Brojni britanski, ali i sportisti širom sveta odaju počast kraljici Elizabeti II koja je preminula u četvrtak. To je učinila i fudbalska zvezda Kristijano Ronaldo
Poruke saučešća iz sveta sporta stižu od trenutka kada je Bakingemska palata objavila da je kraljica Elizabeta II preminula.
Oglasio se emotivnom porukom i Kristijano Ronaldo, koji gotovo nikada na svoje društvene mreže ne postavlja nekoga koji nije član njegove porodice ili prijatelj.
- Sedam godina moje karijere igrao sam u Premijer ligi, tako da je ovo moja osma sezona života u Engleskoj. Tokom svih ovih godina, osećao sam večnu ljubav Ujedinjenog Kraljevstva prema svojoj kraljici i koliko je Njeno Veličanstvo bilo i zauvek će biti važno za britanski narod. Ovo je veliki gubitak za zemlju koju sam naučio da zovem domom. Moje misli i molitve su sa kraljevskom porodicom.
Nije Ronaldo jedini...
Svi klubovi Premijer lige su objavili poruke kojima odaju počast kraljici, a liga je navela da je "duboko ožalošćena" njenom smrću. "Naše misli su sa kraljevskom porodicom i svima širom sveta koji žalje zbog gubitka Njenog Veličanstva", saopštila je liga.
Navijači Vest Hema su posle minuta ćutanja zapevali himnu "Bože čuvaj kraljicu", kapiteni fudbalskih reprezentacija Engleske Hari Kejn i Lija Vilijmson su opisali kraljicu kao "neverovatnu inspiraciju" i "svetlost tako sjajnu da nam je dala nadu kada se činilo da je nema".
My thoughts are with the Royal Family at this very difficult time. The Queen was an amazing inspiration and will be remembered for her incredible years of service to this country. Rest in peace, Your Majesty. https://t.co/Tj0NrDpWBo
— Harry Kane (@HKane) September 8, 2022
Od kraljice se oprostio i legendarni brazilski fudbaler Pele.
- Veliki sam poštovalac kraljice Elizabete Druge otkako sam je prvi put lično video 1968. godine, kada je došla u Brazil da svedoči o našoj ljubavi prema fudbalu i iskusila magiju prepune Marakane. Njena dela su obeležila generacije -naveo je Pele.
Sportisti širom sveta odaju počast kraljici Elizabeti II koja je preminula u četvrtak, a među njima su jedni od najboljih tenisera svih vremena, Rodžer Federer i Rafael Nadal
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sportisti širom sveta odaju počast kraljici Elizabeti II koja je preminula u četvrtak, a među njima su jedni od najboljih tenisera svih vremena, Rodžer Federer i Rafael Nadal
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Poslanica Jelena Pavlović koja je juče govorila na blokaderskom skupu u Kraljevu, donedavno je vodila ljude da aplaudiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Ministar finansija Siniša Mali oštro, precizno i jasno odgovorio na besmislene izjave bivšeg guvernera NBS Dejana Šoškića, koji je govorio o "ekonomskom zaostajanju Srbije i neodrživom modelu rasta".
Sve počinje i završava se na Peščaniku. I ako javni prostor, s pravom, zamislimo kao grad iz Zamjatinovog romana "Mi", u kojem nema privatnosti, jer su svi zidovi stakleni, i svako može sve da vidi, onda je Peščanik onaj detalj u knjizi, u kojem se u stanu spuštaju zastori.
Dok hrvatski mediji pišu o ozbiljnim finansijskim problemima državne aviokompanije "Kroacija Erlajns", Er Srbija poslednjih godina beleži stabilan rast poslovanja, širenje mreže letova i povećanje broja putnika i sve to zahvaljujući Vučićevoj odlučnosti i ekonomskim merama koje jačaju kompanije.
Savremena nauka može da prati kretanje tektonskih ploča, ali ne i da odredi trenutak kada će doći do razornog potresa. Upravo zato predviđanje zemljotresa ostaje jedan od najvećih izazova geologije.
Danas će biti predstavljen novi ekonomski program za penzionere i socijalno ugrožene građane, reklao je prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali.
Crnogorski državljanin A. K. (32), za kojim je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodnu poternicu, uhapšen je na teritoriji Srbije prilikom pokušaja da napusti zemlju preko graničnog prelaza Godovo.
U velikom požaru koji je tokom jučerašnjeg dana zahvatio zgradu “stare mlekare“ u širem centru Čačka jedna osoba je teško povređena i prevezena u bolnicu.
Profesor Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić upozorava da sa dolaskom lepog vremena na putevima je sve više motociklista, ali raste i broj teških saobraćajnih nesreća u kojima oni stradaju. Brzina, loša procena i neadekvatna zaštitna oprema često prave razliku između života i smrti. Poslednja u nizu nesreća desila se juče, kada je motociklista preminuo nakon sudara kod Čačka.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da se ruske snage nalaze na oko 10,5 kilometara od Sumija, ukrajinskog regionalnog centra, ali je naglasio da Moskva za sada nema političke planove za pripajanje tog grada i čitave Sumske oblasti Rusiji.
Ukrajince čekaju moguća nova ograničenja struje zbog talasa ekstremne vrućine i sve većeg opterećenja elektroenergetskog sistema, upozorio je generalni direktor energetske kompanije Jasno Sergej Kovalenko.
Poljska ubrzava pregovore sa SAD o stvaranju stalne američke vojne baze na svojoj teritoriji, iako je javnost gotovo presečena na dva dela: 44,1 odsto građana podržava novu bazu, dok je 40,9 odsto kategorično protiv.
U moskovskom Muzeju „ATOM” zvanično su proglašeni pobednici sedme sezone međunarodnog naučno-obrazovnog projekta „Ledolomac znanja”, koji se održava uz podršku ruske državne korporacije „Rosatom”. Najtalentovaniji srednjoškolci već u avgustu kreću u jedinstvenu ekspediciju na Severni pol, i to nuklearnim ledolomcem „50 godina Pobede”.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Za Bikove, Lavove i Vodolije očekuje se izuzetno povoljan period tokom leta. Finansijska situacija im se poboljšava, a dugovi se postepeno smanjuju ili nestaju.
Zbog ekstremno visokih temperatura koje su pogodile Francusku, mnogi građani traže jednostavne načine da rashlade svoje domove. Trik koji je privukao pažnju je korišćenje aluminijumske folije za smanjenje toplote u prostorijama.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Voditeljka Jovana Jeremić na odmoru je u Italiji sa partnerom Milošem Stojanovićem Tigrom, a pratioce je obradovala provokativnom fotografijom iz kafića.
Dok javnost bruji o vezi Jakova Jozinovića i Džejle Ramović, posebnu pažnju fanova privlači jedna izjava pevačice nakon njihovog nastupa u Sava Centru.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.