• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

06.04.2022

18:44

OJADIO BIVŠEG MENADŽERA! Štoper INTERA dobio na SUDU - višemilionska ODŠTETA!

Tanjug

Fudbal

OJADIO BIVŠEG MENADŽERA! Štoper INTERA dobio na SUDU - višemilionska ODŠTETA!

Podeli vest

Holandski sud doneo je danas odluku da se fudbaleru Intera Stefanu de Fraju mora isplatiti odšteta od 4,75 miliona evra, od strane njegove bivše agencije "Sports Entertainment Group Football" (SEG), u vezi sa transferom iz Lacija u milanski klub

De Fraj (30) je u februaru pokrenuo sudski postupak protiv bivše agencije, zbog štete koja je nastala tokom njegovog transfera 2018. godine, a zatražio je odštetu od 10 miliona evra.

Sud je presudio da agencija nije ispoštovala obavezu da otkrije podatke tokom pregovora sa Interom, pošto nisu otkrili iznos ukupne provizije, koju su dobili za transfer igrača.

Menadžerska agencija tvrdi da je igrač obavešten da će dobiti 7,5 miliona evra za prelazak u Inter.

Sud je takođe utvrdio da iako je De Fraj mogao da bude obavešten o proviziji, agencija nije spomenula da će ona dobiti dodatnu odštetu od dva miliona evra, niti da će dobiti 7,5 odsto od mogućeg transfera.

De Fraj je dodao da je Inter prvobitno želeo da mu ponudi mnogo veću platu, umesto sadašnje, koja iznosi 37,5 miliona evra bruto za pet godina.

Foto: APphoto

- Ali, ako je igraču oduzeta mogućnost da pregovara o svojoj plati, znajući koju će provizijiu dobiti SEG od Intera... Nemoguće je utvrditi koliko bi Inter platio De Fraju, da su znali za visoku proviziju koja je plaćena SEG-u - ocenio je amsterdamski sud.

Utvrđeno je da šteta koju je doživeo De Fraj iznosi 50 odsto (4,75 miliona evra), od novca koji je SEG dobio za ugovor  igrača i Intera.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set