NA DANAŠNJI DAN "ORLOVI" PORAŽENI OD ŠVAJCARSKE U RUSIJI! Stepi: Brih mi se izvinio za penal nad Mitrovićem!
Podeli vest
Feliks Brih mi je rekao da je svestan da je Srbiju oštetio za penal protiv Švajcarske na Svetskom prvenstvu i da mu je veoma žao zbog toga, kaže Dragoslav Stepanović za Informer. Odgovorio sam mu da je sve to deo fudbala, dodaje srpski stručnjak
Stepanović kaže da nije ni nameravao da Brihu natrljava na nos događaj koji je pre četiri godine obeležio Mundijal u Rusiji, ali je doskorašnjeg međunarodnog sudiju očigledno grizla savest.
Fudbalska reprezentacija Srbije na listi favorita uoči Svetskog prvenstva u Kataru nalazi se na nezavidnoj poziciji
20.06.2022
07:01
Foto: Starsportphoto
- Ja sam vodio s klupe jedan tim na toj revijalnoj utakmici, a Brih je bio sudija. Krenuo sam ka njemu da se pozdravimo, ali čim sam mu prišao, Brih je povikao: "Jao, Stepi, nemoj sad i ti da me ribaš zbog onog penala!" Zbunio sam se u prvi mah i pitao o kom penalu je reč, a on mi je odgovorio: "Pa, penal za Srbiju protiv Švajcarske na Svetskom prvenstvu. Znam da sam pogrešio, svestan sam, trebalo je da sviram prekršaj nad Mitrovićem. Žao mi je, ali šta sad da radim?" Rekao sam mu da nećemo o tome da pričamo, da je sve to deo fudbala i da život ide dalje - priča Stepanović za Informer.
Grize ga savet
Prišao sam mu samo da se pozdravimo, a on je viknuo: "Jao, Stepi, nemoj i ti da me ribaš zbog onog penala"
Dragoslav Stepanović
"Orlovi" su na današnji dan pre četiri godine poraženi od Švajcarske 2:1 u drugom kolu grupe E u Kalinjingradu i time su praktično eliminisani sa Svetskog prvenstva, jer su posle toga morali da pobede Brazil da bi prošli dalje.
Meč sa "sajdžijama" ostao je upamćen po sramnom ponašanju Šiptara iz švajcarske reprezentacije, Granita Džake i Džerdana Šaćirija, ali i po tome što je Brih propustio da u 72. minutu pri rezultatu 1:1 dosudi čist penal za Srbiju.
Štefan Lihštajner i Fabijan Šar držali su obema rukama Mitrovića u šesnaestercu dok je srpski as pokušao da šutne ka golu Švajcarske.
Foto: Reuters
Sudijama je najteže
Za razliku od Stepanovića, koji se gospodski poneo u razgovoru sa Brihom, teško je poverovati da bi neki od aktera meča u Kalinjingradu čak četiri godine kasnije tako mirno podneo priznanje austrijskog sudije.
I njemu je sudija "došao glave"
Dragoslav Stepanović podseća da je 1992. godine sa Ajntrahtom ostao bez već viđene titule u Bundesligi takođe zbog greške sudije.
- Igrali smo protiv Hanze u Roštoku i 10 minuta pre kraja pri rezultatu 1:1 sudija Alfons Berg nije svirao čist penal za nas. Izgubili smo 2:1 i ostali bez titule, a ja sam ostao bez krune karijere. Cela Nemačka je videla penal sem njega. Kad sam promovisao svoju knjigu "Život ide dalje", pozvao sam Berga da bude moj gost i da pružimo jedan drugom ruku, a on je odbio - podseća Stepanović.
- Nikad nisam voleo da kritikujem sudije, jer sam svestan da im uopšte nije lako. Na terenu imate 22 igrača, pa još po 22 na klupi, zatim dva stručna štaba i desetine hiljada gledalaca. Svi će u deliću sekunde drugačije videti i doživeti neku situaciju na terenu- rekao je Stepanović i dodao:
- Arbitrima nije lako da donose odluke u tim stresnim situacijama. Pogotovo nisam pristalica onoga da posle utakmice kritikujete sudiju zbog jedne greške, a što ne kritikujete svojih 11 igrača koji za 90 minuta nisu mogli da daju gol!? - objašnjava Stepanović.
Foto: Starsportphoto
Srbija i Švajcarska sastaće se ponovo u grupi G na Svetskom prvenstvu u Kataru i to u poslednjem kolu grupne faze 2. decembra.
Biće to prilika da "orlovi" naplate dugove iz Kalinjingrada.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evakuisani Srbi iz ratnog područja u Izraelu stigli su noćas u Beograd! Žene sa bebama, stari, čitave porodice, nisu mogli da sakriju osećaj sreće kada su dotakli tlo srpske prestonice.
