04.10.2022

20:03

INTER PREŽIVEO BARSU! Čalhanoglu PRESUDIO Kataloncima! Napoli UNIŠTIO Tadićev Ajaks! Kapiten Orlova POCRVENEO (VIDEO)

Tanjug

Odigrano je treće kolo Lige šampiona u grupama A, B, C i D, a derbi večeri pripao je Interu, koji je golom Hakana Čalhanoglua u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, doneo trijumf Inzagijevom timu protiv Barselone rezultatom 1:0 (1:0)

Imao je domaćin priliku da postigne još koji pogodak, ali je majstorija Koree u prvom poluvremenu poništena zbog ofsajda, dok je Barsa posle stative Dembelea u drugom delu uspela da izjednači preko Pedrija, međutim, pre gola veziste Katalonaca, Ansun Fati je igrao rukom kod centaršuta, pa je poništeo izjednačenje gostiju.

U meču pre ovog, Bajern je deklasirao Viktoriju Plzenj sa 5:0.

Ajaks našeg Dušana Tadića je doživeo debakl protiv Napolija, od koga je poražen u Amsterdamu sa 1:6! Odlično je otvorio meč domaćin sa Napolijem na „Johan Krojf areni“, golom Kudusa, ali je izjednačenje Italijanima ubrzo doneo Raspadori. Već do poluvremena, gosti su postigli još dva pogotka, preko Di Lorenca i Zelinskog i u razmaku od 12 minuta stigli do ubedljivih 1:3.

Tadić napušta teren posle crvenog kartona

Već na startu drugog poluvremena, Đakomo Raspadori je postigao svoj drugi gol u meču i odveo Napolitance na nedostižnih 1:4,  da bi Kvaraškelija dotukao Tadićeve saigrače, postigavši peti gol za goste – 1:5. Konačnih 1:6, postavio je Simone u finišu utakmice.

Nervi su popustili i Dušanu Tadiću. Nemoćni kapiten Ajaksa je dobio drugi žuti karton u 73. minutu i morao je van terena, pa neće konkurisati za revanš sledeće nedelje u Napulju.

U istoj grupi, Liverpul je u ostrvskom derbiju savladao Rendžers sa 2:0 (1:0), a do vođstva je stigao evrogolom Aleksandera Arnolda-Trenta, koji je direktno iz slobodnjaka naterao veterana Mekgregora da vadi loptu iz mreže.

Pobedu je potvrdio Mo Salah u 53. minutu, golom iz penala, za drugi trijumf Redsa i izlazak iz rezultatske krize, posle novog kiksa u Premijer ligi sa Brajtonom.

Mo Salah je potvrdio trijumf Liverpula nad Rendžersom

U grupi B, Klub Briž je protiv madridskog Atletika 2:0. Poveli su Belgijanci golom Sovaha u finišu poluvremena, da bi prednost duplirao Španac Jutgla sredinom drugog poluvremena.

Imao je priliku Atletiko da se vrati u igru, ali je Antoan Grizman sa „bele tačke“ u 76. minutu „polomio“ prečku, pa je domaćin rutinski priveo kraju posao.

Porto na Dragau u burnom meču slomio otpor Bajera iz Leverkuzena i slavio sa 2:0. Farmaceuti su promašili penal u poslednjim sekundama prvog poluvremena, kada Patrik Šik nije bio precizan, da bi u nastavku Zmajevima pobedu doneli Zaidu u 69. i Galeno u 87. minutu.

Zanimljivo da je kod oba gola asistent bio Iranac Taremi, kome je poništen pogodak u 43.minutu, nekoliko trenutaka pre promašaja češkog napadača.

Najdosadniji meč u D grupi odigrali su Ajntraht i Totenhem, remiziravši bez golova u Frankfurtu 0:0. Pre toga je Olimpik na praznom Velodromu savladao Sporting iz Lisabona sa 4:1.

LIGA ŠAMPIONA, 3. kolo

Grupa A:

Ajaks - Napoli 1:6 (1:1)
Kudus 10 - Raspadori 18, Di Lorenco 33, Zelinski 45, Kvaraškelija 63, Simeone 81

Kraj utakmice!!!!

90+2. minut - Ništa od penala za Barselonu, kaže Slavko Vinčić, posle instrukcija iz VAR sobe.

90+1. minut - Proverava se penal za Barselonu, lice Inzagija je zabrinuto!!

90. minut - Igraće se još osam minuta u Milanu!!!

87. minut - Porto golom Galena potvrđuje pobedu protiv Leverkuzena - 2:0 vodi portugalski šampion!

87. minut - Kakva šansa za Busketsa da izjednači u Milanu, glavom je šutirao pored gola!

81. minut - Napoli postiže i šesti gol u Amsterdamu, sada je 1:6, strelac je Simeone!!

80. minut - Finiš utakmica, poslednjih deset minuta na šest mečeva.

77. minut - Penal za madridski Atletiko nije realizovao Antoan Grizman, pogodio je prečku!!! Ostaje 2:0 za Briž!

70. minut - GOOOOOL!!! Porto je poveo protiv Bajer Leverkuzena sa 1:0, pogodak je postigao Niegerijac Zaidu.

66. minut - GOL!!! Pedri donosi izjednačenje Barsi, Onana je otišao u prazno, a odbrana Neroazura zaboravila Pedrija, koji je lako pogodio za 1:1!! Ne, ipak, nema gola, Fati jke igrao rukom posle centaršuta, pa je nakon VAR-a pogodak poništen!!!

64. minut - Samo još u mečevima Ajntraht - Totenhem i Porto - Bajer nema golova!!

63. minut - GOOOOL! Katastrofa Ajaksa na "Krojf areni", pošto Napoli vodi sa 5:1 golom Kvaraškelije!

