11.04.2022

20:42

LUDILO U KRUŠEVCU! Marjanović POSLAO Metalac u plej-aut! EVROGOL u 97. minutu odlučio POBEDNIKA (VIDEO)

U najzanimljivijem meču 30. kola Superlige Srbije, Napredak je u Kruševcu pobedio Metalac sa 1:0 (0:0), golom Saše Marjanovića u sudijskoj nadoknadi

Fudbaler Kruševljana je sedmom minutu sudijske nadoknade vremena postigao sjajan gol iz slobodnog udarca i odveo svoj tim u plej-of.

Napredak je osvojio 37 poena i zauzima osmo mesto na tabeli, dok je Metalac na pretposlednjoj, 15. poziciji sa 27 bodova.

Osim trijumfa izabranika Zorana Milinkovića, duel pod Bagdalom obeležio je i haos na terenu koji je izazvao napadač Metalca Prestiž.

Radnik je pobedio u Surdulici ekipu Novog Pazara sa 2:0 (2:0). Domaćin je do tri boda stigao golovima Siniše Babića u 10. i Uroša Milovanovića u 35. minutu.

Oba tima nastaviće takmičenje u plej-aut grupi za opstanak u elitnom rangu, među ekipama plasiranim između devete i 16. pozicije.

Radnik tu fazu počinje sa 10. mesta sa 36 osvojenih bodova, dok je Novi Pazar poslednji, 16. i ima 25 bodova.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom terenu Proleter sa 2:1.

Novosadska Stara dama je povela autogolom Aleksandra Andrejevića u devetom minutu, da bi prednost domaćih duplirao Veljko Simić samo minut kasnije.

Konačan rezultat postavio je Jovan Ilić golom u 75. minutu.

Vojvodina je regularni deo sezone završila na sedmom mestu sa 39 osvojenih bodova. Proleter je na 14. poziciji sa 29 poena.

SUPERLIGA SRBIJE – 30. KOLO

Spartak - Kolubara 4:3 (1:0)

/Srećković 52, Nikolić 66, 73 pen, Tošeski 90+2 - Marjanović 35, Đuranović 75, Andrić 86/

Mladost - Radnički (N) 2:0 (2:0)

/Bojović 27 pen, 59/

TSC – Voždovac 2:1 (2:1)

/Vukić 15, Stanojlović 45+2 – Purtić 45/

Crvena zvezda - Radnički Kragujevac 4:1 (1:0)

Vaskršnjom olimpijadom najmlađi obeležili praznik u Lešku

Crkvena opština Vračevska u Lešku je nakon Vaskršnje Liturgije u crkvi Uspenja presvete Bogorodice, organizovala Vaskršnju Olimpijadu gde su se deca takmičila u više kategorija najjače i najlepše jaje, najlepši crtež, a takmičili su se i u trčanju u kome su učestvovali osnovci, ali i bebe, puzeći do cilja.