Američke i ekvadorske oružane snage pokrenule su vojnu operaciju protiv organizacija koje se bave narko-terorizmom na teritoriji Ekvadora, saopštila je pres-služba Južnog komandovanja Pentagona na društvenoj mreži X.
Savo Manojlović sa svojim pajtosima iz pokreta ''Kreni-promeni'' otvoreno laže građane o najvažnijoj temi - zdravstvu i još jednom pokazuju na šta su sve spremni zarad vlasti.
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović izjavila je danas da Ljiljana Bralović nije nikakva ekološka aktivistkinja, kako se predstavlja, već, kako je istakla, puki bezbožnik i bezumnik i osoba koja nema granicu kada je reč o mržnji prema svima koji ne misle kao ona.
Na nedavnom protestu u Nišu, grupa demonstranata izvela je performans u kom je umetnuta lutka sa likom predsednika Srbije razapeta na krst, što je izazvalo snažne reakcije u javnosti i političkom spektru. Narodni poslanik Milenko Jovanov u svojoj objavi na društvenoj mreži Iks oštro je osudio ovaj čin.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Članovi nekadašnjeg Crvenog tima iz Exatlona, istetovirali su istu tetovažu srca koja će ih zauvek podsećati na takmičenje i neraskidivo prijateljstvo.
Pevačica Nadežda Biljić specijalno za Jovana Radulovića Jodžira, na Exatlon žurci, otpevala je pesmu "Živi svoj život sine" i "naterala" mu suze na oči.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Ambasada Srbije u Ujedinjenim Arapskim Emiratima saopštila je danas da je vazdušni prostor u UAE delimično otvoren i da se organizuje ograničen broj odlaznih letova.
Ambasada Republike Srbije u Nikoziji na Kipru izdala je zvanično saopštenje u kojem savetuje građanima Srbije da u narednom periodu odlože sva putovanja u tu zemlju koja nisu apsolutno neophodna.
Briga o ženskom zdravlju je od ključne važnosti za održavanje ravnoteže u svakodnevnom životu, a intimno zdravlje predstavlja jedan od najvažnijih, ali često zanemarenih segmenata.
Cene gasa i nafte na svetskim berzama porasle su za oko 10 odsto i dostigle 80 dolara po barelu, a očekuju nas istorijski visoke cene energenata ako sukob na Bliskom istoku postane dugoročan, smatraju stručnjaci.
Muž nastradale Edise i otac nastradale devojčice u Sjenici, nalazi se pored sina na odeljenju Instituta za majku i dete u Beogradu, odakle je poslao emotivne poruke.
Na predlog Višeg javnog tužilaštva u Kragujevcu, sud je odredio pritvor Bojanu V. (35) i Milošu V. (23), uhapšenima zbog sumnje na teško ubistvo Novaka K. (35).
U Višem sudu u Beogradu danas je za 3. april odložen početak ponovljenog suđenja Lazaru Tejiću i ostalim optuženima za ubistvo Bojana Mirkovića 12. novembra 2020. godine u beogradskom naselju Belvil.
Policija u Vranju će protiv Z. V. (60) iz Jagodine, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Vranju, podneti krivičnu zbog sumnje da je nedozvoljeno trgovao duvanom.
Teheran je poslednjih sati izložen snažnim i gotovo neprekidnim vazdušnim udarima Sjedinjenih Američkih Država i Izraela, dok se iz iranske prestonice pojavljuju snimci velikih eksplozija i požara u više delova grada.
Španski pemijer Pedro Sančez izjavio je danas da je stav vlade jasan - "ne ratu" i naglasio da se protivi eskalaciji bliskoistočnog sukoba izazvanu američkim i izraelskim napadima na Iran.
Anabel Skofild, supermodel i glumica koja je svetsku slavu stekla ulogom u kultnoj seriji "Dalas", preminula je u 62. godini nakon teške borbe sa rakom mozga.
Pakovanje kofera često se pretvori u borbu sa manjkom prostora i neredom. Ipak, jednostavan trik sa plastičnim kesama može vam pomoći da sve složite uredno i bez stresa.
Venera, planeta koja opisuje način na koji volimo, ulazi u Ovna 6. marta, gde će boraviti do 30. marta. Za Ovnove, Strelčeve i Lavove stiže uzbudljiv ljubavni period.
Mart je pravo vreme da ružama pružite negu koja će im obezbediti bujno i dugotrajno cvetanje, a uz nekoliko važnih koraka već sada možete pripremiti svoje grmove za raskošnu sezonu koja dolazi.
Pevačica Jelena Karleuša nalazi se u Istanbulu, na klinici za estetsku hirurgiju, koju je posetila zbog konsultacija sa jednim od najboljih stručnjaka za estetsku medicinu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar