12.06.2022

19:21 >> 22:45

ŠTA SE DESILO? Srbija izvukla samo bod u Sloveniji, BRILJANTAN POČETAK, ALI KATASTROFA U DRUGOM POLUVREMENU!

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa selekcijom Slovenijom (2:2) u meču četvrtog kola Lige nacija

Bio je ovo neverovatan meč. Srbija je odlično počela, ali u drugom poluvremenu desio se potpuni preokret.

"Orlovi"  su počeli veoma ofanzivno, od samog starta su nametnuli svoj ritam što se isplatilo već u 8. minutu kada je Mladenović fenomenalno asistirao Živković koji je smestio loptu u gol Jana Oblaka.

Nastavila je Srbija da igra ofanzivan fudbal, imao je dve šanse Mitrović, zatim je zapretio i Dušan Tadić.

U 37. minutu, odlično je centrirao Dušan Tadić,  a Mitrović glavom smestio loptu u gol Slovenije.

U drugom poluvremenu desio se potpuni preokret. Već u 48. minutu, Slovenij došla do izjednačenja golom Čerlina,  a zatim je u 53. minutu Šeško je postigao gol za izjednačenje.

Nakon nekoliko minuta, orlovi su ponovo ušli u ritam, konstantno su napadali, ali golova nije bilo.

Nekoliko puta "orlovi" su bili blizu novog pogotka, ali sjajno je intervenisao Jan Oblak.

Ostaje žal što Srbija nije uzela tri boda na ovom meču, "orlovi" su još uvek drugi u grupi sa tri boda manje od Norveške

Standings provided by SofaScore LiveScore

SLOVENIJA-SRBIJA 2:2  (2:0)

Stadion: Stožice (Ljubljana)

Sudija: Mauricio Marijani (Italija)

Golovi: Živković (8), Tadić(34) - Čeriln (48), Šeško (53)

SLOVENIJA: Oblak - Brekalo(Od 46. Balkovec), Bijol, Mevlja(OD 84. Stanković) - Karničnik, Čerlin, Kurtić, Sikošek(Od 78: Verbić) - Zajc(Od 46. Crnigoj), Šeško, Čelar(Od 46. Sporar).

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković(Od 46. Živković), Maksimović(OD 86. Račić), Grujić(OD 66 S. Milinković-Savić), . Mladenović(Od 56. Jović) - Lukić(Od 56. Kostić), Tadić, Mitrović.

92. minut - Jedan navijač je ušao na teren, reagovalo obezbeđenje

90. minut - Predrag Rajković je sa klupe dobio crveni karton zbog prigovora

84. minut -Odlična intervencija Oblaka

82. minut - Odlična šansa za Luku Jovića, pokušao je glavom, ali pored gola je lopta otišla

79. minut - Pada Mitrović u šesnaestercu, ali ništa od penala

74. minut -  Nastavlja Srbija ofanzivu, ali nema gola

68. minut - Ponovo je sjajnu šansu imao Aleksandar Mitrović

65. minut - Nedovoljno precizan centaršut Filipa Kostića

60. minut  - Odličnna odbrana Vanje Milinkovića Savića

53. minut - Benjamin Šeško daje gol za izjednačenje (2:2)

51. minut - Fantastičan šut Mitrović, ali brani Jan Oblak

48. minut - Slovenija smanjuje prednost Srbije, strelac je Čeriln

46. minut - Počelo drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

38. minut - Nastavja Srbija da preti

34. minut - Tadić je sjajno nabacio Mitroviću koji glavom smestio loptu u gol

29. minut - Probao je Čelar, ali brani Milinović-Savić

22. minut - Fantastična intervencija Milinkovića-Savić

14. minut - Zapretio je Mitrović

11. minut - Fenomenalna šansa Dušaan Tadića

10. minut - Ponovo je zapretio Živković

8. minut - Kakav pogodak. Sjajano je Mladenović našao Živković koji je smestio loptu mrežu

6. minut - Odličan pokušaj Mitrovića glavom na ubačaj Tadića

4. minut - Prvi dobar napad Srbije. Centriraro je Mladenovi,  ali presekao je Bijol

1. minut - Utakmica je počela