27.04.2022

20:00 >> 21:47

DOMINANTAN TRIJUMF! Liverpul siguran protiv Viljareala  u prvom polufinalnom meču!

DOMINANTAN TRIJUMF! Liverpul siguran protiv Viljareala u prvom polufinalnom meču!

Fudbaleri Liverpula savladali su rezultatom 2:0 Viljareal u prvoj polufinalnoj utakmici Lige šampiona

Apsolutnu dominaciju su vršili igrači Liverpula tokom celog meča i zasluženo su stigli do trijumfa.

Od samog starta Liverpul je krenuo ofanzivno.  Ređale su se šanse ispred gola Viljareala. Već u šestom minutu pokušao je Mane. Isti igrač je imao odličnu šansu pet minuta kasnije, a u 13. Aleksander Arnold je imao odličan šut, ali to je blokirao Rulj.

Trebalo bi izdvojiti i fantastičan šut Mojameda Salah kada je lopta otišla preko gola.

Imao je LIverpul još par šansi, ali ipak poluvreme se završilo rezultatom 0:0.

Odmah su "Redsi" krenuli agresivno u drugom poluvrmenu. Fabinjo je postigao gol u 49. minutu, ali isti je poništen.

U 52. minut Estupinjan je postigao auto-gol i tako su "redsi" konačno preuzeli vođstvo. Samo tri minuta kasnije Sadio Mane je odlično reagovao na asistenciju Mohameda Salaha i tako je duplirao rezultat.

Robertson je postigao gol u 64. minut, ipak i taj gol je poništen.

Do kraja susreta rezultat je ostao nepromenjen, ali sledeći meč se igra za šest dana na stadionu Viljareala.

Liverpul-Viljareal (2:0)

Golovi: Estupinjan (Autogol 52), Mane (55)

Stadion: Enfild

Sudija: Simon Marčinjak

Liverpul: Beker, Aleksander-Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson, Henderson, Fabinjo, Alkantra, Diaz, Salah, Mane

Viljareal: Rulj, Fojt, Albiol,Tores, Estupnian, Pareho,Kapue, Čikuece,Kokelin, Lo Selso, Danjuma

Kraj utakmice

85. minut  - Mirniji tok igre

75. minut - Nastavlja se ofanziva Liverpula

67. minut - Fantastičan šut Van Dajk, ali brani Rulj, zatim je pokušao Dijaz, ali on je bio neprecizan

64. minut - Robertson postiže golom, na asistenciju Aleksandra-Arnolda, ali ipak je u pitanju ofsajd

55. minut  - Sadio Mane precizan za 2:0.  Salah je sjajno uposlio Manea koji je matirao Rulja

52. minut - Liverpul daje gol za 1:0, u pitanju je autogol Estupinjana

49. minut - Daje Fabinjo gol, ali pomoćni sudija je podigao zastavicu!

48. minut - Žuti karton dobio je Estupinjan zbog faula nad Salahom

46. minut - Odmah preti Liverpul na startu drugog poluvremena

Kraj prvog poluvremena

41. minut - Nova šansa za Liverpul, lopta je pogodila prečku

40. minut - Vrlo pamnetan start Fojta nad Salahom

37. minut - Na sve načine Liverpul pokušava do dođe do prvog pogotka

33. minut - Ponovo Salah šutira preko gola

32. minut - Novi korner za Liverpul posle šuta Manea

31. minut - Ponovo je zapretio Salah, a zatim je Van Dajk dobio žuti karton

30. minut - Odbija Rulj Loptu na šut Liverpula

29. minut - Konstatno se igra na polovini Viljareala

26. minut .- Strašan šut Salaha, lopta odlazi preko gola

23. minut - Nastavlja se ofanziva "Redsa"

15. minut - Treći korner za Liverpul

13. minut - Odbranio Rulj šut  Trenta-Aleksdrea

11. minut - Ponovo je zapretio Liverpul! Šalje loptu Salah ka Maneu, ali nije se on baš najbolje snašao

9. minut - Ubacuje Dandžuma loptu u peterac, ipak sudija je pokazao na ofsajd-

6. minut - Prva ozbiljna šansa za Liverpul, ali nije se baš najbolje snašao Mane

1. minut - Utakmica je počela

20.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen polufinalnoj utakmici Lige šampiona između Liverpula i Viljareala

Pitanje koje je podelilo Srbe: Kućni ljubimci u kafićima, da ili ne? (VIDEO)

Tema Vikend info jutra bila je pitanje koje je kopka gledaoce, ali i goste u studiju, a to je da li psi, generalno životinje, smeju da obitavaju u kafićima i restoranima i da li je opravdano naplaćivanje njihovog boravka u objektu. O tome su polemisali Aleksandar Gavrić iz organizacije Animal Rescue Srbija, modni fotograf Dejan Milićević, Ivan Gavrilović, pevač i veterinar Srećko Radojičić.