KO ĆE PRVI DO "UŠATOG PEHARA!? POREDAK NA STAROM KONTINENTU NIKAD JASNIJI - Englezi i Španci HARAJU Evropom!
Podeli vest
Liverpul, Mančester siti prestavljaće Englesku, dok će čast Španije u završnici Lige šampiona braniti Real Madrid i Viljareal
Poznati su svi učesnici polufinala Lige šampiona, a nakon četvrtfinalnih utakmica postalo je još jasnije kako izgleda fudbalski poredak na Starom kontinentu. U dvomečima za finale elitnog takmičenja sastaće se velikani iz Španije i Engleske, a o moći Premijer lige i Primere mnogo se govorilo poslednjih godina.
Fudbaleri Viljareala plasirali su se u polufinale Lige šampiona pošto su na Alijanc areni remizirali sa Bajernom iz Minhena - 1:1. Real Madrid posle produžetaka i velike drame eliminisao prvaka Evrope - Čelsi
12.04.2022
20:00 >> 23:33
Primera:
Viljareal
Iako je evidentno da po imenu, uz dužno poštovanje, Viljarealu nije mesto u polufinalu Lige šampiona, činjenica da je četa Unai Emerija eliminisala Juventus i Bajern Minhen jasno ukazuje da Žuta podmorinica igra dobar, takmičarski fudbal. Katalonski strateg poznat je po svom temeljnom radu i skautiranju rivala do "sitnih detalja" što se videlo i protiv Stare dame, ali i protiv Bavaraca.
Sa druge strane, Viljareal je mesto među elitom izborio titulom u Ligi Evrope, ove sezone ne briljiraju u španskoj Primeri budući da su tek sedmi i pitanje je da li će izboriti izlazak na međunarodnu scenu iduće takmičarske godine.
Foto: Tanjug/AP
Žuta podmornica nije mnogo menjala tokom prethodna dva prelazna roka. Na La Keramiku stigao je Arnaut Dandžuma za 23.500.000 evra iz Bortmuta. Iako se sumnjalo da li će Holanđanin iz Čempionšipa biti od pomoći Unai Emeriju, utisak je da je Viljareal potpuno pogodio budući da je po poslednjim glasinama Liverpul spreman da da skoro tri puta više za brzonogog napadača. Pored njega žuti dres zadužili su Manu Morales, Boulaje Dia, otkupljen je Huan Fojt od Totenhema, a iz Londona je na pozajmicu stigao i Đovani Lo Selso. Jasan pokazatelj da veliki uspeh može da se napravi i bez prevelikih ulaganja.
Jasno je da će Viljarealu biti izuzetno teško da sačuva kostur tima. Šuška se da bi pored Dandžume Emeri tokom leta mogao da ostane i bez Pau Toresa koji bi mogao na Old Traford. Pažnju evropskih velikana privukao je Jeremi Pino, baš kao i Samuel Čukvuzene, a Pervis Estupian pominje se kao velika želja Barselone.
Real Madrid
Bio je Real Madrid prežaljen na meču protiv Pari Sen Žermena, nakon gola Tima Vernera delovalo je da Blankosi neće dalje od četvrtfinala, ali trinaestostrukog šampiona Evrope nikada ne treba otpisati. Jasno je postalo poslednjih godina da je Liga šampiona takmičenje u kom Kraljevski klub dominira, a četa Karla Ančelotija imaće priliku da se ponovo domogne "ušatog pehara".
Iako vremešni - Luka Modrić, Karim Benzema, Toni Kros, Naćo Fernandez, Dani Karvahal i Kazemiro pokazali su klasu u susretu sa Plavcima. Svako od njih imao je značajan utisak u borbi za polufinale, a potpomognuti mladim zvezdama u vodi Rodriga, Kamavinge i Vinisijusa Žuniora jasno je da Blankosi neće biti autsajderi u duelu protiv Mančester sitija.
Foto: reuters
Pored toga, Real Madrid je praktično obezbedio titulu u La Ligi, dok će njihov rival morati da bude maksimalno fokusiran na Premijer ligu do kraja sezone budući da imaju samo jedan bod više od Liverpula. Da stvar bude bolja ili gora, zavisi od ugla posmatranja, za Blankose tek dolaze bolji dani.
Štedeo je Real Madrid poslednjih godina, skladištio novac i šuška se da bi tokom narednog leta mogli da promene fudbalski poredak. Sa Santiago Bernabeua trebali bi da odu Luka Jović, Eden Azar, Dani Sebaljos, Isko i Feret Bejl, koji imaju ogromne ugovore, a upravo to će otvoriti prostor za dolaske Kilijana Mbapea i/ili Erlinga Halanda.
Premijer liga:
Liverpul
Od dolaska Jurgen Klopa na Enfild, velikan iz Engleske ponovo hara Evropom. Liverpul je posle tri decenije vratio trofej u Premijer ligi, osvojena je i Liga šampiona, a pored toga Redsi su doživeli i poraz u finalu evropskog takmičenja. Iako je Viljareal pokazao da može i protiv favorita, jasno je da četa nemačkog stručnjaka ima otvoren put ka tituli budući da će se za finale boriti upravo protiv Žute podmornice.
