23.09.2022

19:48

MAKEDONCI NEMOĆNI U TBILISIJU! Gruzija i Estonija IZBORILI ulazak u viši rang! (VIDEO)

Reuters

Fudbalska reprezentacija Gruzije savladala je Severnu Makedoniju u C Ligi nacija rezultatom 2:0 (1:0), dok je Estonija u D Ligi nacija bila bolja od Malte sa 2:1 (1:1)

Gruzija je pobedom nad našim komšijama kolo pre kraja osvojila prvo mesto u Grupi 4 C Lige nacija, pa će se od narednog ciklusa takmičiti u B grupi.

Ujedno, ovim trijumfom domaćin je izborio igranje u baražu za odlazak na Evropsko prvenstvo, ukoliko do njega ne stigne kroz kvalifikacije.

Vođstvo Gruzinima doneo je autogolom Bojan Miovski, napadač škotskog Aberdina je neopreznom intervencijom smestio loptu u svoju mrežu.

Na 2:0 povisio je Kvaraškelija u 64. minutu, postavivši konačan rezultat ove utakmice.

Gruzija je prva na tabeli sa 13 bodova, Severna Makedonija ima 7, Bugarska 3, a Gibraltar 1 poen.

U Ligi D, Grupa 2, Estonija je savladala Maltu sa 2:1 i, uz meč manje u odnosu na današnjeg rivala, obezbedila plasman u Ligu nacija C, odnonso, učešće u baražu.

Pobeda Estonaca je mogla da bude ubedljivija, ali je Vastsuku poništen gol u 4. minutu.

Standings provided by SofaScore

Prednost domaćinu doneo je Sapinen u 45+6. minutu iz penala, koji je prethodno skrivio Borg. Fudbaler Maltežana je zbog ovog starta zaradio isključenje, pa su gosti celo drugo poluvreme igrali sa desetoricom.

I pored toga, Malta je stigla do izjednačenja, novim jedanaestercem na meču, koji je realizovao Tedi Teuma u 51. minutu, dok je pobedu Estoniji u finišu meča doneo Anije.