09.06.2022

19:22 >> 20:51

JOVIĆ POGODIO ZA TRIJUMF PROTIV "VIKINGA"! "Orlovi" iz Švedske nose važna tri boda!

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Švedsku rezultatom 1:0 u trećom kolu Lige nacija

Bio je ovo veoma zanimljiv meč, ali uspeli "orlovi" da stignu do veoma bitne pobede.

Bilo je šansi na obe strane od samog starta meča. "Orlovi" su krenuli hrabro, već od osmog minuta zapretili su Tadić i Terzić.

U 18. minutu Švedska je imala prvu ozbiljnu šansu kada se u odbrani okliznuo Nikola Milenković, međutim Klison nije bio dovoljno precizan.

U 28. minutu Nemanja Gudelj je dobio žuti karton zbog grubog starta nad reprezentativcem Švedske.

Klison je u 44. minutu šutira Milenkoviću kroz noge, ipak bez pogozka.

Kada su svi pomislili da će reprezentacije na poluvreme otići bez golova, Luka Jović se sjajno snašo i smestio loptu u mrežu Švedske.

U drugom poluvremenu Lazović je imao  sjajnu šansu u 48. minut,  a zatim je usledila ofanziva Šveđana.

Nekoliko šansi su imali "vikinzi", ipak odlično je brani Marko Dmitrović.

Luka Jović je imao šansu u 71. minutu da duplira prednost, ipak nije uspeo. Tri minut kasnije pokušao je Kostić posle odličnog pasa Radonjića, ali odbranio je Olsen.

Do kraja meča Srbija uspela da odbrani svoj gol i da se domogne bitna tri boda.

Švedska-Srbija 0:1 (0:1)

Stadion: Frends Arena, Solna

Sudija: Lorence VIzer

Švedska:Olsen - Anderson, Ekdal, Nilson(Od 41. Kurtulus), Augustinson - Svanberg, Kađuste, Olson(Od 77. Forsberg) - Elanga(Od 86. Gjokeraš), Kvaison, Klaeson(Od 77. Gudmunson)

Srbija: Dmitrović - Milenković, Veljković, Pavlović(Od 79. Mitrović) - Lazović(Od 63. Kostić), Gudelj, S. Milinković-Savić, Terzić(Od 63. Radonjić) - Tadić, Đuričić(Od 69 Račić) - Jović(Od 77. Lukić)

88.minut - Odlična reakcija defanzivaca Srbije

82. minut - Odbranio je Olsen šut Milinkovića-Savića

80. minut - Odlično je našao Radonjić Kostić, ali odbrana Olsena

77. minut - Žali se Gudelj na bol u kolenu

71. minut - Šutira Jović preko gola

68. minut - Odlična odbrana Marka Dmitrovića

63. minut - Pada Elanga ui šesnaestercu, ali nema penala

59. minut - Žuti karton dobija Pavlović zbog grubog starta

58. minut - Neuspešan šut Šveđana iz slobodnog udarca

50. minut - Brani Olsen šut Đuričića

49. minut - Odlična šansa za Lazovića

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut -  Luka Jović je dao gol. Sjajna akcija naše reprezentacije, odlično je Jović reagovao i poslao loptu u mrežu Olsena

44. minut - Šutirao je Klison Milenković kroz noge, ali nema gola

41. minut - Olsen dobija žuti karton, zbog faula nad Jovićem

37. minut - Aleksa Terzić odlično blokira Elangin šut

35. minut - Filip Đuričić je dobio žuti karton

32. minut - Jović je imao sjajnu šansu, ipak samo korner

30. minut -Korner za Srbiju

28. minut - Zbog oštrog starta Nemanja Gudelj je dobio žuti karton

27. minut  - Odlična intervencija Dmitrovića

25. minut - Bezuspešno je Đuričić uposlio Jovića

21. minut - Đuričić je se nije najbolje snašao pred golom Švedske

18. minut- Prva velika prilika za Švedski. Okliznuo se Nikola Milenković, ipak Klison to nije dobro iskoristio

13. minut - Još jedna dobra reakcije defanzivaca Švedske

8. minut - Dobra incijativa Srbija. Pokušao je Terzić, a zatim i Tadić

5. minut - Odlična reakcija Sergeja Milinković Savića na napad Švedske

4. minut - Prvi dobar napad Srbije. Ipak, nije se dobro snašao Lazović u šesnaestercu Švedske

1. minut - Utakmica je počela