Midtjiland skuplji je od Partizana, ali su zato crno-beli daleko vredniji tim od AEK-a
Danski predstavnik u kvalifikacijama za Ligu šampiona Midtjiland jedan je od potencijalnih rivala Partizana u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Četa Boa Henriksena važi za favorita u dvomeču sa AEK-om iz Larnake, a poraženii iz tog duela ide na megdan crno-belima.
Iako je poznato da novac i vrednost tima ne određuju konačan rezultat utakmice. Rešili smo da Vam kroz "Transfermarkt" predstavimo AEK i Midtjiland, te da ih uporedimo sa Partizanom kroz prizmu vrednosti tima, ali i igrača pojedinačno.
Ukoliko pogledamo sastav Midjtilanda, Danci su procenjeni na 54.400.000 evra, dakle gotovo 20.000.000 evra više od Partizana koji po "Transfermarktu" vredi 37.510.000 evra. Najskuplji fudbaler Danaca je Anders Drejer koji je leto stigao u Midtjiland u transferu teškom 5.000.000 evra, a sada mu je tržišna vrednost za tri miliona veća.
Foto: Starsportphoto
Prati ga Evander koji vredi 7.000.000 evra, te Rafael Onjedika koji je procenjen na 5.000.000 evra. Poređenja radi, najskuplji fudbaler Partizana je Rikardo Gomeš koji vredi 4.000.000 evra, te Saša Zdjelar čija je vrednost oko 3.500.000 evropskih novčanica.
Sa druge strane, AEK je više od 20.000.000 evra jeftiniji of Partizana - 11.860.000 evra. U kiparskom timu nema preskupih fudbalera, a nemački portal najviše ceni portugalskog vezistu Gusa Ledeša koji je procenjen na oko 700.000 evra. Istu "vrednost" imaju Adam Gjurčo, odnosno Omri Altman.
Fudbaleri Partizana će se u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope sastati sa poraženim iz dvomeča Midtjilanda i AEKA koji se nalaze u kvalifikacijama za Ligu šampiona
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaleri Partizana će se u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope sastati sa poraženim iz dvomeča Midtjilanda i AEKA koji se nalaze u kvalifikacijama za Ligu šampiona
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS), koji su kod Slavije postavili štandove stranke, napadnuti su od strane blokadera, koji su na njih nasrnuli noževima, suzavcem i teleskop-palicama.
Kina je danas demantovala tvrdnju Fajnenšel tajmsa da je kineski predsednik Si Đinping rekao predsedniku SAD Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin "mogao da zažali zbog pokretanja invazije na Ukrajinu".
U večerašnjoj emisiji "Takovska 10" na RTS-u glavne teme su izborni zakoni, izborni uslovi u Srbiji, kao i predstojeći parlamentarni izbori, a u studiju su se suočili predsednica Narodne skupštine i potpredsednica Srpske napredne stranke Ana Brnabić, potpredsednica SSP-a Marinika Tepić, Dragan Popović istoričar i Filip Grbić, filozof.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oštro je osudila najnovije incidente na ulicama Beograda, navodeći da su aktivisti Srpske napredne stranke ponovo bili meta nasilja blokadera, za koje tvrdi da više nemaju nikakvu politiku osim terora, mržnje i izazivanja sukoba.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Na društvenim mrežama osvanuo je video snimak Srbina koji nije mogao da sakrije oduševljenje kada je video završne radove beogradskog Linijskog parka na Dorćolu.
Konkretne odgovore i čvrsta obećanja dobili su penzioneri Lazarevca koji su, na današnjoj tribini, razgovarali sa predstavnicima Fonda PIO, Saveza penzionera Srbije i predsednikom Gradske opštine Lazarevac.
Ležeći policajci moraju biti propisno postavljeni i odobreni od nadležnih organa, dok ako oštete automobil, imate pravo na odštetu samo ako niste napravili prekršaj.
U Apelacionom sudu danas je razmatrana žalba odbrane Alije Balijagića, koji je prvostepeno osuđen na 40 godina zatvora zbog ubistva Jovana i Milenke Madžgalj u bjelopoljskom selu Sokolac.
Na magistralnom putu Tutin–Novi Pazar, u mestu Nadumce, danas je došlo do teške saobraćajne nezgode kada je putnički automobil marke "pasat" sleteo sa puta u kanjon Sebečevske reke.
U subotu uveče u Drnišu Kristijan Aleksić, već osuđivan zbog raznih zločina, upucao je Luku M. (19), nakon čega je pobegao. Ubrzo nakon zločina je i uhapšen, a sada na svetlost izlazi njegova jeziva kriminalna istorija.
Predstavnik Ukrajine pri Ujedinjenim nacijama Andrij Melnik izjavio je danas da je prva polovina maja jedan od najsmrtonosnijih perioda za ukrajinske civile od početka rata sa Rusijom i pozvao sve članice UN da pojačaju režim sankcija Moskvi.
Jednoglasnom odlukom porote u SAD, Ilon Mask je izgubio sudski spor protiv Sema Altmana i kompanije OpenAI, nakon što je utvrđeno da je tužba podneta prekasno.
Lideri Evropske unije trebalo bi sledećeg meseca u Briselu da razgovaraju o produženju perioda za ponovno odobravanje sankcija Rusiji sa šest meseci na godinu dana, izjavili su danas diplomate i zvaničnici EU.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Urolog Dž. P. Sing Rana iz bolnice u Nju Delhiju objašnjava da određene vrste hrane, posebno uz premalo vode, mogu podstaći stvaranje kamena u bubregu ili dovesti do njegovog ponovnog javljanja.
Verovatno ste se već susreli sa onim malim poljem "Ja nisam robot" koje treba da označite na mnogim sajtovima. To je funkcija poznata kao reCAPTCHA, koja pomaže u razlikovanju stvarnih korisnika od automatizovanih botova.
Pevačica Teodora Džehverović progovorila je o odnosu među kolegama, pobednici ovogodišnje Evrovizije i o tome da li ćemo nju videti na evrovizijskoj sceni.
Reper Igor Panić Nući na promociji svog novog albuma progovorio je o skupom projektu, lošim komentarima, kao i o nula poena koje je Srbija dodelila Hrvatskoj na Evroviziji.
Pevač Željko Šašić uskoro će održati veliki koncert, a tom prilikom progovorio je i o odnosu sa bivšom partnerkom Sonjom Vuksanović, ali i o ćerki Sofiji.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar