EKSKLUZIVNO! FUDBALER OTKRIVA DETALJE REVOLUCIJE U IRANU! Demonstriraju silu nad ženama! Ubijaju ljude, gase internet, ne možemo da kontaktiramo sa porodicom!
Iranska moralna policija je pre nekoliko dana pretukla na smrt 22-godišnju Mahsu Amini, jer nije nosila hidžab po pravilima, a u masovnim protestima koji su izbili posle njene smrti poginula je, pored ostalih i 20-godišnja Hadis Nadžafi. Ceo svet u neverici prati dešavanja u Iranu i borbu za prava tamošnjih žena, a situaciju je čitaocima Informer.rs još više približio nemački fudbaler, poreklom iz Irana, Pardis Fardžad-Azad, koji je otkrio da je sve još strašnije nego što javnost zapravo zna
Žene u Iranu su izašle na ulicu protestvujući protiv zakona o nošenju hidžaba, a protesta je sve više i lista zahteva se širi kao refleksija besa Iranaca zbog uslova u kojima žive.
U protestima širom zemlje poginulo je do sada na desetine osoba, a demonstracije su nastavljene uprkos upozorenju pravosudnih organa da će učesnici biti uhapšeni. Nemački fudbaler poreklom iz Irana, Pardis Fardžad-Azad, celu karijeru proveo je u Nemačkoj i Azerbejdžanu, ali je za zemlju u kojoj je situacija katastrofalna emotivno vezan!
Foto: instagram
- Imam familiju u Iranu, iako većina živi u Nemačkoj. Ipak, i dalje imam mnogo rođaka i prijatelja moje porodice u rodnoj zemlji mojih roditelja. Ono što sa sigurnošću i iz pouzdanih izvora mogu da kažem - situacija je veoma loša! Vlada pokušava da "ugasi" društvene mreže, da zabrani internet, koji je trenutno jako spor i onemogućava komunikaciju i dodir sa realnošću. Teško nam je da kontaktiramo sa njima- kaže sa tugom u glasu Pardis i dodaje:
This is the funeral of 20 year old #HadisNajafi, who was shot dead on the streets by security forces for protesting yhe murder of #MahsaAmini by Hijab Police.
Hadis was a kind hearted girl and loved dancing. pic.twitter.com/tduxVe1SZf
— Masih Alinejad ?️ (@AlinejadMasih) September 25, 2022
- Osim toga, ekonomija u zemlji je izuzetno loša, ima mnogo siromašnih ljudi i lako ih je zastrašiti - kaže Fardžad Azad u isposvesti za Informer.rs.
Žene žele život kao nekada
U Iranu, pre Islamske revolucije iz 1979, nije postojao strogi kodeks oblačenja kao što je aktuelni koji od žena zahteva, prema zakonu, da pokriju kosu i nose skromnu „islamsku" odeću.
Celu karijeru je naš sagovornik proveo igrajući u Nemačkoj i Azerbejdžanu u kojem je proveo osam godina i zbog fenomenalnih partija postao reprezentativac te zemlje.
Nije mu bilo lako da priča kakva je situacija u zemlji u koju ne sme nogom da kroči.
- Oni su na televiziji objavili snimak pretučene devojke i šta vam se može desiti ukoliko ne nosite hidžab ili ga ne nosite kako treba. Oni su ubacili devojku u kombi toliko grubo, da je od siline udarca glavom u prozor preminula. Svi demonstriraju i idu na ulice, bore se, a posebno žene! Verujte mi, žene u Iranu su veoma hrabre, ne plaše se ničega! Moja porodica ne može da ode ramo, jer su svojevremeno pobegli od tog režima i ne mogu da se vrte, jer kada bi se vratili, završili bi u najmanju ruku u zatvoru - kaže Pardiz za Informer.rs i dodaje:
Foto: AP/Tanjug
- U Iranu je obaveza po islamskim pravilima da hidžab prekrije sve što je potrebno i postoji posebna policija za to. Osim toga, ne smeju muškrac i žena da se poljube u javnosti, niti da se drže za ruke... Ipak, ako se pogledaju slike iz Irana, možete vdieti mnogo devojaka koje poput nesrećno stradalih žena nose samo ešarpu ili šal preko glave, a oni sada demonstriraju silu i daju primer kako će završiti ako nastave sa tim!
Foto: printscreen
- Nakon što je devojka ustrljena sa šest metaka, umrlo je još mnogo ljudi. Većina Iranica koji ne žive u zemlji, ali i onih koji su i dalje tamo, su protiv te vlade, sigurno preko 80 odsto njih! Ali oni imaju moć i ne može im niko ništa! Sada je situacija eskalirala, krenula je revolucija! Ipak, postoji veliki problem, jer sada moramo da razmišljamo šta će se desiti posle svega ovoga i ko bi mogao da dođe na njihovo mesto! Niko ne želi da bude tamo bude kao u Iraku, Siriji ili Avganistanu... To su sve bile normalne zemlje, ali zbog rata, tamo je sada katastrofa! Pitanje je ko će vladati, a svi su protiv njih, i mi u Berlinu i svi Iranci širom sveta - zaključio je za Informer.rs Pardis Fardžad-Azad.
