ali mladi Norvežanin još uvek bira idealnu sredinu za nastavak karijere
26.03.2022
11:53
Ipak, to je dalko lakše reći nego učiniti, a pred Englezima je dug put do eventualne titule prvaka sveta koju čekaju od 1966. kada su prvi i jedini put bili najbolji na planeti.
Problem za Engleze mogao bi da predstavlja pritisak iz osotatka Evrope, a koji nameće bojkotovanje Svetskog prvenstva. Ipak, Sautgejt nema nameru da se odrekne sportskog uspeha kako bi se nekome "dopao".
Foto: ap photo
- Nisam siguran šta bismo time postigli. To bi bila velika priča, ali turnir bi se održao. Najgore je što je to što se dogodilo tokom građenja stadiona, nema nikakve veze sa verom i kulturom. Nažalost, po tom pitanju ne možemo ništa da uradimo - rekao je Sautgejt.
Podsećamo, tokom izgradnje stadiona u Kataru živote je izgubio veliki broj ljudi. Evropski mediji pisali su o 6.500 žrtava, ali se smatra da je neslužbeni broj daleko veći. Do te brojke se došlo iz razlčitih izvora iz Bangladeša, Indije, Nepala i Šri Lanke, odakle dolazi jeftina radna snaga.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pravi haos u režiji najostrašćenijih blokadera dogodio se sinoć na Medicinskom fakultetu u srcu Beograda, kada je razularena grupica zgubidana upala u prostorije ove visokoobrazovne institucije besna zbog rezultata izbora za studentski parlament.
Lider partije Tisa Peter Mađar, koji je pobedio na mađarskim parlamentarnim izborima, prodao se liberalima, ali je prvobitno bio nacionalista što sada prikriva, tvrdi ruski politikolog Nikolaj Sorokin.
Šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov matirao je blokadere u Skupštini i poručio da je teško da im datum za izbore bude odgovarajući, jer su uvek na holideju.
Redakcija Informera danas je obeležila svoju krsnu slavu - Istočni petak, a slavski kolač je sa sveštenikom lomio glavni urednik redakcije Dragan J. Vučićević sa kolegama, suprugom i decom.
Kompanija "Ford" povlači oko 1,4 miliona vozila u Sjedinjenim Američkim Državama zbog problema sa softverom koji može izazvati neočekivano prebacivanje menjača u niži stepen prenosa, saopštila je u petak američka Nacionalna uprava za bezbednost saobraćaja na putevima (NHTSA).
Vladin savet za stručno usavršavanje zaposlenih u jedinicama lokalne samouprave organizovao je danas, u Gradskoj kući u Subotici, tematsku sednicu koja je bila posvećena jačanju kapaciteta jedinica lokalne samouprave kroz planiranje nove politike u reformi stručnog usavršavanja u javnoj upravi.
U Višem sudu u Beogradu Ognjen Dabetić danas je prvi put izneo odbranu povodom optužbi da je na podmukao način i iz niskih pobuda ubio transrodnu osobu Nou Milivojev (18), sa kojom je ranije bio u emotivnoj vezi.
Veće Specijalnog suda u Beogradu danas je odlučilo da Nikoli Kačareviću, suprugu starlete Tamare Đurić, u ponovljenom postupku, pritvor bude zamenjen kućnim pritvorom sa nanogicom, i jemstvom od preko pola miliona evra.
U širem centru Vranja, nedaleko od pijace Bujkovski most, eksplodirao je automobil jutros oko 8 časova. Kako je saopštilo Više javno tužilaštvo u Vranju, pod automobil je postavljena eksplozivna naprava, a kako smo saznali, vozilo je u vlasništvu vranjanskog MMA borca Miloša Kostića.
Više javno tužilaštvo u Beogradu konačno je podiglo optužnicu protiv Nikole Đ. (25), koji se tereti da je u oktobru 2025. godine, u žestokoj saobraćajnoj nesreći usmrtio porodicu Živković.
U senci velikih najava o međunarodnoj misiji za obezbeđenje Ormuskog moreuza, ključna politička poruka dolazi iz Pariza Francuska je odlučila da sa samita, koji se održava danas, isključi vrh evropskih i NATO struktura Marka Rutea i Ursulu fon der Lajen.
Policija je zatvorila jedan park u Londonu nakon što se na društvenim mrežama pojavio video u kojem se tvrdi da su dronovi sa "radioaktivnim i kancerogenim materijalima" lansirani ka izraelskoj ambasadi.
Novi američki stelt bombarder B-21 Rejder, sposoban da lansira nuklearne projektile na globalnom nivou, prvi put je fotografisan tokom testova u vazduhu. Vrednost ove letelice procenjuje se na oko 700 miliona dolara.
Vršilac dužnosti direktora američke službe za imigraciju i carine (ICE) Tod Lajons podneo je ostavku, a sa funkcije će se povući krajem maja, saopštio je ministar za unutrašnju bezbednost Markvejn Malin.
U selu Dobroselica na Zlatiborskom okrugu snimljeni su mnogobrojni filmovi, a meštani bi voleli da njihov kraj ponovo postane centar filmadžija kao nekada.
Radio-televizija Srbije odlučila je da se sa programa skinu tri popularna formata: kulinarski šou "Na večeri kod", kao i kvizovi "Ja volim Srbiju" i "Stigni me ako znaš".
Američki reper Dejvid Entoni Burke, javnosti poznatiji pod umetničkim imenom D4vd, uhapšen je u četvrtak pod sumnjom da je brutalno usmrtio četrnaestogodišnju devojčicu.
Ako ste mislili da su baletanke izašle iz mode, vreme je da promenite mišljenje, jer se u proleće 2026. vraćaju jače nego ikad i ponovo zauzimaju mesto među najtraženijom ženskom obućom.
Gugl sve više ugrađuje Gemini funkcije u svoje servise poput Gmaila i Gugl Workspace alata kako bi poboljšao produktivnost i automatizaciju. Ove opcije su deo šire strategije unapređenja digitalnih alata i često dolaze kao sastavni deo korisničkog iskustva, bez posebnog uključivanja.
Blizak prijatelj političara Čede Jovanovića Aca Kos pohvalio se na Instagramu skupocenim poklonom - satom marke "Rolex" čija je cena nekoliko hiljada evra.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar