• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: M. Gligorić

31.08.2022

14:13 >> 14:14

INFORMER SAZNAJE: EVO KOLIKO PARTIZAN DOBIJA NOVCA OD PRODAJE SADIKA! U Humsku stiže ozbiljna suma!

Reuters

Fudbal

INFORMER SAZNAJE: EVO KOLIKO PARTIZAN DOBIJA NOVCA OD PRODAJE SADIKA! U Humsku stiže ozbiljna suma!

Podeli vest

Nigerijski fudbaler Umar Sadik (25) preći će iz Almerije u Real Sosijedad za 20 miliona evra, a profit će ostvariti i srpski vicešampion Partizan, kome sleduje dodatan 1,1 milion evra

Visoki napadač Umar Sadik je poslednjeg dana prelaznog roka prešao u ekipu iz San Sebastijana, a crno-beli su na kraju od Sadika zaradili ukupno 10,1 milion evra.

Partizan je u oktobru 2020. prodao Sadika Almeriji za pet miliona evra i bonuse koji su zavisili od njegovog učinka, kao i procente od naredne prodaje. Pored pet miliona koje je klub iz Humske zaradio kao fiksni deo od prodaje, tri miliona je dobio posle ulaska Almerije iz Segunde u Primeru i još milion na osnovu broja nastupa i golova visokog centarfora za tim iz Andaluzije.

Foto: Reuters

Umar Sadik protiv Real Madrida


Prema rečima našeg izvora upućenog u detalje ovog posla, Partizan će sada dobiti i deset odsto od prodaje Sadika, ali ne deset odsto od kompletnog obeštećenja.

- Beograđanima pripada i 1,1 milion evra od transfera Sadika iz Almerije u Sosijedad. Dogovoreno je da Partizan dobije deset odsto od profita koji ostvari Almerija na prodaji Nigerijca. S obzirom na to da je, kad se odbije ono što je prethodno isplaćeno Partizanu, Almerijin profit 11 miliona evra, klubu iz Humske sleduje 1,1 milion evra - objašnjava naš sagovornik.

Nekadašnji fudbaler Rome u Sosijedad dolazi kao zamena za Aleksandra Isaka, Šveđanina koji je pojačao Njukasl. Na startu nove sezone Nigerijac je za Andalužane postigao dva gola na tri utakmice Primere. Igrajući za Almeriju, na 84 meča bio je strelac 43 puta, a uz to je zabeležio i 19 asistencija. Pre toga, za Partizan je dao 23 gola na 52 utakmice.

Bonus video



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Vučić čestitao Vaskrs: Praznik nas inspiriše da ostanemo istrajni na putu istinske pravednosti
Politika

Vučić čestitao Vaskrs: Praznik nas inspiriše da ostanemo istrajni na putu istinske pravednosti

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas vaskršnju čestitku Njegovoj svetosti patrijarhu srpskom gospodinu Porfiriju, sveštenstvu i monaštvu i svim pravoslavnim vernicima, koji Vaskrs slave po Julijanskom kalendaru u kojoj je poručio da u vremenu kada nerazumevanje i rat potresaju svet na raznim meridijanima i kada Srbija trpi različite pritiske, neprolazna poruka Vaskrsa naročito je važna.

10.04.2026

13:28

TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…

10.04.2026

10:40

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set