25.10.2022

20:24

"PLAVCI" U OSMINI FINALA! ČELSI UTIŠAO PAVLOVIĆEV SALCBURG! Sevilja demolirala Kopenhagen, GUDELJ I DMITROVIĆ odigrali ceo meč (VIDEO)

AP/Photo

U prvim utakmicama 5. kola Lige šampiona u grupama G i E Sevilja naših Nemanje Gudelja i Marka Dmitrovića pobedila je Kopenhagen 2:0 (0:0), dok je Čelsi na gostovanju utišao Salcburg srpskog reprezentativca Strahinje Pavlovića 2:1 (1:0)

Španci su na Ramon Sančes Pishuanu slavili protiv ekipe Kopenhagena sa 3:0 (0:0).

Tako je ekipa sa juga Španije stigla do petog boda u takmičenju i produžila nadu da bi mogla da se dokopa drugog mesta u grupi koje vodi u nokaut fazu.

U 61. minutu, centaršut sa leve strane koji je uputio Papu Gomes, Jusef En Nesiri je bio na pravom mestu i lopta je završila u mreži.

Mora se reći da Kopenhagen nije imao ni sreće, jer je u 82. minutu Kevin Diks pogodio okvir gola, tačnije prečku.

Šest minuta kasnije, sve je bilo završeno - odlična akcija Sevilje, Markos Akunja je uposlio Iska koji je sa linije kaznenog prostora poslao loptu u levi gornji ugao za 2:0.

Uspela je Sevilja da u drugom minutu nadoknade pobedu učini i ubedljvijom.

Montijel je uspeo da reaguje na jedan odbitak i ubaci loptu u mrežu gostiju.

U četvrtom minutu nadoknade Kopenhagen je ostao sa desetoricom na terenu zbog isključenja Davida Hoholavea.

Fudbaleri Čelsija ostvarili su trijumf nad Salcburgom u gostima u 5. kolu grupe E Lige šampiona rezultatom 2:1 (1:0).

Engleski tim je do trijumfa stigao golovima Matea Kovačića u 23. i Kaija Haverca u 64. minutu, dok je jedini gol za Austrijance postigao Džunior Adamu u 49. minutu.

Ceo meč u ekipi "bikova" odigrao je srpski reprezentativac Strahinja Pavlović.

Odlučujući pogodak Haverca bio je i najlepši momenat susreta na "Red Bul areni".