17.04.2022

21:48

LAJPCIG JURI KA LIGI ŠAMPIONA! Soboslaj strelac za slavlje u Leverkuzenu! (VIDEO)

U poslednjoj utakmici 30.kola u Bundesligi, RB Lajpcig je kao gost trijumfovao u Leverkuzenu rezultatom 1:0

Gol odluke postigao je mađarski reprezentativac Dominik Soboslaj, koji je na asistenciju Nkunkua u 69. minutu susreta utrčao u kazneni prostor i sa desetak metara poslao loptu pod prečku.

Izabranici trenera Dominika Tedeska ostvarili su 16. pobedu u sezoni, treću uzastopnu, dok je Bajeru ovo bio drugi poraz u poslednjih pet kola.

Bila je  ovo borba direktnih rivala za treće mesto na tabeli, pa posle večerašnje pobede Lajpcig ima 54 boda, dva više od ''Farmaceuta''.

Presudio je jedan gol i to onaj koji je u 69. minutu postigao Dominik Soboslaj. Igrači Bajera su izgubili loptu na sredini terena, Kristijan Nkunku je krenuo u kontru, pravovremeno je proigrao Sobolsaija koji ne greši. Snažnim udarcem sa desetak metara loptu je poslao pod prečku.

Golu gostiju prethodila je prilika u 68. minutu, Nordi Mukijele je sve predriblao, ali je završnica bila loša.

U narednom kolu 23. aprila, Lajpcig dočekuje ekipu Uniona, dok Bajer gostuje Grojter Firtu.