22.09.2022

22:47

TOTALNO LUDILO U TURSKOJ! Palo šest golova u Istanbulu, Azerbejdžan u petom minutu nadoknade došao do tri boda!

REUTERS/Murad Sezer

Odigrana su meča petog kola Lige nacija u grupama C i D

Fudbaleri Azerbejdžana na gostujućem terenu su savladali selekciju  Slovačke rezultatom

Gosti su poveli u 44. minut meča pogotkom Rena Dadašov. Dalji tok utakmice nije bio preterean uzbudljiv, a zatim je usledila paklena sudijska nadoknada.

Slovačka je stigla do izjednačenja u trećem minutu nadoknade kada je Erik Jirka bio precizan sa penala.

Činilo se da će ove dve reprezentacije podeliti po bod, a zatim je petom minutu nadoknade Hojat Hagverdi doneo tri boda Azerbejdžanu.

Posle ovog meča Azerbejdžan zauzima drugu poziciju u C3, dok je Slovačka treća sa bodom manje.

Standings provided by SofaScore

Najzanimljiviji meč je odigran u Turskoj, gde su domaća ekipa i Luksemburg remizirali rezulatatom 3:3 u okviru utakmice grupce C1.

Luksemburg je poveo u devetom minutu meča kada je precizan bio Marvin Martin. Izjednačenje Turskoj je doneo Čengiz Under sa bele tačke  sedam minuta kasnije.

Ipak, došao je Luksemburg do novog vođstvo pogotkom Danel Sinanija u 37. minutu.  Nažalost po njih, defanizac Luksemburga Maksim Čanot postigao je autogol dva minuta kasnije.

U 69. minutu utakmice Gerson Rodrigez je ponovo goste doveo prednost, ipak izjednačenje Turskoj donosi Isamil Jukšek u 87. minutu. Do kraja meča rezultat  se nije menjao.

U istoj grupi snage su odmerili Litvanija i Farska Ostrva, a i ova utakmica je završena nerešenim rezultatom (1:1).

Pogodak za Farska Ostrva postigao je Jakup Andreansen (22), dok je izjednačenje domaćem timu doneo VIkintas Sivka (44).

Posle ovih utakmica Turska je na prvoj poziciji, sledi Luksemburg, potom Farska Ostrva, zatim Litvanija.

U meču gurpe D Andora je gostima pobedila Lihenštajn rezultatom 2:0. Strelci na meču bili su Rosas (4) i Cervos (8).

Aleksandar Vulin o izborima 2. juna: Vučić mora da se bavi izborima, ovo nisu lokalni izbori, hoće da slome kičmu Vučiću i našoj slobodarskoj politici

Gostujući u jutarnjem programu televizije Prva, Aleksandar Vulin je kazao da se 2. juna odlučuje o budućnosti Srbije, te da nije reč o lokalnim izborima koji se samo tako zovu. Vulin je kazao da na ovim izborima hoće da slome kičmu Vučiću da bismo se odrekli Republike Srpske, Kosova i Metohije, da bismo priznali da smo genocidan narod i uveli sankcije Rusiji.