12.10.2022

22:57

INTER ISPUSTIO POBEDU! Ludnica u Barseloni, Leva spasao Katalonce! Redsi SAMLELI Rendžers, HET-TRIK Salaha! Firmino preti Orlovima! (VIDEO)

Tanjug

Fudbaleri Barselone remizirali su sa Interom u 4. kolu Lige šampiona rezultatom 3:3 (1:0), dok je u drugom meču C grupe Bajern pobedio Viktoriju u Plzenju sa 2:4 (0:4)

Dominirali su Katalonci u prvom poluvremenu protiv Intera, stvorili više prilika, pa su jednu od takvih iskoristili pred odlazak na odmor.

Igrao se 42. mnut kada je Usman Dembele odlično odreagovao na prodor i asistenciju Serhija Roberta, postigavši prvi gol u dresu Barse posle tačno mesec dana golgeterskog posta.

U drugom poluvremenu usledio je šok za domaćina u razmaku od samo 13 minuta. Najpre je Nikolo Barela izjednačio, da bi Lautaro Martinez golom u 63. minutu doneo potpuni rezultatski preokret!

Kada je Robert Levandovski postigao gol u 81. minutu svi su mislili da će se meč završiti 2:2. A onda je na scenu stupio Gosens i u 89. minutu pogotkom za 2:3 ostavio ceo stadion u šoku!

Robert Levandovski je bio dvosturki strelac za Barselonu

Ipak, Poljak je golom u prvom minutu sudijske nadoknade spasao Barsu poraza i postavio konačnih 3:3.

Bavarska mašina ne zna za milost. Šampion Nemačke melje sve pred sobom, pa su i kroz Plzenj prošli trijumfalno i slavili 4:2. Istina, ni Viktorija Plzenj ne spada u samu elitu evropskog fudbala, naročito jer su već do poluvremena „popili“ četiri komada. Mrežu domaćih načeo je Mane, prednost duplirao iskusni Tomas Miler, da bi potom Leon Gorecka sa dva uzastopna gola doneo Bajernu ogromnih 0:4.

U nastavku, Bavarci su „povukli ručnu“, pa su Česi stigli do čak dva gola preko Vlkanove i Klimenta, ali nisu uspeli da izbegnu poraz. I pored toga, Bajern u poslednja dva kola ulazi rasterećen, jer je već obezbedio plasman među 16 najboljih evropskih klubova.

Mohamed Salah bio je trostruki strelac u pobedi Liverpula

U grupi A, Glazgov Rendžers je posle preokreta deklasiran od Liverpula na Ajbroksu sa 1:7 (1:0).

Policajci su na startu utakmice šokirali Redse, pošto je u 17. minutu Arfild postigao svoj prvi gol u elitnom rangu, ali i za svoj klub, jer su Škoti do ovog kola imali gol-razliku 0:10!

Ipak, do kraja poluvremena izjednačenje gostima doneo je Firmino, golom u 24. minutu, da bi isti igrač početkom drugog dela svojim drugim pogotkom bio najzaslužniji za potpuni preokret.

Brazilac se raspucao pred Mundijal u Kataru i meč protiv Srbije, koji Selesao igra u prvom kolu Svetskog prvenstva.

Bobi Firmino je najavio debakl Rendžersa

Do kraja meča, Mo Salah je postigao het-trik za na kraju ubedljiv trijumf na Ajbroksu, iako početak nije najavljivao takav epilog.

Nešto ranije, Napoli je i drugi put savladao Ajaks, što mu je omogućilo plasman u osminu finala.

Na dva kola pre kraja, Napoli je lider sa 12 bodova, Liverpul ima 6, Ajaks 3, a Rendžers je bez bodova.

Porto je u B grupi deklasirao Bajer u Leverkuzenu (3:0) i približio Klub Brižu, koji je ušao u osminu finala.

Zmajevi su slavili na gostovanju Bajeru zahvaljujući dvostrukom strelcu sa bele tačke Taremiju, a domaćima nije pomogao ni penal u 16. minutu, koji je promašio Demirbaj.

Na tabeli Klub Briž je prvi sa 12 bodova, sledi Porto sa 6, Atletiko ima 4, a Bajer Leverkuzen 3.

Što se tiče grupe D, sve će biti otvoreno do poslednjeg kola, jer se posle večerašnjih mečeva situacija još više zakuvala.

Olimpik je slavio u Lisabonu protiv Sportinga 2:0, golovima Ganduzija i Sančeza u razmaku od 10 minuta, pošto im je posao olakšalo isključenje Ešgaja u 19. minutu, kada je skrivio jedanasterac, koji je Francuz pretvorio u vođstvo tima iz Marselja.

Prednost je duplirao Čileanac deset minuta kasnije, da bi do kraja gosti rutinski sačuvali prednost.

U drugom meču, Totenhem je pobedio Ajntraht sa (3:2). Gosti su uspeli da povedu golom Kamade u Londonu. To je razbesenlo Pevce koji su do kraja poluvremena postigli čak tri gola, dva puta je strelac bio Son, a jednom Kejn iz penala, koji je asistirao Korejcu kod trećeg pogotka. Do kraja meča je Alidu samo smanjio na 3:2 i postavio konačan rezultat.

Klub iz Londona je sada lider grupe sa sedam bodova, po šest imaju Marselj i Sporting, dok je Ajntraht poslednji sa četiri boda.

Dembele 40, Levandovski 82, 90 - Barela 50, Martinez 63, Gosens 89

Viktorija Plzenj - Bajern Minhen 2:4 (0:4)

Kraj!!!! Završeni su svi mečevi!!!

90. minut - GOOOOOOL!!!! Levandovski spašava Barselonu i izjednačava rezultat 3:3!!!

89. minut - GOOOOOL!!! Inter golom Gosensa vodi 3:2 na Kamp Nou!!!!! Katalonci su na kolenima!!!!

88. minut - GOOOOL!!! Liverpul vodi 7:1 protiv Rendžersa u Škotskoj, posle VAR-a priznat je gol Eliota, katastrofa tima iz Glazgova!!!

87. minut - GOOOOOL!!! Gece pogađa za Ajntraht, koji smanjuje u Londonu protiv Totenhema na 3:2!

82. minut - GOOOOOOOL!!! Izjednačenje na Nou Kampu, Levandovski pogađa mrežu!!! Barselona - Inter 2:2!!!!!

81. minut - GOOOOOL!!!! HET-TRIK SALAHA NA AJBROKSU, Liverpul uništava Rendžers 6:1!!

80. minut - GOOOOOOL!!!! Ponovo je Mo Salah strelac za Redse, pukla je "petarda" na Ajbroksu - 1:5!

76. minut - GOOOOOOL!!! Mohamed Salah pogađa za Liverpul i ubedljivo vođstvo 4:1!!!

75. minut - GOOOOL!!! Plzenj je prepolovila prednost Bajerna. Sada je 2:4, Kliment je bio precizan.

70. minut - Poništen gol Levandovskom na Nou Kampu, ostaje 2:1 u korist Intera.

66. minut - GOOOOOOOOOOL!!!! Liverpul potvrđuje pobedu nad Rendžersom, Darvin Nunjez je strelac. Sjajno je Fabinjo presekao napad Policajaca i dodao Firminu, ovaj kratko kao na malom fudbalu prosledio Urugvajcu, koji je povećao na 1:3!

64. minut - GOOOOOL! Taremi opet sa bele tačke donosi Portu u Leverkueznu ogromnih 0:3!!!!

63. minut - GOOOOOOOOOOL!!! Inter okreće Barselonu, golom Lautara Martineza, sada je 1:2!!!

62. minut - GOOOOOOOL!!! Plzenj smanjuje protiv Bajerna, strelac je Vlkanova 1:4.

55. minut - GOOOOOOL!!! Liverpul okreće Rendžersa, zahvaljujući dvostrukom strelcu Bobiju Firminu. Brazilac je ispratio centaršut Gomeza i sigurno izvršio realizaciju, za svoj drugi gol večeras. Ovo nikako ne valja za reprezentaciju Srbije, napadač Liverpula se raspucao pred Katar i mečeve sa Orlovima!

53. minut - GOOOOOOOOOL!!! Taremi je poslao Hradeckog u jednu, a loptu u drugu stranu, Porto vodi 2:0 golom iz penala!

51. minut - Proverava se penal u meču Bajer - Porto, u korist Zmajeva. Da, da biće penal za Portugalce!!!!

50. minut - GOOOOOOOOOL!!!! Izjednačenje na Nou Kampu, strelac je Barela za Inter, posle ubačene lopte, preciznim šutem je pogodio za 1:1!

Počela su druga poluvremena u Ligi šampiona!

45. minut - Završena su prva poluvremena na večerašnjim mečevima. Rezultati su sledeći:

Bajer Leverkuzen - Porto 0:1

Rendžers - Liverpul 1:1

Barselona - Inter 1:0

Sporting - Olimpik Marselj 0:2

Totenhem - Ajntraht 3:1

Viktorija Plzenj - Bajern Minhen 0:4

43. minut - Nova šansa za Barselonu, Rafinja je dobro šutirao posle istrčavanja i intervencije Onane, lopta je fijuknula pored gola.

Usman Dembele slavi gol

40. minut - GOOOOOOOOOL!!! Vodi ipak Barsa, strelac je Usman Dembele, koji je već u sledećem napadu krunisao sjajnu akciju i prvi put posle mesec dana daje gol - 1:0!

Rafinja je u prazan prostor ubacio, Serhi prosledio do Dembelea, koi je bio ubojit i nepogrešiv.

39. minut - Veliku šansu za Barselonu promašio je Pedri, dosta sreće za Inter u ovoj situaciji.

36. minut - GOOOOOOOOL!!!! Sooooon postiže svoj drugi, a Totenhemov treći gol, za ubedljivo vođstvo protiv Ajntrahta od 3:1, iako su gosti poveli golom Kamade. Bilo je 0:1.

Son je nezaustavljiv protiv Ajntrahta

35. minut - GOOOOOOOOOL!!!! Bajern nastavlja da se iživljava nad Plzenjom, sada je 0:4, a Gorecka postiže svoj drugi gol.

35. minut - Leverkuzen je poništen gol protiv Porta, Adlija je poslao loptu u mrežu iz nedozvoljene pozicije, ostaje 0:1.

32. minut - GOOOOOOOL!!!! Aleksis Sančez duplira vođstvo Olimpika u Lisabonu 0:2!!!

28. minut - GOOOOOOOOOL!!!! Hari Kejn je strelac iz penala, za samo 13 minuta Pevci su okrenuli Ajntraht i vode 2:1!!!

27. minut - Penal za Totenhem, jer je Jakić skrivio penal. Sudija Del Cero je posle gledanja VAR-a pokazao na "belu tačku".

25. minut - GOOOOL!!!! Meč u Češkoj je rešen. Bajern postiže treći gol u Plzenju, strelac je Leon Gorecka, Miler je centrirao, Mane propustio loptu, a Gorecka izvršio realizaciju za ubedljivih 0:3!

24. minut - GOOOOOL!!! Liverpul izjednačava protiv Rendžersa, Bobi Firmino pogađa posle centaršuta Cimikasa. Brazilac je odlično odreagovao glavom na ubačaj Grka i vratio utakmicu na egal - 1:1.

20. minut - GOOOOOOOOL!!! Ekspresno uzvraća Totenhem i preko Sona stiže do izjednačenja protiv Ajntrahta. Korejac je primio loptu od Kejna izbio pred golmana i rutinski ga savladao za 1:1.

19. minut - Sporting nastavlja sa desetoricom protiv Marselja, jer je Ešgajo dobio drugu javnu opomenu i skrivio jedanaesterac. Problemi za tim iz Lisabona.

19. minut - Šok na Enfildu, Rendžers vodi proitv Liverpula golom Ernfilda - 0:1

17. minut - Demirbaj je promašio penal za Leverkuzen, koji je imao priliku za izjednačenje protiv Porta!

14. minut - GOOOOOOOOL!!! Bajern već vodi sa 2:0 u Plzenju!!! Koman je prošao i zavrnuo u šesnaesterac, a Tomas Miler rutinski pogodio i duplirao vođstvo nemačkog šampiona.

13. minut - GOOOOOOOL!!!!! U Londonu Ajtntraht vodi golom Kamade, Japanac je iskoristio grešku Dajera, kome su ukrali loptu fudbaleri tima iz Frankfurta, pa Kamadi nije bilo teško da asistenciju pretvori u pogodak - 0:1

10. minut - GOOOOOOOOOOL!!!! Sadio Mane dovodi Bajern u vođstvo protiv Viktorije u Plzenju! Nastavio je Senegalac golgetersku seriju i posle duplog pasa sa Goreckom silovitim udarcem zatresao mrežu Čeha - 0:1!

9. minut - Šansa za Barsu protiv Intera, Levandovski je pucao glavom, ali je u poslednjem trenutku odbrana Intera očistila ispred Onane.

7. minut - Rišarlison je imao šansu za Totenhem, ali je napravio faul u napadu, prilikom udarca glavom pored gola.

6. minut - GOOOOOOOOOOOL!!!!! Vodi Porto u Leverkuzenu, prvi gol na večerašnjim utakmicama postiže Galeno za prednost Zmajeva u Nemačkoj.

Ispucavanje golmana primio je Galeno, ušao u kazneni prostor, prevario dva čuvara i pogodio 0:1.

1. minut - Počele su večerašnje utakmice!

20.54 - Utakmice uskoro počinju, derbi se igra na Nou Kampu, gde se sastaju Barselona i Inter.

20.44 - U uvodnim utakmicama večerašnjeg programa, Napoli je još jednom bio bolji od Ajaksa rezultatom 4:2, dok su Atletiko i Klub Briž remizirali bez golova u Madridu (0:0).

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog Informera posvećen utakmicama 4. kola Lige šampiona.

Haos u Arizoni, zatvoren međudržavni autoput! (VIDEO)