10.04.2022

17:15

DOMAĆINI BEZ MILOSTI! Gostima ni MRVICA! Palas ni sa PENALA ne može da pogodi! (VIDEO)

Tanjug

Fudbaleri Lestera pobedili su Kristal palas u 32. kolu Premijer lige rezultatom 2:1 (2:0), a tim iz Londona nije uspeo da realizuje najstrožu kaznu

Kod vođstva Lisica od 2:0, jedanaesterac je promašio Vilfred Zaha u 65. minutu, ali je natrčao na odbijenu loptu i zatresao mrežu za 2:1.

Domaći nisu imali milosti u današnjim duelima, pa su osim Lestera, takođe, Brentford i Norič bili sigurni protiv Vest Hema, odnosno, Barnlija istim rezultatom - 2:0.

Junaci trijumfa Brentforda bili su Brajan Mbeumo i Ivan Toni. Ovaj tandem doneo je pobedu domaćinu protiv Čekićara, pošto je Francuz postigao vodeći gol u 48. minutu, na asistenciju Tonija, da bi se Mbeumo "revanširao" Ivanu u 64. minutu, kada mu je "spakovao" kod drugog gola domaćih fudbalera.

Vest Hem je porazom gotovo izgubio sve šanse za plasman u Ligu šampiona. Čekićari imaju tri boda manje od petoplasiranog Arsenala i šest poena zaostatka za četvrtim Totenhemom, ali i dva meča više od Tobdžija i jedan u odnosu na Pevce.

U derbiju začelja, Norič je slavio protiv Barnlija, a strelci su bili Pjer Lis-Melou i Temi Puki. Ovom pobedom Kanarinci su, praktično, povukli goste sa sobom zajedno u Čempionšip, jer su male šanse da i jedni i drugi zadrže status do kraja sezone.

Brentford - Vest Hem 2:0 (0:0)