Od kako su Redsi izašli iz krize sa početka godine Liverpul je, bez dileme, najbolji tim na Starom kontinentu. Dolazak Luisa Dijasa ispostavio se kao pun pogodak, Kolumbijac je uneo novu energiju, sjajno se uklopio i lako stao "rame uz rame" sa Salahom, Maneom, Žotom i Firminom.
Foto: Tanjug/AP
Otežavajuća okolnost predstavlja činjenica da se Liverpul bori za titulu u Premijer ligi, a poznato je da se je na Ostrvu domaći šampionat "na ceni" u odnosu na Ligu šampiona. Bez obzira na to, čini se da Jirgen Klop ima dovoljno resursa za borbu na tri fronta budući da Redsi igraju i u polufinali FA Kupa. Videlo se to i u revanšu protiv Benfike kada je Nemac na teren poslao kombinovani tim koji je bio bolji od portugalskog velikana, ali je Darvin Nunjez u finišu uspeo da sačuva čast Orlovima i izvuče remi.
Mančester siti
Ukoliko Mančester siti ove sezone ne osvoji Ligu šampionu, strah navijača da je elitno takmičenje za Građane ukleto postaće opravdano. Ekipa Pepa Gvardiole lako je izašla na kraj sa Sportingom iz Lisabona, a onda su naleteli na madridski zid i posle velike drame preživeli gostovanje na Vanda Metropolitanu Atletiku. Jorgandžije su u poslednjih 20 minuta saterali Siti u "ćorsokak", ali je Čolo Simeone prekasno napao svog rivala.
Foto: Tanjug/AP
Građani će u polufinalu biti blagi favoriti protiv Real Madrida, ali reško da bilo ko protiv Kraljevskog kluba može da upiše "pobedu" pre nego što se dvomeč odigra. Građani i Blankosi su poslednji put igrali u osmini finala Lige šampiona kada je Mančester upisao dve identične pobede od 2:1, ali tadašnji i sadašnji Real Madrid nisu iste ekipe.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaleri Viljareala plasirali su se u polufinale Lige šampiona pošto su na Alijanc areni remizirali sa Bajernom iz Minhena - 1:1. Real Madrid posle produžetaka i velike drame eliminisao prvaka Evrope - Čelsi
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević reagovao je na deo emisije Dan uživo na tajkunskoj N1 u kom su, verovali ili ne, voditeljka i njen sagovornik potvrdili najavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna 2026. godina biti najbolja za našu zemlju.
Nekadašnji dugogodišnji član Glavnog odbora i opštinskog odbora Srpske napredne stranke u Lučanima Slobodan Jolović napao je, preko opozicionih medija, vlast čiji je deo i sam donedavno bio.
Povodom 9 meseci od kako su studenti koji žele da uče i koji se suprotstavljaju blokaderskom ludilu i teroru okupljeni u Pionirskom parku ili takozvanom Ćacilendu građanima koji ih podržavaju obratio se student Vladimir Balać.
Gradonačelnici četiri opštine na severu KiM, nakon što su preuzeli dužnost od albanskih gradonačelnika, u zgradama opština zatekli su katastrofalno stanje.
Blokader Petar Đurić, nakon što smo otkrili da se bahati na odmoru u lukusuznom hotelu Dubaiju i uživa u bazenu dok poziva narod da ustane protiv vlasti, nastavio je da širi opasnu mržnju prema novinarima koji su već dugo na meti blokadera.
Na naslovnoj strani "Hrvatskog tjednika" pojavila se skandalozna karikatura koja, čini se, prikazuje patrijarha SPC Porfirija sa krvavim nožem među zubima, uz poziv na veliki skup otpora "jugosrpskim fašistima".
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Bivši sudija Osnovnog suda u Prištini, sada „ugledni“ advokat, Tom Gaši, izazvao je objavom na Fejsbuku veliko uznemerienje srpskog naroda
na Kosovu i Metohij
Srbija je tokom 2024. godine izvezla ukupno 3.942 tone žestokog alkoholnog pića, ukupne vrednosti 2,5 milijardi dinara,od čega samo rakije - 2.981 tona, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Kuća u Čačku, u kojoj se rano jutros dogodio stravičan zločin, kada je, kako se sumnja, sin zaklao oca i majku, a potom presudio i sebi nožem, kao da je ukleta, pričaju komšije.
Josip Oršuš (40), koga je policija tražila nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na severu Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, saopštila je lokalna policija.
Američki ambasador pri NATO Metju Vitaker poručio je da ne veruje da Rusija ima nameru da napadne Alijansu, ocenivši da su šanse za takav scenario „vrlo male“.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
Zdravija, ali jednako ukusna, posna ruska salata predstavlja savršen spoj jednostavnih, ali složenih ukusa, čineći je nezaobilaznim delom svakog slavskog stola.
Brižit Makron, koja je godinama verna mirnim, neutralnim nijansama, ovoga puta odlučila je da unese malo drame u svoj izgled i time iznenadila i javnost i modne komentatore.
U najnovijoj epizodi podkasta "Na krilima zmaja" kraljica narodne muzike Lepa Lukić u svojoj ispovesti otkrila je do sada nepoznate detalje razvoda koji trajao neverovatnih sedam godina!
Pevačica Vesna Zmijanac juče je primljena u Urgentni centar, jer joj je utrnula cela leva strana, a sada leži na koronarnom odeljenju zbog problema sa pritiskom.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar