01.05.2022

19:35

BURNO U LONDONSKOM DERBIJU! Gabrijelov MALJ srušio Čekićare! Tobdžije sve bliže Ligi šampiona (VIDEO)

Tanjug

Arsenal je u velikom gradskom derbiju savladao Vest Hem sa 2:1 (1:1) i načinio ogroman korak ka osvajanju četvrtog mesta koje vodi u najelitnije klupsko takmičenje

Na ruku im je išao i poraz Čelsija od Evertona, pa na Emiratima mogu da se nadaju i osvajanju treće pozicije.

Arsenal je poveo u 38. minutu posle kornera, najviši u šesnaestercu bio je Rob Holding i doveo Tobžije u vođstvo.

Samo sedam minuta usledilo je izjednačenje. U samom finišu poluvremena Džerod Boven je bio precizan pred golom gostiju i doneo radost na tribinama pogodivši za 1:1.

U nastavku, Bukajo Saka je imao priliku za goste u 53. minutu, da bi minut kasnije sve bilo rešeno.

Posle kornera koji je izveo Gabrijel Martineli, Gabrijel je skočio najviše i glavom loptu poslao u mrežu za 1:2.

Imao je dva puta Edi Nketija u 72. i 79. minutu šansu da da pobedu Arsenala učini ubedljivijom, ali nije precizan.