Fudbaleri Partizana eliminisani su iz 1/16 finala Kupa Srbije od Radničkog u Sremskoj Mitrovici, od trenutno 13. ekipe Prve lige Srbije i tako su priredili navijačima jedno od najneprijatnijih izenanađenja u istoriji kluba. Za Informer.rs se oglasio generalni direktor crno-belih Miloš Vazura, koji nije krio koliko je iznenađen i razočaran
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaleri Partizana eliminisani su iz 1/16 finala Kupa Srbije od Radničkog u Sremskoj Mitrovici, od trenutno 13. ekipe Prve lige Srbije i tako su priredili navijačima jedno od najneprijatnijih izenanađenja u istoriji kluba. Za Informer.rs se oglasio generalni direktor crno-belih Miloš Vazura, koji nije krio koliko je iznenađen i razočaran
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je danas na jugozapadu Srbije. On je posetu započeo u Prijepolju, a zatim je obišao veliki broj lokacija u Priboju i Novoj Varoši.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević pokazao je u Kolegijumu naše televizije fotografiju koju su napravili pripadnici GOSI službe, a na kojoj se se vidi šta je u centru Beograda danas radio tajkun Dragan Đilas, dok je predsednik Aleksandar Vučić obilazio Srbiju i razgovarao sa narodom.
Poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Milenko Jovanov u nekoliko rečenica rasturio je nekadašnjeg predsednika Srbije Borisa Tadića, koji se na društvenoj mreži Iks ostrvio na šefa naše države Aleksandra Vučića i politiku vladajuće partije.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović izjavio je danas da je cilj da do kraja 2027. godine Srbija bude spremna za pristupanje šengenskom prostoru i naveo da je za otvaranje Klastera 3, najvažnije priznanje to što je Evropska komisija početkom jula dala šestu uzastopnu preporuku, naglasivši da ta institucija ima adekvatne mehanizme da na meritoran način proceni ispunjenost obaveza.
Šiptarski ekstremisti okačili su zastave Albanije i zloglasne terorističke organizacije OVK na kapije srpskih crkava u Lipljanu, nakon čega je policija privela dvojicu provokatora!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić još jednom je pokazao šta znači stvarna briga o građanima i odgovornost prema svojoj zemlji! U kasnim večernjim satima, iz prelepog sela smeštenog između Zlatibora i Priboja, nadomak Kokinog Broda, predsednik se obratio naciji i poslao snažnu, emotivnu i direktnu poruku svima u Srbiji.
Načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić izjavio je danas da je situacija sa požarima u Deliblatskoj peščari trenutno mirnija i da su naselja za sada bezbedna, naročito naselje Šumarak koje je veoma bilo izloženo riziku od požara.
Manastir Palja važi za najstariju svetinju u ovom kraju, gde je poslednju noć u Srbiji proveo Sveti Sava, a poznat je i po izvorima koji leče bolest i sterilitet.
Aleksandra Stefanović i Miloš Gvozdenović odlučili su da svoje sudbonosno "da" izgovore u Guči, prestonici trube, i to u Crkvi Svetog arhangela Gavrila, mestu koje je snažno povezano sa tradicijom i istorijom Dragačevskog sabora trubača.
Smrtna kazna u Srbiji ukinuta je 2002. godine kada je veliki broj najsurovih i najmonstruoznijih ubica promenom zakona umesto pred streljačkim strojem završio u zatvoru na 40 godina.
Policija u Bečeјu, u saradnji sa Osnovnim јavnim tužilaštvom u Bečeјu, uhapsila je D. P. (30) iz okoline tog mesta, zbog sumnje da јe počinila tešku krađu.
Nestanak Nikole Mitića 10. avgusta 2020. godine isprva je tretiran kao običan slučaj nestale osobe, kada je porodica objavila njegovu fotografiju u javnosti, verujući da je reč o misterioznom nestanku.
Svrab, peckanje i neprijatan vaginalni sekret mogu da se povuku nakon terapije, ali kod mnogih žena kandida se ubrzo ponovo javlja. Razlog pritom nije uvek samo sama gljivica - određene navike i okolnosti pogoduju njenom ponovnom razvoju
Za glatku i negovanu kožu nije dovoljno samo obaviti brijanje - jednako su važni pravilna priprema kože, izbor kvalitetnog brijača i odgovarajuća nega nakon tretmana.
Redakcija Informera došla do informacije da je Ava Karabatić danas viđena u Urgentnom centru u Beogradu, gde je, prema saznanjima do kojih smo došli, potražila lekarsku pomoć zbog vidljivih povreda na glavi i licu, a ona nam je sve to i potvrdila.
Popularna voditeljka Jovana Jeremić oglasila se na svom Instagram profilu veoma emotivnom objavom posvećenom svom pokojnom ocu, koja je privukla veliku pažnju javnosti i mnoge ostavila bez teksta.
Rijaliti učesnik Ivan Marinković dotakao se odnosa Maje Marinković i Asmina Durdžića, otkrivši da je u kontaktu sa njom, ali da krivi Asmina što uživa u čitavoj situaciji.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.