05.06.2022

19:26 >> 20:56

DOMINANTNA PARTIJA "ORLOVA"! Srbija razbila Sloveniju na domaćem terenu!

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Sloveniju rezultatom 4:1 u meču grupne faze Lige nacija

Bila je ovo genijalna partija naših momak koji su se tako iskupli nakon poraza od Norveške.

Goleadu Srbije započeo je Aleksandar Mitović u  24. minutu kada je glavom savladao Jana Oblaka.

Nadu za gostujući tim ulio je Stojanović u 30. minutu i sa tim rezultatom ekipe su otišle na poluvreme.

U drugom poluvremenu usledila je dominacija Srbije. Prvo je zatresao mrežu Sergej Milinković Savić na asistenciju Tadića.

U 84. minutu sjajno se snašao Luka Jović koji precizno smestio loptu u gol Slovenaca. Konačan rezultat je postavio Nemanja Radonjić u 90. minutu meča.

Bio je ovo genijalan meč za Srbiju, a sada nas za četiri dana očekuje obračun sa Švedskom na gostujućem terenu .

Srbija-Slovenija 4:1 (1:1)

Golovi: Mitrović  (24), Milinković-Savić (55)‚ Jović (84), Radonjić (90) -Stojanović (30)

Stadion: Rajko Mitić  Sudija: Hezus Manzano

Srbija: Rajković, Milenković, Mašović, S.Mitrović, Živković, Maksimović, Ilić(Od 46. Tadić=, Ristić(Od 46. Radonjić), Milinković-Savić(Od 71. Lukić) , Jovanović(Od 46. Jović),  A.Mitrović (Od 81. Račić)

Slovenija:Oblak, Bijol, Blažić, Mevlja)Od 70 Sikošek), Stojanović, Zajc(Od 84 Zahović), Stanković(Od 61. Sporar), Kurtić, Karimčik, Lovro(Od 79. Čelar), Seško(Od 63. Gnedza)

KRAJ UTAKMICE

90. minut - Nemanja Radonjić precizan za 4:1

84. minut - Luka Jović daje gol za 3:1

79. minut - Pokušao je Jović bez uspeha

Tekst potpisa

76. minut - Odlična reakcija defanzivaca Srbije

72. minut - Mirniji period igre

64. minut - Nova ozbiljna šansa za Srbiju. Poslao je Tadić loptu Jović, ipak šut je naišao na blokadu

55. minut - GOOOOOOOOOOOL!Sergej Milinković Savić je strelac. Sjajno se snašao Milinković Savić i glavom smestio loptu u gol Jana Oblaka

52. minut - Malo je falilo da Mitrović postigne gol za 2:1. Odlično je glavom udario loptu, međutim sjajna intervencija Jana Oblaka

48. minut - Odlično je Tadić progirao Mitrovića, ipak nije se najbolje snašao naš golgeter

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME

41. minut - Kurtić je faulira Mitrović

34. minut - Brani Rajković Zajcov šut

30. minut - Postiže gol Slovenija.Strelac je Petar Stojanović

27. minut - Ponovo je Srbija zapretila posle kornera

24. minut - Postiže gol Mitrović. Sjano se naš as snašao posle kornera i glavom poslao loptu u gol

19. minut - Brani Oblak šut Mitrovića

15. minut - Dobra intervencija Jana Oblaka

12. minut - Srbija dosta ofanzivnija na početku meča

7. minut - Velika šansa za Srbiju, ali Mitrović nije stigao Jovanovićev pas

6. minut - Pada Ristić u šesnaestercu,ali nema prekršaja

2. minut - Zapretio je odmah Đorđe Jovanović

1. minut - Utakmica je počela

19.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen fudbalskoj utakmici Srbije i Slovenije.

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.

25.04.2024

09:51

Vesić ističe: Nikada se više nije gradilo, kapitalni projekti omogućili ubrzan razvoj zemlje

U Srbiji se nikada nije gradilo kao u poslednjih deset godina, a kapitalni projekti koje sprovodimo u gotovo svakom mestu dali su šansu za ubrzan razvoj zemlje,dolazak novih investicija i otvaranje radnih mesta ne samo u najvećim gradovima, izjavio je ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić i dodao da je to novo lice uspešne i razvijene Srbije.