06.08.2022

17:49

FESTIVAL GOLOVA NA STARTU BUNDESLIGE! Union rasturio Hertu u gradskom derbiju, DESIO SE SAMO JEDAN REMI!

Zanimljivi mečevi 1. kola nemačke Bundeslige

Fudbaleri Borusije iz Mehengladbaha pobedili su Hofenhajm rezultatom 3:1.  Prvi su do vođstva došli gosti pogotkom Roberta Skova na asistenciju Andreja Kramarića u 25. minutu meča.

Zatim je usledila incijativa domaćeg tima. Prvo je pogodio Bensabaini  u 42. minutu meča, da bi prednost za klub iz Mehengladbaha doneo je Marsel Tiram u 71. minutu meča, dok je konačan rezultat postavio švajcarski rezultat Niko Elvedi u 78. minutu.

Marsel TIral

Pobedu na startu šampionata zabeležio je i Frajburg na gostujućem terenu protiv Augsburga. Golove za pobedu postigli su: Gregorić (46), Grifo (48), Ginter (61) i Doan (78).

Fudbaleri Union Berlina sa 3:1 pobedili Hertu na svom terenu u berlinskom derbiju.

Prvi gol za domaći tim postigao je Džordan Sibaču u  32. minutu meča, dok je rezultat povisio Beker u 50. minutu. Za 3:0 gol je postigao Knohe (82), dok je Lubekalo na asistenciju Stevan Jovetića doneo utešni gol za "staru damu" u 85. minutu.

Fudbaleri Majnca savladali su Bohum gostima sa 2:1. Oba gola za Majnc postigao je Onisivio (26. i 77.), dok je gol za Bohum dao Stager (39). Jedini remi desio u susrretu Volfsburga i Verdera (2:2).

Golove za Volfsburg postigao je Nmeča (11) i Žilavoži(84), dok su strelci za Verder bili Fuilkrug (21) i Bitenkourt (23).

Standings provided by SofaScore LiveScore

Bundesliga, 1. kolo

Ajtraht Frankfurt – Bajern Minhen 1:6 (0:5)

Kolo Muani 64 – Kimih 5, Pavar 11, Mane 29, Musiala 35, 83 Gnabri 43

Augzburg – Frajburg 0:4 (0:0)

Gregoriš 46, Grifo 48, Ginter 61, Doan 78

Borusija Mehengladbah – Hofenhajm 3:1 (1:1)

17:30 Keln – Šalke

Pravoslavci i muslimani u savezu protiv NATO-a! U bliskoj budućnosti BRIKS će postati dominantna organizacija!

Geopolitički svet je sve uzburkaniji. Verovatno Srbija treba da bude veličine Gaze da bi bila dovoljno mala. U svetu ima mnogo prekombinovanja. Dešava se nešto što će prave rezultate dati tek za pet godina. O domaćoj politici, ali i o poseti Blinkena Bliskom Istoku govorili su u "Info večeri" Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke i Jovana Stojković iz pokreta Živim za Srbiju.

27.04.2024

22:35

(VIDEO) Ovaj snimak je razgnevio celu Rusiju! Kako je Ukrajina uspela ovo?! Dron zbrisao milionski supermoderni sistem!
NEVEROVATNO

Prema tvrdnjama ukrajinske vojske, u napadu njihovih snaga uništen je skupoceni sistem ruske vojne opreme. Ukrajinska vojno-obaveštajna agencija GUR objavila je u subotu video snimak za koji tvrde da prikazuje udar pripadnika Obaveštajne službe odbrane Ukrajine (DIU) i 15. odvojene artiljerijsko-izviđačke brigade Black Forest kako gađaju ruski radarski sistem 48Y6 K-1 Podljot, a na snimku je uhvaćen i dramatičan trenutak eksplozije.