25.09.2022

22:43

SVETSKI ŠAMPION PREŽIVEO ISPADANJE! Francuzi se BRUKALI u Danskoj, Hrvatska na završnom turniru! BLAMAŽA Turske na Farskim Ostrvima (VIDEO)

Tanjug

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je Austriju u Beču rezultatom 3:1 (1:1) i izborila plasman na završni turnir A Lige nacija

Rano vođstvo Hrvatima doneo je kapiten Luka Modrić u 6. minutu, ali je samo 180 sekundi kasnije Baumgartner izjednačio rezultat.

U nastavku su naši susedi sa još dva gola u kratkom vremenskom intervalu slomili domaćine i došli do trijumfa koji ih sa prve pozicije vodi na završni turnir, gde idu najbolje četiri selekcije iz svih grupa A divizije.

Najpre je rezervista Marko Livaja u 68. minutu pogodio za vođstvo gostiju, posle centaršuta Ivana Perišića, da bi samo četiri minuta kasnije Dejan Lovren bio najviši posle kornera i ubačene lopte Majera za konačnih 1:3.

U drugom meču Grupe 1, Danska je pobedila svetske šampione Francuze sa 2:0, golovima Dolberga i Skov Olsena, u razmaku od samo pet minuta.

Trikolori su ipak preživeli u A Ligi nacija, pošto je Hrvatska pobedom u Austriji poslala domaćina u niži rang.

Poljska je pobedom u Velsu izbacila Zmajeve iz elite, a jedini pogodak na meču postigao je Sviderski u 58. minutu.

U derbiju večeri, u Grupi 2, Holandija je trijumfom nad Belgijom potvrdila plasman na završni turnir i pridružila se Hrvatima.

Gol odluke delo je kapitena Virdžila van Dajka, koji je u 74. minutu probio odbranu Crvenih đavola.

Turska je u C Ligi nacija doživela šokantan poraz na Farskim Ostrvima sa 1:2, ali su se i pored toga plasirali u B diviziju naredne sezone, dok je Litvanija porazom u Luksemburgu ispala u najnižu D Ligu.