18:27 >> 20:42

ZVEZDIN DŽELAT NOKAUTIRAO JUVENTUS! Košmar Vlahovića i Kostića u Haifi, Siti izvukao samo bod protiv Kopenhagena!

REUTERS/Ronen Zvulun

Odigrana su dva meča četvrtog kola Lige šampiona

Fudbaleri Makabija iz Haife savladali su Juventus rezultatom 2:0 na domaćem terenu.

Zvezdin "dželat" u kvalifikacijama za Ligu šampiona ostvario je veliku pobedu u grupnoj fazi najeltijeg klupskog fudbalskog takmičenja.

Od samog starta igrač Makabija su dominirali, stvarali su šanse kao da su oni favoriti na ovom susreta.

To se isplatilo već u osmom minutu meča kada Acili nadmudrio protivničkog golma Šćesnija.

Bez obzira na pogodak, Makabi je nastavio sa agresivnim  stilom igrom, upravo je prednjačio Acili.

Izraelčeva upornost se ispaltila u  42. minuz kada je Acili duplirao prednost svog tima.

U drugom poluvremenu gledali smo izjednačenu igru, oba tim su imali svoje šanse, a rezultat se nije menjao.

U dresu Juventusa Dušan Vlahović je odigrao ceo meč, dok je Filip Kostić ušao u igru u 46. minutu meča.

Fudbaleri Kopenhagena odigrali su nerešeno meč protiv Mančester sitija na domaćem (0:0)

Iako nije bilo golova, na ovom meču je bilo itekako uzbuđenja.

U 23. minut, Siti je imao priliku za prednost, ipak Rijad Marez nije bio precizan sa bele tačke.

Samo sedam minuta kasnije "građani" su morali da nastave meč sa igračem manje jer Gomez dobio crveni karton.

Bio je Siti dominantniji na ovom meču, ipak Kopenhagen je zasluženo izvukao bod.

UTAKMICE:

Makabi-Juvntus 2-:0 (2:0)

Kopenhagen- Mančester siti 0:0 (2:0)

KRAJ MEČEVA

85. minut - Mirniji tok igre u Haifi

76. minut - Nova ozbiljna prilika za Makabi, intervenisao je Rabio

73. minut - Dobra akcija Kopenhagena, ali nije stigao do lopte Bergman

64. minut - Dobar centaršut Kevina De Brujnea, ali niko se od igrača Sitija nije snašao

62. minut - Nova šansa za Makabi, ali nisu iskoristili zeleni priliku

53. minut - Dosta bolji Juventus u drugom poluvremenu

46. minut - Počela su druga poluvremena!

KRAJ PRVI POLUVREMENA

43. minut - Vlahović pokušao glavom, a zatim Milik nogom, ali bez uspeha

42. minut - Ponovo gol Makabijia! Strelac je isti, Acli je dobio loptu u šesnaestercu i poslao je šut koju Šćesni nije mogoa da odbrani

34. minut - Ponovo preti Acli, lopta je otišla pored gola

32. minut - Loš pas Alesandra za Vlahovića

30. minut - Dobija Gomez crveni karton zbog grube igre, Siti mora dalje sa igračem manje

23. minut - Odgovornosti se prihvatio Rijad Marez, ali nije bio precizan

22. minut - Penal za Mančester siti

13. minut - Odlična intervencija Šćesnija, korner za Makabi

11. minut - Mančester siti postiže gol protiv Kopenhagena! Rodri se sjajno snašao i pucao sa ruba šesnaesterca, ipak poništen je pogodak zbog igranja rukom

8. minut - Acili dovodi u prednost Makabi. Izraelski tim je ima sjajnu šansu,  a glavom je Izraelac nadmudrio Šćesnija

6. minut - Zahvaljujući Bomnućiju i njegovojk sjajno intervencii, Juventus je sačuvao gol

3. minut - Pjero je zapretio prva ozbiljna šansa za Makabi

1. minut - Utakmice su počele