62. minut - GOOOOOL!!! Klub Briž stiže do drugog gola u duelu sa Atletikom, preko Ferana Jutgle! Španac je sjajno zatresao mrežu Jana Oblaka - 2:0 za Belgijance!

60. minut - Dembele pogađa stativu, kakva šansa za Barsu!

59. minut - Žuti karton za Serhija Busketsa, posle grubog starta nad Lautarom Martinezom.

58. minut - Promena u Interu, Korea je izašao, a Edin Džeko je na terenu. Kod Barselone se povredio Kristensen posle duela sa Mekitarijanom, pa će Đerar Pike u igru.

54. minut - GOOOL na Enfildu! Mo Salah hladnokrvno donosi 2:0 Liverpulu u duelu sa Škotima!

53. minut - Penal za Liverpul protiv Rendžersa.

47. minut - GOOOOL!!! Napoli povećava na 4:1 protiv Ajaksa, ponovo je strelac Đakomo Raspadori, njegov drugi pogodak u Amsterdamu!!!

46. minut - Počela su druga poluvremena na utakmicama Lige šampiona.

trener Barselone Ćavi Ernandez

45. minut - GOOOOOOOOOL!!!! Inter vodi 1:0, kakav pogodak Hakana Čalhanoglua! Dijagonalu je postao Di Marko, lopta došla do bivšeg igrača Milana koji je preciznim šutem po zemlji naterao Ter Štegena na kapitulaciju - 1:0!

45. minut - GOOOOOL!!! Zelinski povećava prednost Napolija protiv Ajaksa na 3:1!!!

45. minut - Sada je za Leverkuzen penal promašio Patrik Šik!! Ostaje 0:0!!!

42. minut - Poništen je gol Iranca Taremija za Porto protiv Bajera!!!

40. minut - Velika borba je u meču Intera i Barselone, nedostaju samo golovi.

36. minut - GOOOL!!! Briž vodi protiv Atletika, strelac je Sovah!

35. minut - Miruju mreže na četiri utakmice, golova nema u duelima: Klub Briž - Atletiko, Ajntraht - Totenhem, Inter - Barselona i Porto - Bajer Leverkuzen.

33. - GOOOL!!! Di Lorenco dovodi Napoli u vođstvo 2:1!!!

31. minut - U derbiju večeri na Meaci i dalje je mirno.

29. minut - Gol je postignut na Meaci, fantastičan prodor i pogodak Koree, ali se nalazi ponovo u ofsajdu i zastavica je bila visoko u vazduhu! Ponovo će Neroazuri grmeti na sudije!

28. minut - Sjajnu priliku ne koristi Hari Kejn u Frankfurtu protiv Ajntrahta, kapiten Totenhema je šutirao sa ivice šesnaesterca, međutim, udarac je bio jak i neprecizan.

27. minut - Zbog učestalih prigovora, Dijego Simeone je požuteo u Belgiji, trener Atletika je počašćen javnom opomenom.

25. minut - Stvara šanse Napoli u Amsterdamu, Raspadori je imao novu priliku da postigne svoj drugi gol.

23. minut - Radiće VAR na Meaci, sudija proverava da li je bio penal za Inter, kao i da li je Korea bio u ofsajdu pre sportne situcije. Nema penala! Korea je bio u ofsajdu pre toga!

18. minut - GOOOOL!!!! Napoli stiže do izjednačenja, Raspadori je pogodio za italijanskog velikana, na asistenciju Oliveire.

18. minut - Ipak će VAR proveriti ovaj gol Farmaceuta! Gol se poništava, zbog ofsajda!

16. minut - GOOOOL!!! Bajer Leverkuzen vodi na Dragau protiv Grujićevog Porta, strelac je Hadson Odoi - 0:1

14. minut - Briž je tražio penal protiv Atletiko Madrida, pošto je Bukanan pao u šesnaestercu, ali je sudija samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

10. minut - GOOOL!!! Do vođstva stiže i Tadićev Ajaks protiv lidera grupe Napolija, strelac je Mohamed Kudus na dodavanje Tejlora - 1:0!

7. minut - GOOOL!!! Prvi pogodak na večerašnjim mečevima postiže Liverpul, učinio je to Aleksander Arnold-Trent, za vođstvo protiv Glazgov Rendžersa na Enfildu- 1:0! Predivan evrogol iz slobodnjaka.

6. minut - Silovit šut Čalhanoglua sa velike udaljenosti, išla je pod prečku, ali je Ter Štegen sjajno odbranio. Prvi korner za Inter.

1. minut - Počeli su mečevi Lige šampiona.

20.59 - Svi mečevi počinju minutom ćutanja zbog tragedije koja je pogodila Indoneziju, kada je preminulo 135 ljudi.

20.58 - Utakmice trećeg kola uskoro počinju!

20.26 - Derbi se igra u Italiji, gde Inter dočekuje Barselonu, ali zanimljiv meč se očekuje u britanskom derbiju između Liverpula i Rendžersa.

20.03 - Dobro veče i dobrodošli na blog Informera, posvećen mečevima trećeg kola Lige šampiona u grupama A, B, C i D.

Danka Ilić ubijena je pre tačno mesec dana, a ovo je detaljna rekonstrukcija stravičnog zločina: Devojčica ubijena na par metara od kuće

Danka Ilić (2) nestala je 26. marta u Banjskom polju kod Bora, u dvorištu porodične kuće svoje majke Ivane Ilić, dok se igrala sa starijim bratom. Prema rečima majke, sin je zatražio vodu, pa je ona otišla do automobila, ali kada se vratila Danka više nije bila tamo. Nažalost, potraga za devojčicom za kojom je tragala cela Srbija, ali i Evropa, završena je na tragičan način.