Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Austrije sa 3:2 (1:1), u trećem, poslednjem kolu B grupe na Evropskom prvenstvu u Slovačkoj
Srpski tim je ovim porazom završio turnir, ostao bez plasmana u polufinale, ali i bez trećeg mesta u grupi koje donosi baraž za plasman na Svetsko prvenstvo u Indoneziji. Na tri utakmice Evropskog prvenstva mlada reprezentacija Srbije (do 19 godina) osvojila je samo bod.
Na startu je odigrala protiv Izraela 2:2, a potom doživela blamažu protiv Engleske (0:4), pa na kraju izgubila i od Austrije (2:3).
Posle svega što se dogodilo selektor Aleksandar Jović naglasio je da je "zadovoljan i ponosan na ekipu i da su napravljene velike stvari". Eliminacija posle tri meča za selektora nije neuspeh.
- Ovaj poraz nije neuspeh, već samo jedna stanica u putu, a ovakve utakmice i turniri spadaju u proces učenja mladih igrača. Napravljen je dobar kamen temeljac, pa kada dođe sledeće Svetsko prvenstvo, da pokušamo da napravio iskorak. Momcima bih čestitao na zalaganju, trudu i borbi. Treba da dignu glavu, dostojno su predstavljali Srbiju - zaključio je Aleksandar Jović.
- Zahvalan sam igračima na neverovatnoj borbi, ne samo na poslednjem meču, već tokom celog takmičenja. Uradili smo neverovatne stvari za plasman na EP, ostavili smo iza nas dosta selekcija koje su značajne u evropskom fudbalu, bili smo učesnici turnira od osam ekipa. Moram da budem ponosan na momke. Do poslednjeg trenutka borili su se za bod koji bi nas doveo u borbu za sedmo mesto i plasman na Svetsko prvenstvo, teško im je sada - rekao je Jović.
Foto: Fudbalski savez Srbije
Selektor smatra da je ekipa bila bolja od Austrije uprkos konačnom rezultatu.
- Bili smo bolji, imali smo više loptu u nogama, stvorili smo više šansi. Na najbolji način smo saznali šta u modernom fudbalu znače prekidi. Nije smelo da nam se dogodi da tri gola primimo posle kornera, ne sme to da se dešava ni slabijim ekipama. Pokušavali smo izmenama da dođemo do izjednačenja, nismo uspeli. Ostaje žal zbog SP, ali plasman na prvenstvo Evrope je podsticaj za naredne generacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lažna priča o "prebijanju" petnaestogodišnjaka u Valjevu, ponovo se koristi za raspirivanje besa prema pripadnicima policije, a blokaderka u svom izlaganju ide korak dalje.
Novi vrhovni komandant ukrajinskih oružanih snaga Mihailo Drapatij unapredio je protivnika svog prethodnika Aleksandra Sirskog na komandnu poziciju i to u trenutku kada kreće sudbinska bitka za jedan od poslednjih stubova ukrajinske odbrane u Donbasu.
Poslednjih nedelja poznati nemački novinar i dopisnik uglednog "Frankfurter algemajne cajtunga" (FAZ) Mihael Martens je upravo u FAZ-u razorio priču o navodnom "Sarajevo safariju" kao bajku za odrasle.
Novi skandal trese Univerzitet u Beogradu, a licemerje i muljaža u režiji političara Vladana Đokića dostigli su apsolutno dno. Dodelili počasni doktorat Grku, pa on bukvalno sutradan uhapšen kao član mafije.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić obišla je danas Irig, gde se uverila u ogromne rezultate i napredak koji je ostvaren u ovom kraju u poslednjih 14 godina.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na društvenoj mreži Iks povodom katastrofalnog zemljotresa koji je pogodio ostrvo Flores u Indoneziji i izrazio najdublje saučešće porodicama nastradalih, rukovodstvu i čitavom narodu ove prijateljske zemlje.
Dok poslanik Demokratske stranke Srđan Milivojević i njegovi partijski pajtosi pokušavaju da glume pravednike i nude se kao predvodnici protestnog pokreta, njihove rođene pristalice više ne mogu da sakriju bes zbog mračne prošlosti žutog režima.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
Ne postoji svetija dužnost i ne postoji ozbiljniji posao od posla medicine! Uz znanje koje neminovno morate da imate da biste bili dobar lekar, morate da uložite i svoje srce, i svoju empatiju, i svoju energiju kako biste nekom pomogli da se izleči!
SAD će uskoro preduzeti drastičan korak - zatražiće od najmanje 12 zemalja da se odluče i izaberu stranu u trci sa Kinom u razvoju veštačke inteligencije (AI).
Žute fleke koje se pojavljuju ispod pazuha mogu da budu tvrdokorne. Ipak, nema potrebe da odmah koristite jaka hemijska sredstva ili da se oprostite od omiljene majice, jer se ove mrlje mogu ukloniti i na jednostavnije načine.
Jutjub od 1. februara 2027. godine planira da uvede stroža pravila za nove kreatore koji žele da zarađuju od svojih videa. Broj potrebnih pretplatnika ostaje isti - 1.000, ali će uslovi vezani za gledanost biti znatno zahtevniji.
Pinđur je tradicionalni domaći namaz koji domaćice spremaju krajem leta, kada je povrće najzrelije i najukusnije,a mi vam donosimo recept sa kojim nema greške.
Zdravlje i dug život kućnih ljubimaca velika su želja svakog vlasnika. Kada je reč o psima, pravilna i uravnotežena ishrana može imati važnu ulogu u očuvanju njihovog zdravlja i vitalnosti.
Jedan od najpopularnijih trendova ovog leta su "nasty curls", odnosno lokne koje su osvojile društvene mreže i postale veoma poželjna frizura. Iako na prvi pogled deluju kao potpuno nova tehnika pravljenja lokni, zapravo se iza njih krije stari i dobro poznati frizerski trik.
Starleta Stanija Dobrojević ponovo je privukla pažnju javnosti nakon što je objavila provokativan kadar u kojem u minijaturnom bikiniju jede komad lubenice.
Voditeljka Jovana Jeremić nalazi se nalazi u fazi oporavka nakon estetske intervencije ugradnje silikona u grudi, a sada je na svom profilu pokazala i kako izgleda njen obrok tokom oporavka.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.